sulcv sulcv komentáře u knih

Z tajností žižkovského podsvětí Z tajností žižkovského podsvětí Jaroslav Žák

Třetí díl se malinko liší od předchozích. Jde o humoristickou detektivku, která se čte sama.

28.02.2016 5 z 5

Nové pověsti české aneb Dobrodružství šesti trampů Nové pověsti české aneb Dobrodružství šesti trampů Jaroslav Žák

Druhý díl bohatýrské trilogie je stejně parádní jako první.

28.02.2016 5 z 5

Vzpoura na lodi Primátor Dittrich Vzpoura na lodi Primátor Dittrich Jaroslav Žák

Nádherná odpočinková knížka. Velice milý humor a neočekávané zvraty. Celou trilogii jsem četl již několikrát a vždy se k ní rád vracím.

28.02.2016 5 z 5

Kniha je vcelku hezká, bohužel styl Bohumila Hrabala je poněkud náročný.

Most přes řeku Kwai Most přes řeku Kwai Pierre Boulle

Nádherná klasika ke které se rád vracím.

Ještě máme, co jsme chtěli Ještě máme, co jsme chtěli Miloslav Švandrlík

Humorná kniha o tragické době. Je to odpočinkové čtení, skvostně napsané typickým švandrlíkovským stylem.

Povídky z druhé kapsy Povídky z druhé kapsy Karel Čapek

Povídky z druhé kapsy jsou zdařilé stejně jako z první kapsy.

28.02.2016

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Povídky z jedné kapsy patří jistě k tomu nejlepšímu co Karel Čapek napsal.

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Zajímavá kniha, která varuje před silou energie, kterou člověk přestane ovládat a naopak ona začne ovládat jeho.

28.02.2016 3 z 5

Při čtení Hordubala jsem od knihy na čas odešel, protože mě to nezaujalo. Po návratu jsem se do toho zakousl a celkem jsem si to užíval. Každopádně Karel Čapek napsal lepší díla.

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Je to dost těžká četba, ale za přečtení stojí. Určitě je kniha mnohem lepší než film, ale nejspíš se k ní již nevrátím.

Lůsy Lůsy Jindřich Šimon Baar

V této knize se autor zabývá pověrami. pokračuje boj mezi Čechy a Němci. Čte se takřka samo.

Osmačtyřicátníci Osmačtyřicátníci Jindřich Šimon Baar

Velice hezky napsaný román, ve kterém jsou popsány chodské zvyky a tradice na pozadí bojů českých sedláků s německými přistěhovalci a vrchností.