Nové pověsti české aneb Dobrodružství šesti trampů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul knihy zní Epopej z válek trampsko-paďourských, což potvrzuje, že autor se nechal inspirovat trampingem, ale přijímá tu inspiraci s humorem. Kniha obsahuje kromě řady dobových společenských a politických jinotajů i parodie na nejrůznější literární druhy a styly, od staročeských památek, ruských pověstí, přes české klasiky ( Erben, Kolár, Neruda) až k dívčí a dobrodružné literatuře....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52171/nove-povesti-ceske-aneb-dobrodruzst-9JJ-52171.jpg 4.545
Série

Bohatýrská trilogie 2.

Žánr
Humor, Literatura česká
Vydáno, Olympia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Nové pověsti české aneb Dobrodružství šesti trampů

Přidat komentář
takana
25. ledna

Docela se dala číst.

Lomeril
25.05.2020

Čistokrevný ohňostroj praštěných nápadů, ve kterých nemá smysl hledat smysl, ale které dýchají milým, hravým humorem, že se občas přistihnete, že na ně myslíte i v těch nejméně vhodných chvílích (já se například už nejsem schopná podívat na bustu Jana Ámose Komenského, aniž bych se začala přihlouple hihňat).


Merlinit
30.10.2018

I po letech stále výborné!

Metroušek
15.03.2017

Výborný humor a skvělá oáza uprostřed pouště reálného socialismu. Takové knihy mi pomáhaly pochopit, že ne vždy byl život tak plytký a šedivý. Ani jsem nedoufal, že se to kdy může změnit. A hle! Hurá!

sulcv
28.02.2016

Druhý díl bohatýrské trilogie je stejně parádní jako první.

milan.krimsky
19.01.2016

Kniha mě moc nenadchla, možná se k ní ještě vrátím

Endy17
12.01.2016

V rámci Čtenářské výzvy 2016 (oblíbená kniha mého dětství) jsem se po mnoha letech vrátil k "Novým pověstem českým". A kniha opět nezklamala. Plná absurdit, laskavého humoru a milého prostředí prvorepublikového mě dokázala pobavit stejně, jako při prvním čtení před.... prostě před lety.

swamp
09.10.2014

Druhý díl Bohatýrské trilogie - plným názvem Nové pověsti české aneb Dobrodružství šesti trampů /Epopej z válek trampsko-paďourských/ - je oproti první knize více roztříštěnější a (alespoň pro mě) obsahuje několik nudnějších pasáží. Jinak jsem ale docela zvědav, kam se bude odebírat třetí, poslední, díl.

1