Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Projekt Kraken Projekt Kraken Douglas Preston

Mě se příběh moc líbil. Je to opět o tom, co by se mohlo stát, kdyby svět ovládla UI. Děj zpočátku umírněný, ale na konci hodně akční. Pěkná četba.

30.11.2019 5 z 5

Umění Umění Andrew Graham-Dixon

Nádherná publikace o umění od pravěku do současnosti dává ucelený přehled o malířích, sochařích a různých stylech umění v různých dějinných epochách. Je tady stručně popsán životopis důležitých umělců s jejich nejznámějšími díly. I když u některých obecně známých umělců bylo poměrně málo informací, zatímco např. rozbor díla Roberta Rauschenberga (o kterém jsem nikdy neslyšela) byl hodně detailní. A to souvisí s dalším poznatkem z mé strany: posledních zhruba 50 - 70 stránek mohlo být klidně vynecháno. Modernímu umění příliš nerozumím (ale to je opravdu jen o mě), je to moc experimentální a neosobní anebo možná až příliš osobní. Myslím si, že 90 plechovek naplněných exkrementy "umělce" není žádné umění. To umí každý! Udělat nepořádek na koberci umí každý! Prasklinu v podlaze mám doma v garáži také! Já jsem vlastně umělec! Proto minus jedna hvězdička. Jinak je to opravdu nádherná kniha. Bohužel se jako kniha nedá číst - musí se doslova studovat.

27.11.2019 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Z počátku nic moc, nemohla jsem se nějak začíst, nějaké akce se rozjely ve druhé polovině knihy, takže to nakonec bylo docela drsné drama.

04.11.2019 4 z 5

Vražedné ráno Vražedné ráno T. Jefferson Parker

Dobré čtení, jen mi tentokrát trochu déle trvalo se pořádně začíst.

20.10.2019 4 z 5

Smrt s vůní pomeranče Smrt s vůní pomeranče T. Jefferson Parker

Detektivní příběh se odehrává ve dvou rovinách. V šedesátých letech dochází k usvědčení a odsouzení vraha a v současnosti je všechno jinak. Příběh probouzí i nádech nostalgie popisem pomerančovníkových vonících hájů, které jsou protikladem k dnešním betonovým džunglím.

10.10.2019 4 z 5

Pane B., zmizte Pane B., zmizte Clive Barker

Trochu zvláštní téma. Boj mezi nebem a peklem. Tady jde asi nejspíš o způsob, jakým je toto téma zpracováno, než o téma samotné. Celá kniha je jeden velký monolog, který má ve čtenáři probudit strach a zvědavost, co bude dál.

04.10.2019 2 z 5

Papírová panenka Papírová panenka Robert B. Parker

Občas v knihách Parkera není zlo potrestáno a asi je to tak taky dobře. Pokud se člověk zamyslí, co všechno ke zločinu vedlo, co mu předcházelo a jak se jeho odhalení hluboce zakoření do dalšího života všech zúčastněných, je to v pořádku.

25.09.2019 5 z 5

Zub za zub Zub za zub Robert B. Parker

Jako ostatně každá kniha od Parkera zaslouží všech pět hvězdiček. Super čtení, s trochu otevřeným koncem.

21.09.2019 5 z 5

Avignonské proroctví Avignonské proroctví Emmanuelle Rey-Magnan

Kniha se velice dobře čte, ale... , vždycky je tu nějaké ALE. Ztrácela jsem se v neuvěřitelném počtu postav, z nichž většina byla zavražděna, ale nějak mi uniklo to zásadní : proč vlastně?

13.09.2019 3 z 5

Korespondence III Korespondence III Jan Werich

Tato kniha je třetí v pořadí vzájemné korespondence pánů Voskovce a Wericha. Určitě by si zasloužila mnohem obšírnější pojednání od čtenáře. Já můžu pouze konstatovat, že jsem od mládí milovala jejich humor jak v divadelních hrách, tak v těch několika společných filmech. Člověk musí obdivovat to hluboké přátelství a pouto těch dvou mužů. Jak se dokázali postavit zlovůli a překonat politické nástrahy. V neposlední řadě jsem se dozvěděla spoustu zajímavých a pravdivých informací z té doby. Ve škole byly ty informace značně zkreslené a učesané tak, aby vyhovovaly tehdejšímu režimu. Vynikající četba.

30.08.2019 5 z 5

Modré zlato Modré zlato Clive Cussler

Je to dobrodružný román, proto se čte velmi dobře a člověk nad tím nemusí moc přemýšlet. I když by bylo pěkné, kdyby bylo možné upravovat mořskou vodu na pitnou...

25.08.2019 5 z 5

Ďáblova kolonie Ďáblova kolonie James Rollins (p)

Napínavý děj, záhady z historie Ameriky, prima čtení.

01.08.2019 4 z 5

Moře pod Oděsou Moře pod Oděsou Clive Cussler

Zajímavá zápletka, tentokrát bez ohrožení celého světa, ale pěkné čtení. Určitě doporučuji.

20.07.2019 5 z 5

Ztracené město Ztracené město Clive Cussler

Opět hrozí světová katastrofa a opět zasahuje NUMA. Oddychové čtení.

15.07.2019 4 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Robert B. Parker

Klasický Parker, napětí a dobrá zápletka.

12.07.2019 5 z 5

Dvojí hra Dvojí hra Robert B. Parker

Opět super čtení, Jasse opět zasahuje.

07.07.2019 5 z 5

Vysoké sázky Vysoké sázky Robert B. Parker

Jesse opět boduje, výborné čtení.

01.07.2019 5 z 5

Posedlost Posedlost Jonathan Kellerman

Výborné čtení.

22.06.2019 5 z 5

Politická sebevražda Politická sebevražda Michael Palmer

Zajímavá zápletka a ještě zajímavější rozuzlení. Pěkná četba.

05.05.2019 5 z 5

Svědkyně Svědkyně Jonathan Kellerman

Zajímavě podaný příběh o zneužívání dětí "velkými zvířaty". Bohužel to nemusí být jenom fikce...

29.04.2019 5 z 5