SPimy SPimy komentáře u knih

Vzpoura! Vzpoura! Clay Coleman

Tohle mě kdysi neskutečně chytlo. Okamžitě jsem se začetla - ještě v knihovně. A ten, kdo nevracel několik týdnů 3. díl zpátky do knihovny, by si tedy zasloužil :-) Nakonec jsem trojku skočila a četla prostě dál. Podotýkám, že to byla četba tak v 6. třídě základní školy, zkrátka pro mládež.

V pasti! V pasti! Clay Coleman

Co s doktorem 2 Co s doktorem 2 Vladimír Vogeltanz

Osobní příběh lékaře, který zjistil, že léčit se musí příčina a nikoli potlačovat důsledek problému (nemoci). V druhém díle se více soustředí na příklady z praxe. Uvádí řadu velmi zajímavých případů ze své ordinace etikoterapie, kde s pacienty odhaluje pravou příčinu jejich obtíží a čtenář tu krásně vidí tu neúprosnou logiku, proč právě tuto nemoc má člověk, který se dlouhá léta chová právě určitým způsobem.

Co s doktorem Co s doktorem Vladimír Vogeltanz

Osobní příběh lékaře, který zjistil, že léčit se musí příčina a nikoli potlačovat důsledek problému (nemoci). Uvádí řadu velmi zajímavých případů ze své ordinace etikoterapie, kde s pacienty odhaluje pravou příčinu jejich obtíží a čtenář tu krásně vidí tu neúprosnou logiku, proč právě tuto nemoc má člověk, který se dlouhá léta chová právě určitým způsobem.

Odmaturuj z literatury Odmaturuj z literatury Mária Tarábková

Šikovný přehled pro učení k maturitě. Moc mi pomohl.

03.01.2013 5 z 5

Prvky, vitaminy a byliny trochu jinak Prvky, vitaminy a byliny trochu jinak Miroslav Hrabica

K čemu je ta která bylinka a ten který vitamín důležitý?

03.01.2013 5 z 5

Co nám tělo říká - aneb Po stopách nemocí Co nám tělo říká - aneb Po stopách nemocí Miroslav Hrabica

Přemýšleli jste už o tom, že každá nemoc má svůj důvod? Pan M. Hrabica dává návod, jak začít uvažovat o tom, proč právě vy máte tu a tu nemoc a proč se vám vrací v určitých chvílích některé problémy. Z mého pohledu existuje srozumitelnější cesta, ale jsem i tak za tuto knížku vděčná.

03.01.2013 5 z 5

Sbírka úloh z matematiky pro základní školu Sbírka úloh z matematiky pro základní školu František Běloun

Dlouhá léta byla tato sbírka spíše nadstandartem matematiky, pokud jste zvládli její příklady, ve škole jste si poradili. A myslím, že dnes jsou na tom studenti spíše hůř, takže to nejspíš platí stále.

Portugalsko, Madeira a Azory Portugalsko, Madeira a Azory Martin Symington

Krásné fotografie, spíše obrázková podoba, méně čtení, naprosto k ničemu, cestujete-li bez peněz, stopem, pod stanem a pod. Chcete-li jezdit pronajatým vozem po zemi, doporučuji!

Portugalsko Portugalsko kolektiv autorů

Řada nepřesností či zastaralých údajů. Přesto ve své době stále nejpřínosnější průvodce, pokud jste chtěli cestovat po zemi jinak než s cestovní kancelářů, v hotelu a s dostatkem peněz :-)

03.01.2013 4 z 5

Monty Python's Flying Circus – Nic než slova 2. Monty Python's Flying Circus – Nic než slova 2. Terry Jones

Scénáře televizních skečů Létajícího cirkusu Monty Pythonů. Zakoupila jsem nadšeně v době, kdy byl problém sehnat přímo jejich filmovou podobu. Dnes už trochu nechápu, lepší si pustit skeče než si je jen číst. Dvojka je o něco slabší než jednička. Skeče jsou méně sourodé a hůře se čtou.

03.01.2013 4 z 5

Monty Python's Flying Circus – Nic než slova 1. Monty Python's Flying Circus – Nic než slova 1. Terry Jones

Monty Pythonův Život Briana Monty Pythonův Život Briana Graham Chapman

Prostě scénář ke stejnojmennému filmu. Radši si ale pusťte film, je dokonalý.

Zhubněte jednou provždy Zhubněte jednou provždy Antónia Mačingová

Cílem knížky je hlavně to, abyste se naučili zdravě stravovat. Má to změnit váš pohled na to, jak a co jíte. A trochu vám v tom vytvořit návyky. Jak skládat stravu, nemíchat bílkoviny a sacharidy, jak vařit ze zeleniny a že je to vlastně dobré a že nejzdravější je celer, mrkev a řepa a měli bychom se naučit je jíst. Že podle 28denního jídelníčku každý, kdo se klasicky, tedy příšerně stravuje (aniž by si to uvědomoval či myslel), je jisté ;-)
Nevýhoda knížky je, že autorka je lehká chaotička. Některé informace opakuje víckrát, některé jaksi zapomene zmínit v uceleném přehledu a trousí je pak v druhé části mezi recepty a pod. Ale pokud si přečtete knížku opravdu celou a uděláte si poznámky, to podstatné tam paní opravdu dala a je dobré to vědět.

02.01.2013 4 z 5

Tajemství krve I. Tajemství krve I. Vít Syrový

Hůře se mi knížka četla, ale přinesla řadu důležitých informací o tom, jak a proč strava (nejen) ovlivňuje to, jací jsme.

02.01.2013 4 z 5

Poznej svého anděla Poznej svého anděla Benjamin Klein

Zvláštní příběh o tom, jak stále těžší a těžší nemoc jednu duši opravdu vysoko povznese.

02.01.2013 3 z 5

Efezus: Život a působení připravovatele cesty Hjalfdara v předhistorické době Efezus: Život a působení připravovatele cesty Hjalfdara v předhistorické době kolektiv autorů

Tato kniha se mi z celé edice Zaváté doby se probouzejí četla zatím jediná špatně. Příběh mě nevtáhnul a ani mě příliš neoslovil. To je ale velmi individuální záležitost, koho tato edice oslovila, určitě stojí za přečtení. I tak odpovídá na velmi důležité otázky. Utkvěly mi například: kde se vzal člověk? Od kdy je člověk člověkem?

02.01.2013 3 z 5

Buddha: Život a působení připravovatele cesty v Indii Buddha: Život a působení připravovatele cesty v Indii kolektiv autorů

Nelehké, ale krásné a povznášející čtení. Je úžasné mít možnost se dozvědět, jaký život buddhy doopravdy byl.

02.01.2013 5 z 5

Lao-c: Život a působení připravovatele cesty v Číně Lao-c: Život a působení připravovatele cesty v Číně kolektiv autorů

Není to jednoduché čtení, ale když se do toho dáte a zvyknete si na styl, je to velmi povznášející vyprávění. A nepochybuji o tom, že pravdivé.

02.01.2013 5 z 5

Slečna Marplová vypravuje / Miss Marple Tells a Story Slečna Marplová vypravuje / Miss Marple Tells a Story Agatha Christie

Povídky mě nijak zvlášť nezaujaly, i když špatné nebyly. A angličtina mi přišla zvláště složitá, je to už pro spíše pokročilé angličtináře. Zastaralá angličtina přeci jen pro každého není.