specialista specialista komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Děkuji autorce knihy za opravdu emotivní zážitek.

25.03.2020 5 z 5

Münsterův případ Münsterův případ Håkan Nesser

Napínavý děj do poslední stránky. Rád bych věděl, jak dopadl intendant Münster a jak pokračoval ve sbližování s Morenovou :-)

28.01.2020

Dům spánku Dům spánku Jonathan Coe

Velmi zajímavá knížka. Ukazuje jak člověk, který je posedlý svou prací a výzkumem, tragicky dopadne, když podlehne svému já.

02.03.2019

Takoví jsme byli Takoví jsme byli Juliet Ashton

Po přečtení několika stránek jsem chtěl knihu odložit, protože červenou knihovnu nemusím. Ale pak jsem byl zvědavý jak se to bude vyvíjet a jak to nakonec dopadne. Tak jsem to pak přečetl celé. Příběh, který asi není ojedinělý. Je to život.

12.10.2018

Tým v nemilosti Tým v nemilosti Sophie Hénaff

Příjemné oddychové dovolenkové čtení. Četl jsem v noci po náročných dovolenkových dnech a dobře jsem se pobavil. Jsem zvědavý na další pokračování.

18.08.2018

Miluju prachy Miluju prachy Erika László

Je to velká dřina, když chce člověk zbohatnou poctivou práci. A tak se snaží "přivydělávat si" jak to jen jde, ale mnohdy na hraně zákona. Vtipná knížka o ctižádostivé tlumočnici a průvodkyni. Příjemná četba na volné dny.

08.05.2018

Smrtící zrada Smrtící zrada J. D. Robb (p)

Dobrá detektivka. Přečetl jsem jedním dechem. A protože mám velkou představivost, tak to byla hrůza. Už se těším na další od této autorky.

14.10.2017

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Jak bych viděl šéfovou. Přesný rozbor workoholika, který kromě práce na vše a všechny zapomíná a umí jen všem ubližovat.

14.10.2017 4 z 5

Pravdivý příběh nevinného muže, odsouzeného na smrt Pravdivý příběh nevinného muže, odsouzeného na smrt Andrew Klavan

Téma, které je v našich podmínkách velmi zajímavé a poučné. Trvalo té spravedlnosti velmi dlouho než uznala, že pochybila a defacto zničila krásnou rodinu.

22.07.2017

Propustka na svobodu Propustka na svobodu Ken Follett

Moc povrchní popis tehdejší doby. Příběh čtivý, ale až moc připomínající "červenou knihovnu".

24.06.2017