spdb spdb komentáře u knih

M. C. Escher a jeho magie M. C. Escher a jeho magie Maurits Cornelis Escher

průvodce tvorbou Eshera se spoustou reprodukcí, velký formát

26.11.2012 5 z 5

Transfigurace Transfigurace Alex Grey

nádherná tvorba, nádherná kniha, velkoformátové reprodukce

26.11.2012 5 z 5

Český surrealismus 1929–1953 Český surrealismus 1929–1953 Karel Srp

nádherné reprodukce, ucelený pohled na tvorbu českých autorů

26.11.2012 4 z 5

Město Město Clifford D. Simak

Postihuje opravdu dlouhé časové období, skoky v ději o několik generací, totální změny ve společnosti. Báječné.

14.10.2012 5 z 5

Gymnázium příšer Gymnázium příšer Antonín Tesař

Povídky jsou zábavné, bohužel kresba zaostává.

23.05.2012 3 z 5

Město světel Město světel Inio Asano

Sebevrazi, sídliště, černý až absurdní humor. Vydáno jako v originále. čte se zprava doleva.

23.05.2012 4 z 5

Vše o čaji pro čajomily Vše o čaji pro čajomily Karel Valter

Skvělá kniha psána s nadhledem a lehkým humorem. Barevné fotky čajů, způsoby přípravy, historie čaje. Všem čajomilům vřele doporučuji.

23.05.2012 5 z 5

130: Hodní, zlí a oškliví 130: Hodní, zlí a oškliví Nikkarin (p)

Při čtení mám stejné pocity jako u prvního dílu. Ta rozsáhlost krajiny. Unikátní postavy jako solitery a přesto tvoří dohromady doplňijící se společenství. V pozadí neodhalené důvody kolapsu a klidný místy až melancholický běh. No, už aby dodělal závěrečný díl.

17.05.2012 5 z 5

Radiator & Recyklator 2: Restart lidstva Radiator & Recyklator 2: Restart lidstva Petr Korunka

Stejně jako v prvním díle je cítit autorova frustrace světem, kterou vkládá do úst hlavním postavám. Těžko to soudit, ale někdy mě připadají až zbytečně histerické a vyhrocené, ale jako celek si myslím zaslouží o hvězdičku více než první díl. Pro post apo vize mám slabost a pokud jsou ještě v minimalistické černobílé kresbě....

17.05.2012 4 z 5

Transmetropolitan #5 - Osamělé město Transmetropolitan #5 - Osamělé město Warren Ellis

Blíží se vyvrcholení a je to znát.
Jazyk zhrubnul na pro někoho již nečitelný argot, rychlost děje se vrací a po rozvleklé čtyřce je to přijemné. Objevují se další futuristické vychytávky, ne tedy v takovém rozsahu jako to bylo v prvních dvou, třech dílech ale něco nového je.

Transmetropolitan #4 - Nová lůza Transmetropolitan #4 - Nová lůza Warren Ellis

Zítím asi nejhorší díl séri. Scénář je nějaký rozbředlý, vyskytují se znovu věci uvedené v předchozích dílech a celkově se děj moc nevyvíjí. Nemá ani takový "drive" jako měly předchozí díly.

17.05.2012 4 z 5

Transmetropolitan #1 - Zpátky v ulicích Transmetropolitan #1 - Zpátky v ulicích Warren Ellis

1 díl ze série a zatím zdaleka nejzdařilejší.

17.05.2012 5 z 5

Radiator & Recyklator: Nic menšího než záchrana lidstva Radiator & Recyklator: Nic menšího než záchrana lidstva Petr Korunka

Musím říct že jsem čekal mnohem víc. Podle stripů s Radiatorem a Recyklatorem na které jsem zvyklý z časopisů, jsem doufal v břitký humor reflektující palčivá témata společnosti, místo toho se mi dostalo sci-fi povídky, byť s přesahem, v postpubertálním hávu.

30.11.-0001 3 z 5

Transmetropolitan #2 - Život je pes Transmetropolitan #2 - Život je pes Warren Ellis

Jestli byl prví díl skvělý, tenhle je ještě lepší. Budoucnost vstoupila do přítomnosti a Spider Jerusalem při psaní svých sloupků potká jednookého policejního psa, hlavu své ex a další.

30.11.-0001 5 z 5

Psychedelie / Trilogie o halucinogenech Psychedelie / Trilogie o halucinogenech Timothy Leary

Neocenitelný pomocník při bourání ega pomocí psychedelických látek.

Neuropolitika Neuropolitika Timothy Leary

Ǔžasná kniha plná šíleností, budoucnosti a humoru.

30.11.-0001 5 z 5

Bhagavad-gītā taková, jaká je Bhagavad-gītā taková, jaká je Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Úžasná kniha, zapadá do děje Mahabháráty, kde v jednom okamžiku před bitvou, osvětlí Krišna Arjunovi fungování vesmíru. Doporučuji číst první právě Mahabhárátu.

Záblesky vědomí Záblesky vědomí Sogjal Rinpočhe

Krátký citát pro každý den v roce, čtu to už několik let a každý rok pochopím něco nového.

Mahájánské texty Mahájánské texty Květoslav Minařík

Rozmluvy žáka s mistrem o mystických cestách a duchovní kázni jogínů.

Radostná kosmologie Radostná kosmologie Alan Watts

Věnováno lidu druidských výšin.
Unikátní substance vesmírného vědomí - LSD
Osvobozující čtení