south-west south-west komentáře u knih

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Závěrečný díl této báječné dlouhé série. A zase je mi líto, že už to skončilo. Vzhledem k rozsáhlosti války jsem se divila, že autorka se varovala velkých ztrát na hlavních postavách.

Jen těch několik posledních stránek bylo podle mě takových zvláštních, nepřišlo vám to? Takové ukončené neukončené. Vždyť celá tahle série nebyla jen o té velké bitvě.

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Nejhezčí díl z celé série, i když do ní jakoby nepatřil. V celé knize "královna" vůbec není :D Je to především příběh zraněného Chaola a také Nesryn.
Líbil se mi asi proto, že ze všech knih byl nejvíc "v klidu" - taková oáza uprostřed rozbouřené série.

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Jako každá z této série - úžasná. Na konci pokaždé toužím mít v ruce už další díl, abych věděla, jak to bude dál.

10.11.2019 5 z 5

Hříšné tajemství Hříšné tajemství L. Marie Adeline (p)

Zaujala mě nová myšlenka prolínání příběhu z pohledu dvou hrdinek, i když na začátku každé kapitoly jsem si musela uvědomit, čí příběh čtu. Za sebe postava Dauphine mi přišla psychologicky hoooodně zjednodušená a celý její příběh byl až moc rychlý, když vezmeme v úvahu, že Cassie prožívala svou proměnu skoro rok. A co teprve ten šok a zklamání z Willa. Přesto mě kniha pobavila, potěšila a už se netrpělivě těším na další díl.

20.01.2018 5 z 5

Učitel lásky Učitel lásky Robin Schone

Na knihu jsem se už podle názvu velice těšila. Když jsem se dostala k polovině, tak jsem cítila trochu zklamání, ale její druhá polovina to dohnala a za sebe říkám, že kniha je velmi odvážná a skutečně mě nadchla. ;)

20.01.2018 5 z 5

Tajnosti Tajnosti L. Marie Adeline (p)

Kniha se mi opravdu líbila, už jen ta myšlenka byla velmi vzrušující. Přesto mě dost mrzí, že autorka nevyužila potenciál, který kniha má. Myslím si, že mohla být mnohem více propracovaná. Vše bylo velice rychlé a vcelku i povrchové, např. si mohla pohrát s proměnami nálad a pocitů, které Cassie cítila vůči okolnostem, sobě i ostatním, v dobách kdy nic nevěděla, pak když se děly ty všechny fantazie, stejně tak i doby, kdy jen s napětím čekala, kdy a zda se něco stane.

14.12.2017 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

nejhezčí a nejnapínavější díl z této trilogie.

30.01.2017 5 z 5

Madlenka a kůň Zlatohřivák Madlenka a kůň Zlatohřivák Marcella Marboe-Hrabincová

Tato kniha byla v dětství má zamilovaná, četla jsem ji několikrát i přesto, že to je fakt "bichle". Je to nádherný příběh.

14.05.2014 5 z 5

Jantarové sny Jantarové sny Zinovij Jurjev (p)

Není to kniha o akci, ale naopak plná myšlenek a pocitů.
Je to zvláštně milý příběh, který ve mě zanechal stopy do dneška. toužila jsem poznat ten krásný barevný sen, který vám zalije sluncem i váš každodenní život...

01.05.2014 4 z 5

Kedrigern I Kedrigern I John Morressy

Krásný fantasy příběh plný úsměvných i velice vtipných pasáží. Takový "běžný" život čaroděje, který si zakládá na své dobré reputaci a jeho nově nabyté družky Princezny, která je stejně náladová jako každá jiná obyčejná ženská.
Přiznám se, že toto je jedna ze 3 knih, které dokážu číst víckrát.
Díky této knize miluji fantasy žánr.

31.03.2013

Historie – učitelka života? Historie – učitelka života? Martin Weis

Kniha nás seznamuje s naší historií od Sámovy říše a to velice čtivou a příjemnou formou. Navíc v ní je mnoho zajímavostí, které málokde najdete. Osobně se mi moc líbila, jen mě mrzí, že končí ve 14. století :-( Přesto díky této knize mě začala historie zajímat, protože mi ukázala, že dějiny nejsou jen o válkách, ale i o životě...

09.11.2012 5 z 5