Sorrow Sorrow komentáře u knih

Jedničky a nuly Jedničky a nuly Tomáš Grombíř

Dvojí linie příběhu je u takové knihy asi nevyhnutelná. Bohužel je však ta linka "lidská" hrozně nereálná. "Počítačová" linie je o poznání propracovanější, uvěřitelnější a dokonce v mnohém poučná. Moc se mi líbí celkové poselství knihy a na debut není příběh vůbec špatně napsaný. Výhrady mám tedy hlavně k postavám.

07.02.2017 3 z 5

Srdeční záležitost Srdeční záležitost Gilles Legardinier

Zajímavé čtení to bezesporu je, jen si nejsem tak docela jistá, pro koho je vlastně určeno - teenagery budou jistě vysilovat ty filozofické pasáže a pro dospělého je tam zas až trochu moc pubertálních kliček. Nelituji, že jsem knihu přečetla, má v sobě určité poselství, na druhou stranu žádné must read to také není. Dnes bych nejraději hodnotila tak 3,5.

22.10.2016 4 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Přibývá mnoho nových postav a se starými se toho příliš neděje, což je na škodu. Je to místy nudné, trochu moc zamotané a už je mnohdy opravdu složité sledovat, co že se to s kým vlastně děje... I tak se ale stále jedná o perfektní knihu a nezbývá než před Martinem smeknout. Doufám jen, že ve Vichrech zimy už vše nabere jakýs takýs spád a konečně se objasní, jak to se všemi postavami vlastně je... :)

30.09.2016 4 z 5

Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda John Irving

Víceméně průměrné povídky, na které rychle zapomenete...Výrazněji se mi líbil pouze Penzion Grillparzer, který už ale známe z Garpa, nicméně i tak jsem si ho ráda připomněla.

28.02.2016 3 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Průměrný soubor takových dětských, děsně klišoidních příběhů. V celku to není žádná hrůza, ale doporučitelné je to opravdu jen dětem, a to ještě "horory" nepolíbeným.

27.01.2016 2 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Přestože patří pohádky k mému nejoblíbenějšímu žánru (a to i přesto, že už by neměly:)), tenhle příběh ve mně nevyvolal žádné emoce. Připadal mi tuctový a hrozně předvídatelný. Dvě hvězdy dávám za naprosto dokonalé kresby :)

06.10.2015 2 z 5

Abarat: Magické dny krvavé noci Abarat: Magické dny krvavé noci Clive Barker

Druhý díl nedočten - ne, že by byl horší než první nebo tak něco, to vůbec, jen teď prostě už nebyla ta správná nálada a trochu se obávám, že už nebude nikdy... Nicméně znovu musím vyzvednout ilustrace, to je prostě nádhera!

30.06.2015 2 z 5

Základy biologie, ekologie a systému bezobratlých živočichů Základy biologie, ekologie a systému bezobratlých živočichů Jaroslav Smrž

Perfektní skripta k přípravě na zkoušku "Zoologie bezobratlých" na PřF UK, doporučuji všem studentům, kteří se na tuto zkoušku chystají i těm, kteří prostě jen chtějí "bezouše" :) lépe poznat

09.03.2015 5 z 5

Myšlení přírodních národů Myšlení přírodních národů Claude Lévi-Strauss

Těžko hodnotit - mně se kniha četla velmi obtížně, a kdybych nemusela, určitě bych po ní nikdy nesáhla, ale dovedu pochopit, že nějakému "fajnšmejkrovi" může připadat úžasná ;)

25.02.2015

Papírová města Papírová města John Green

Já nějak nechápu zdejší nadšení...Kniha mi přišla fádní a nudná a na to, že je tak kraťounká, jsem měla velké problémy jí dočíst... Po Hvězdách, které se mi zdály průměrné, jsem chtěla dát opěvovanému autorovi ještě jednu šanci, ale teď už vím, že si jí nezasloužil. Možná, kdyby mi bylo patnáct, ale ani tak nevím...Green prostě asi není můj šálek čaje.

09.01.2015 2 z 5