Sorokin Sorokin komentáře u knih

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Tak,dočetl jsem poslední stránku Poutníka.Co teď,co dál,co říci?Snad jen DÍKY pane Hayes.

09.02.2015 5 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Souhlasím s názorem že druhý díl ztrácí dech.Přesto je v druhém dílu pár skvělých pasáží,historie této temné doby je dobře popsána.Ale co mi vadilo je neustálé zabředávání hlavních postav do románků hraničících až s "červenou knihovnou" v podání neodolatelných feministek.
Kniha by mohla mít klidně o třetinu méně stránek.

14.09.2015 3 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Jo jo,je to fajn si užívat Kinga dokud ještě čichám k fialkám shora.

16.08.2015 5 z 5

Evoluce: Podvod století Evoluce: Podvod století Hans-Joachim Zillmer

Pokud přemýšlíme o původu života na Zemi,existují jen dvě možnosti:stvoření nebo spontánní vznik.Další možnost není.Teorie spontánního vzniku byla vyvrácena před sto lety,takže nám zbývá pouze jedna možnost- stvoření.To ale nemůžeme přijmout z filosofických důvodů;proto raději věříme nemožnému-že život vznikl sám od sebe a náhodou.
Evolucionismus není věda,ale náboženství.

17.01.2014

Sedm dýmek a mincí Sedm dýmek a mincí Zdeněk Klásek

Velmi příjemné a uklidňující povídky nejen pro kuřáky dýmek.

05.04.2023 4 z 5

Hana Hegerová - Lásko prokletá Hana Hegerová - Lásko prokletá Miroslav Graclík

V knize je dán zbytečně velký prostor rozboru politických událostí,které se udály v životě Hany Hegerové.Jako by chvílemi autor neměl co o paní Hegerové napsat. Pozitivně hodnotím velké množství obrazového materiálu včetně obsáhlé diskografie a filmografie.

06.04.2015 4 z 5

Bible - kapesní průvodce Bible - kapesní průvodce Michael Keene

Přehledná malá brožurka,která mapuje vznik a prostředí "knihy knih" - Bible,nejrozšířenější knihy na světě.Vřele doporučuji všem i "nevěřícím".

18.02.2015 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Gdibich moch seďelbich a četbich pořát.

14.02.2015

Chudá rodina Chudá rodina Jan Čarek

Až umřu,z pahorku nad mou vsí
přivalte balvan na můj hrob a rcete - Tady spí
Jan Čarek,básník,jenž píseň vlastní pěl,
jak strom měl kořeny v půdě,z níž pocházel,
za prostý původ,za svůj rod se nikdy nezastyděl,
svou matku,chudé miloval,lež nenáviděl,
jméno svého rodiště naučil mnohé znát,
dokud žil,rád byl na zemi,a nyní spí v ní rád.

05.04.2023 3 z 5

Padu se nedá Padu se nedá Miep Diekmann

Moje asi vůbec první přečtená kniha.Poutavý příběh černošského chlapce "bojínka" ze kterého se stane neohrožený zastánce spravedlnosti.

03.08.2015 4 z 5

Velikonoce Velikonoce Petr Piťha

Kraťoučké shrnutí svátků velikonoc,jejich vzniku,významu a zvyků.
Ideální ke kraťoučkému počtení v tento čas velikonoční.

04.04.2015 3 z 5

Když vzlétne děs a nevíra Když vzlétne děs a nevíra Viktorín Šulc

Tuto knihu mám v knihovně už od října,zatím jsem prošel obrazovou přílohu na konci knihy a děsivé fotografie ze skutečných případů vražd mě zatím od čtení odradily.Ale přesto,až bude příznivá "konstelace hvězd",tak ji opět otevřu a ...

31.12.2013