Sopranist Sopranist komentáře u knih

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Myslím, že nejlepší výraz, kterým mohu popsat tuto knihu, je prošívaná deka. Nejen, že se její motiv v knize neustále opakuje, ale příběh sám je vlastně sešit ze vzpomínek, myšlenek, názorů a očekávání nejen hlavních hrdinů, ale všech kterých se příběh Grace Marksové dotknul, tedy i čtenáře. Během četby si budete do Grace promítat svoje představy o vině, trestu, životě a smrti. Kniha podle mě není tak úplně o Grace, ale o tom, jak rozdílný může být náš pohled na svět a jak moc může ovlivnit životy lidí kolem nás.
To nejlepší v knize: úžasný obraz každodenního života té doby.
To nejhorší v knize: ze začátku jsem se nemohla do knihy začíst kvůli členitosti textu, ale chápu, že se autorka snažila příběh ilustrovat odkazy na reálný proces.

04.04.2019 5 z 5

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Už dlouho mě žádný příběh neuchvátil takovýmto způsobem. Nádherná studie lidské duše, svobody a důstojnosti. Příběh plný protikladů a návratů doplněný kouzlem neznámého.

25.03.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kříďák, kříďák, kříďák. Musím přiznat, že jsem tuhle knížku četla s potěšením. Způsob, jakým je příběh zamotáván a zase rozmotáván, mě opravdu dostal. Jako klubko, ve kterém se všechny události vzájemně ovlivňují, a na nikom nezůstane nit suchá. Skvělá práce s postavami. Některé zápletky bylo možné předvídat, ale to úplně vyvážila práce s atmosférou. Na několika místech jsem byla dokonce šokována, což mě vždycky potěší. Doporučuji nečíst poslední stránku jako první.

14.02.2019 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Pořád nevím, co si o této sérii myslet. Podle mého názoru z ní hodně vyzařuje fakt, že se jedná o autorovy prvotiny. Na jednu stranu jsou v Loutkáři místa, která čtenáře úplně vtáhnou, na druhé zase téměř plytké části. Samotné zápletky, ať už hadrový panák nebo celá záležitost s loutkami, mi přijdou hodně přitažené za vlasy. Z tohoto důvodu jsem se nebyla schopná plně ponořit do těžkopádně budované, hlavními postavami neustále připomínané, temné atmosféry. Například fakt, že třem agentům vstávají vlasy na hlavě z článku na Wikipedii, mi přišel celkem směšný.
Velmi kladně však hodnotím akční scény, které jsou psány napínavě a opravdu odcípají. U četby mě držely i některé postavy, hlavně Baxterová. Osobní zápletky a detaily typu chytání pavouka mě hodně bavily. Naopak bych ocenila hlubší pohled do psychologie záporných postav, ale nemohu mít všechno….A ještě jedna věc. Koho vůbec zajímá Wolf?

14.02.2019 3 z 5

Z tohoto dílu mám dost smíšené pocity. Děj, který se odehrává přímo na Kostce je skvělý a podle mého názoru vtipností dosahuje úrovně prvního dílu. Většina knihy se však točí kolem postav, které nemají s předchozí sérií nic společného a jejich dějová linka mě vůbec nenadchla. Doufám, že v příštím díle stráví aristokratka víc času na Kostce s panem Spockem, Josefem, paní Tichou...

01.11.2018 3 z 5