SonaH SonaH komentáře u knih

Sourozenci Sourozenci Rocio Bonilla

(SPOILER) Krasné velké ilustrace, jednoduchý text. Líbí se mi, že je oboustranná - z perspektivy starší sestry a mladšího brášky, jako je to u nás. No a uprostřed se narodí třetí sourozenec. Vtipné a roztomilé.

05.04.2024 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Mohla to být solidní třídílná severská detektivka, protože styl je dobrý, ale je to překombinované. Každý díl nudně opakuje věci z minulosti. Změť postav - zde je naopak štěstí, že se stále opakuje. Ale co mi nejvíc vadilo, jak si psychopatičtí sérioví vrazi vybírají jako motivaci zásadně hlavní dva detektivy. To už mi přišlo nakonec k smíchu a čtvrtý díl bych už nedala.

30.03.2024 2 z 5

Záhadné bludiště Záhadné bludiště Oldřiška Ciprová

Četly jsme s dcerou (10) pouze tento díl a nedoporučila bych ho číst bez znalosti předchozích dílů. Za jeden večer jsme měly přečteno, ale dcera nadšená nebyla. Nelíbily se jí ani ilustrace. Také nás mrzely překlepy a jednou jsou dokonce prohozené postavy Ema/Keira.

11.03.2024 2 z 5

Boudo, budko! Boudo, budko! Ester Stará

Bezvadná knížka/leporelo. Pěkně se rýmuje, hezké ilustrace a masky k pohádce v odkazu. Se synem už čteme poněkolikáté.

07.03.2024 5 z 5

Povídejme si, děti Povídejme si, děti Josef Čapek

Bezvadná knížka. To jsem netušila, že pomalu v padesáti přijdu Josefu Čapkovi tak na chuť. O téhle knížce jsem navíc vůbec nevěděla. Je vidět, že děti znal moc dobře a navíc o nich uměl krásně psát! Je to už sice trochu zastaralé a já si to užila určitě víc než syn, ale poslouchal rád.

23.02.2024 5 z 5

Můj brácha Tornádo Můj brácha Tornádo Petra Štarková

Četli jsme s dětmi 3.třídy v české škole nahlas a bavilo je to. S pojmem ADHD se setkaly poprvé, takže ano, takové knížky mají smysl. Děj je jednoduchý a nasměrovaný na atletiku/sport. Pracovali jsme i s prac.listy, které jsou ke knížce k dispozici.

21.02.2024 4 z 5

Péťova báječná dobrodružství Péťova báječná dobrodružství Miroslava Salajková

S dcerou jsme se moc těšily na 2.díl a opět to bylo krásné večerní počtení. Zajímavé, čtivé, dobrodružné a srozumitelně napsané. Navíc doplněné krásnými ilustracemi. Doporučuji oba díly.

15.02.2024 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Vysokému hodnocení nerozumím. Knížka nemá žádnou hloubku, nevyvolá žádné emoce a obsah je naprosto vykalkulovaný. Jako kdyby autor dostal na zakázku napsat srdceryvný příběh o knihách. Vykonstruuje tedy přátelství starého muže s holčičkou, které pojí donášení knih. Do placu hodí pár známých titulů a ještě navrch trochu patosu se šťastným koncem. Tohle je pro mě zklamání roku. Jinak věk 9-leté dívky by měl být tak 7 a vztah s tatínkem, který se ji přizná, že pána málem zabil a lituje toho, to je ještě takový další autorův literární úlet. Ale tak očividně mu to dost vydělalo, takže se omlouvám všem, které kniha dojala.

09.02.2024 2 z 5

Byl jeden král Byl jeden král Karel Jaromír Erben

Klasické pohádky, ale těch verzí je mnoho a tahle se mi nelíbila. Bylo v ní strašně archaismů. Synovi je 5 a vše jsem musela dovysvětlovat. Pro mě toto není vydání pro nejmenší a hlavně podle toho hodnotím. Jinak nic proti klasice. Tahle verze nám ale doma nesedla. To lepší třeba Špalíček.

04.02.2024 3 z 5

Svatba v rybníce Svatba v rybníce Bohumil Říha

Těžké hodnotit. Syn (5) vydržel, ale moc tomu vlastně nerozuměl. A mě se líbila moc, hlavně závěr kde se vodník projevil jako moudrý správce rybníka. Ilustrace moc zajímavé, leč pro dnešní děti spíše neatraktivní. Knížka je to útlá, takže stojí za to přečtení a vlastní úvahu.

04.02.2024 4 z 5

Už vím, jak to funguje Už vím, jak to funguje Cécile Jugla

Knížka se mi líbí svou jednoduchostí (stručné, grafika, přehledné) a tématy. Syna (5) moc bavila, zvlášť krátké úkoly/kvíz na každé dvoustránce. Proč ubírám hvězdu je často složitý text. Ani jsem to synovi kolikrát neuměla vysvětlit. Kvíz ale pro změnu pro starší děti triviální, takže věkově to je trochu nevyvážené. Přesto hodnotím pozitivně, mám takové knížky ráda.

12.01.2024 4 z 5

Trénink mozku pro děti Trénink mozku pro děti Tony Buzan

Autoři jsou ve skutečnosti dva, takže si to napasuji ještě do chybějící výzvy, ale je to pěkně zpracovaná knížka, nebo spíš pracovní sešit pro děti 8-10 let. Koupila jsem dceři, která se na to moc netváří, protože je tam dost úkolů na přemýšlení, ale o to právě jde. Myslím, že si některé úkoly zkusím s ní. Stáhla jsem i iMindMap software, který je ke stažení zdarma.

26.12.2023 5 z 5

Hry proti nudě Hry proti nudě Ivan Brett

Skvělá knížka nápadu na hry, které lze hrát i o samotě. S dcerou (10) nás moc baví a některé budeme hrát dokola. Jsem překvapená, knížek her máme několik, ale tahle nás teda chytla.

13.12.2023 5 z 5

Dračí pohádky Dračí pohádky Milena Baisch

Souhlasí, krasné ilustrace a pěkné, krátké pohádky. Nevím, kdo ti stihne dítěti přečíst za 3 minuty, to je trochu nadsazené, ale délka mi vyhovuje. Synovi je 5 let a libi se mu moc.

12.12.2023 4 z 5

Krtek – veselá puzzle Krtek – veselá puzzle Zdeněk Miler

U nas mela knizka velky uspech. Celkem je to 5 stran puzzle a k tomu vzdy kratke cteni. Syn to miloval. 3-5let

23.11.2023 5 z 5

Kocouře, ty se máš Kocouře, ty se máš Martina Špinková

Moc pěkná dětská knížka o stárnutí. Ještě jsem se s takovou nesetkala. Řekla bych, že je tak pro 1.-3.třídu. Syn 5 let ještě všemu nerozuměl, takže se k ní vrátíme.

22.11.2023 5 z 5

Tkanička Anička Tkanička Anička Martina Drijverová

Knížky od paní Drijverové jsou skvělé. Tato je interaktivní s tkanickou pro děti kolem 3 let, ale syn si užil blbnutí s tkaničkou i jako předškolák.

12.11.2023 4 z 5

Zpomal a ...dobrou noc Zpomal a ...dobrou noc Rachel Williams

Zpomal a pozoruj jsme četli se synem (5) před spaním a bylo to naprosto super. Proto jsem se rozhodla pořídit mu i tuto, ale byli jsme zklamaní. Nebyla tak obsáhlá a jednalo se vlastně o skoro stejnou ale velmi zjednodušenou verzi té co už máme. Takže: je krásná, ale pro menší děti 3-4 roky. Jednoduché verše o přírodě. Každopádně koupíme i třetí.

22.10.2023 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Četla jsem překlad s předmluvou od Bohumila Matheisia a byl velmi zdařilý. Otevřeně řeknu, že divadelní hry mě číst nebaví, ale přijala jsem výzvu a kupodivu se to četlo dobře a pobavilo mě to. Nadčasový příběh, skvěle vykreslené povahy. Lidi se zkrátka nemění. Líbilo se mi i jak překladatel vášnivě napsal předmluvu i doporučení pro herce na základě Gogolovy představy.

07.09.2023 4 z 5

Šel malíř chudě do světa Šel malíř chudě do světa Jaroslav Seifert

Krasné a něžné. Jako dítě jsem i to zájem neměla a dnešní děti ještě míň. Zapadne v zapomnění času?

12.08.2023 4 z 5