sofmysl sofmysl komentáře u knih

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Tuhle sérii opravdu miluji, je velmi krásně napsaná a propracovaná, opravdu se mi líbí a nemohu se dočkat dalšího dílu. Úplně mě příběh pohltil.

08.10.2015 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila. Viděla jsem v ní metaforické zobrazení židovských dětí z druhé světové války i hrozbu nacistických němců (příšery). Opravdu se mi líbí a jsem za ni ráda.

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Ani druhý díl vraní dívky nezklamal. Právě naopak, děj se mi zdá čím dál více propletenější a není to vůbec na škodu. Šokující čtení se spoustou postav a událostí. Moc se mi série líbí.

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Občas jsem se trochu ztrácela v příběhu, ale to ničemu nevadí. Kniha se mi opravdu líbila, i když příběh je dost drsný. Miluji podobné psychologické hry na téma různých rozeklaných osobností a změněných identit. Příběh je opravdu šokující i když jako absolvent vysoké školy se zaměřením na psychologii říkám, že některé prvky psychologického rázu jsou téměř odfláknuté.

08.10.2015 4 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Tenhle příběh mě naprosto unesl. Argumentace stalkera je velmi reálná a kdž se to tak vezme, tak nepostrádá logiku. Kniha bude patřit do mých nejoblíbenějších, protože je skvělá.

Kouzelné zahrady Kouzelné zahrady Nikolett Corley

Jednoduše? Všichni se mi smáli, že si budu v dospělosti kreslit a co to zase vymýšlím, ale mě to ohromně uklidnilo a opravdu ráda jsem vymalovávala stránku po stránce, čas u toho ubíhal a já potom chodila po světě s lehčí hlavou.

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Jako člověk, který pracoval s dětmi, s poruchami autistického spektra říkám, že by si tohle měl přečíst každý, kdo si takovou odlišnost nedokáže představit. S knihou jsem nad míru spokojená.

Ničeho se neboj Ničeho se neboj Dean Koontz

Kniha je dost protahovaná a tím pádem jsem se místy opravdu nudila. Věřím, že příběh jako takový je velmi zajímavý a poutavý, ale bez zbytečných průtahů, krom toho, že po dočtení knihy jsem měla pocit, jako by mi z ní někdo vytrhl konec. Vyvstala mi v hlavě otázka "A to je jako všechno?" Jinak postavy jsou výborně koncipované, jak lidé, tak zvířata a i tajemně koncipované nakažené osoby. Celkový dojem z knihy mám ambivalentní, opravdu se mi líbila jen z poloviny.

08.10.2015 2 z 5