snehule snehule komentáře u knih

Recept na vraždu a další povídky Recept na vraždu a další povídky * antologie

Já mám prostě na tyhle strašidelné příběhy slabost a musím říct, že i když se mi v tomhle výběru nelíbily všechny, rozhodně stojí za přečtení. Navíc mi to osvěžilo paměť, když jsem při čtení vzpomínala, které z povídek jsem viděla zfilmované v Hitchcockově seriálu.

11.04.2012 4 z 5

T.M.A. T.M.A. Martin Němec

Těšila jsem se na knížku a byla jsem hrozně zklamaná. Přijde mi to jako přepis scén z filmu - bez fantazie, prostý popis obrazů. A přitom tam bylo tolik prostoru, který, kdyby ho autor využil, mohl z tohohle příběhu udělat super horor. Opravdu škoda, škoda, škoda.

11.04.2012 2 z 5

Krajina půlnočních stínů Krajina půlnočních stínů Joseph Michael Straczynski

Tak tohle byl můj první komiks a od té doby, co jsem ho "přečetla" (pro komiks hloupé slovo, možná spíš vstřebala), tak na tenhle druh literatury nesmí přede mnou říct nikdo křivýho slovíčka. Tenhle příběh je velmi silný a strhující právě díky této formě a rozhodně patří k těm, ke kterým se ráda vracím.

11.04.2012 5 z 5

Ropuší kletba Ropuší kletba Gustav Meyrink (p)

Protože jsem nečetla anotaci před tím, než jsem vzala knížku do ruky, čekala jsem povídky ve stylu Golema nebo Alchymistických povídek - tajemné mystické příběhy, snová krajina apod. Už po prvních stránkách jsem ale byla překvapená, protože jsem vůbec netušila, že Meyrink napsal tolik vtipných, satirických povídek, které nejen, že vypovídají o minulé době, ale dají se vztáhnout i na současnou společnost. U některých hlášek jsem se musela smát nahlas, ale když si to člověk pořádně přebere, není to moc veselý obrázek nás lidí:-)

11.04.2012 5 z 5

Ohnivý květ Ohnivý květ Connie Brockway

Tahle knížka mě mile potěšila - je vtipná a docela zajímavá (samozřejmě pro ty, kterým nevadí červená knihovna:-)

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Tohle je knížka mého dětství (ještě teď si vybavím jak voněla). Tyhle příběhy jsou tak mile napsané, že jsou nadčasové a žádné dítě by o ně nemělo být ochuzeno.

10.04.2012 5 z 5

Místy sice až moc akční, ale děj byl tak poutavý, že dávám plný počet bodů. Od téhle knížky jsem se prostě nemohla odtrhnout.

Šťastný princ a jiné příběhy Šťastný princ a jiné příběhy Oscar Wilde

Tohle jsou tak nádherně smutné a teskné příběhy, že je pokaždé obrečím. Tahle kniha opravdu umí chytit za srdce.

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Poutavá knížka, která určitě zaujme toho, kdo pamatuje starší PC hry. Autor ukázal, že má přehled o filmech a hudbě 80.let a člověk si s ním rád zavzpomíná. Jen mě mrzí, že příběh skončil tak jak skončil, podle mě by bylo lepší, kdyby autor nechal téma setkání lidí ve virtuální a skutečné realitě otevřené.

10.04.2012 4 z 5

Písně větru Písně větru Sierra Dawn

Milý pohádkový příběh. Ze začátku mě trošku zaskočily dialogy (a teď nemyslím kombinaci jazyků), spíš to pomalé tempo, kdy autorka dala prostor detailům a dětským komentářům, které byly místy opravdu vtipné. Děj sice na můj vkus mohl být rychlejší, ale jinak je to příjemná oddychová knížka.

10.04.2012 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Tak tahle knížka patří rozhodně mezi to nejlepší, co jsem v poslední době četla. Před tím bych nevěřila, že takovou "bichli" napoprvé dočtu, ale nakonec jsem v jednom týdnu zhltla i druhý díl a rozhodně to nebylo naposledy:-)