SmallLucia SmallLucia komentáře u knih

Co bude dál Co bude dál John Katzenbach

Jedním slovem skvělé. Byly kapitoly, které jsem četla se zatajeným dechem a se strachem, co se stane dál. Hlavně ty poslední. Konec mě úplně dostal. Doporučuju. Silný příběh, který v realitě nemusí být jen vymyšelným.

21.11.2015 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Jednoduché, ale krásné čtení. Ta síla lásky i přes hroznou dobu války mě vždycky dostane.

13.10.2015 4 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Krásná knížka o tom, jak těžké je ztratit blízkého člověka a jak se říká, zoufalé situace vyžadují zoufalé činy. Hned jsem si oblíbila postavu Joea. No kdo by nechtěl mít v životě takového člověka? Jediné, co mi na knížce vadilo byly pravopisné a tiskařské chyby, ale to není chyba autorky. Přečteno za 2 dny, čtyři hvězdičky a určitě doporučuju.

20.07.2015 4 z 5

Vytí na měsíc a jiné trapasy Vytí na měsíc a jiné trapasy Tim Collins

Myslím, že tohle je skvělá knížka pro mladší čtenáře. Já jsem k ní přišla náhodou a řekla jsem si: "Proč ne?". Měla jsem přečteno za 2 dny a byla jsem příjemně překvapená.

22.03.2015 3 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

Tak můžu pyšně oznámit, že jsem dočetla! Musím se přiznat, že tahle kniha pro mě asi nebyla úplně ta pravá.. V mnoha částech jsem se ztrácela ve jménech i v ději a celkově se mi nečetla dobře. Je ale fakt, že celý příběh je promyšlený do posledního detailu. Za mě jen tři hvězdy, což není chyba knížky, ale čistě jen moje.

19.03.2015 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tento druhý díl mě rozhodně překvapil tím, že byl o dost lepší než ten první. Samozřejmě zde pořád bylo hodně opakujících se frází a často jsem si říkala, že tohle už jsem přece četla, ale ani tak mě to neodradilo od pokračování v četbě. Konečně byla v ději nějaká pořádná zápletka a já se dlouhou chvíli nemohla od knihy odtrhnout. Musím se také přiznat, že některé zážitky z Christianova dětství a jeho další odhalení mi trochu vehnaly slzy do očí, což jsem u této knihy opravdu, ale opravdu vůbec nečekala. Podle mého názoru stojí za přečtení a těším se, až si přečtu poslední díl.

21.02.2015 3 z 5

Všichni jsme nosili hvězdu - Vzpomínky spolužáků Anny Frankové Všichni jsme nosili hvězdu - Vzpomínky spolužáků Anny Frankové Theo Coster

Kniha byla trochu chaotická, autor přeskakoval od jednoho člověka k druhému a tak jsem se ztrácela ve jménech. Jak už jiní také psali, objevily se nějaké nesrovnalosti ohledně Anny. Jinak knížka je krátká, takže se dá přečíst za odpoledne a myslím si, že za ten čas stojí.

07.02.2015 3 z 5