SknihouVrukách SknihouVrukách komentáře u knih

Leto s Alexandrom Leto s Alexandrom Silvia Demovičová Jezerská

Táto kniha bola jedným slovom úžasna. Páčilo sa mi, že bola zo slovenského prostredia a príbeh bol uveriteľný. Páčil sa mi štýl písania autorky kvôli,ktoremu sa kniha dobre čítala. Autorka vytvorila sympatické postavy,ktoré si hneď obľúbite. Už dávno sa mi nestalo, že som chcela čítať, ale zároveň nie, lebo som nechcela aby skončila. Teším sa na druhý diel, ktorý dúfam bude aspoň , tak dobrý ako tento.

02.08.2018 5 z 5

Zamilované duše Zamilované duše Stacey Kade

Toto som nedočítala. Knihy vždy dočítam aj keď ma nebavia,ale tu som sa rozhodla pre odloženie knihy. Je to slabšie ako 1.diel, ktorý sa mi tiež nepáčil. Nebudem hodnotiť hviezdičkami, keď to nemám prečítané celé

01.08.2018

Stratená duša Stratená duša Stacey Kade

Toto ma vôbec nebavilo a kniha mi spôsobovala čitateľskú krízu. Hlavné postavy neboli vôbec sympatické. Nemám rada hlavné hrdinky typu kráľovná školy. Kapitoly boli pomerne dlhé, kniha sa mi pomaly čítala. Viac ma bavili kapitoly z pohľadu Alony, ale nehltala som každé slovo. Kniha ma podľa mňa očakávaný koniec. Kedže je kniha s témou duchov mohlo to byť viac napínavé. Mrzelo ma, že nebolo v knihe viac o (pozor spoiler) knihe, ktorú Killianov psychiater píše o Killianovej rodine. Bolo by to také oživenie deja. Som zvedavá na ďalšie dve časti a na ich obsah.

27.07.2018 2 z 5

Pod vajíčkom Pod vajíčkom Laura Marx Fitzgerald

Kniha sa mi veľmi páčila,ale nemá v sebe Wau efekt. Kniha je veľmi "čtivá" a čítala sa mi rýchlo aj vďaka veľkým písmenká. Autorka vytvorila zaujímavý príbeh so sympatickými postavami. Dejová linka nebola veľmi predvídateľná. Páčilo sa mi akoveľmi autorka do tejto detektvítky zapojila umenie a II.svetovú vojnu. Určite odporúčam, ale myslím si, že ak sa nezaujímate o históriu a umenie, tak by vás to nemuselo baviť.

16.07.2018 4 z 5

Rebelka Rebelka Holly Smale

Knihu ma bavilo čítať, keďže je putavo napísaná. Ale čo mi celú dobu vadilo bolo nelogické správanie hlavnej hrdinky.Na svoj vek sa správala ako keby jej bolo, tak dvanásť. Táto vec sa dala prežiť. Pribeh sa rýchlo čítal, nie len kvôli svižnosti deje, ale aj kvôli dĺžke kapitol. Knihu odporúčam skôr mladším čitateľom, tak do štrnásť rokov. Keby ste to čítali starší príde vám to ako blbosť.

16.07.2018 5 z 5

Saviours - Kliatba Kortského lesa Saviours - Kliatba Kortského lesa Mary Roe

Kniha na prvý pohľad upúta svojou peknou obálkou. Od knihy som veľa neočakávala a preto ma veľmi prekvapila. Autorka nás uviedla do nového sveta s veľmi sympatickými postavami. Dej knihy je veľmi svižný, žiadne omáčky. Myslím si, že keby kniha mala viac strán ubralo by jej to na kvalite. Kniha bola nabitá akciou a v žiadnej časti som sa nenudila. Niektoré časti boli na mňa dosť strašidelné, čo som veľmi neočakávala a milo ma to prekvapilo. Knihu určite odporúčam, ak máme radi knihy o teenegeroch, dobrodružstvách a priateľstve.

04.07.2018 5 z 5

Lišiak Pax Lišiak Pax Sara Pennypacker

Kniha je plná pocitov. Situáciu môžme vidieť rovno z dvoch pohľadov a to z pohľadu chlapca a lišiak. Páčilo sa mi ako autorka zakomponovala do príbehu komunikáciu medzi líškami. Myšlienok v knihe bolo neúrekom. Ďalšou vecou,ktorá sa mi páčila bolo to ako autorka píšem. Jemnou formou popísala tému prichádzajúcej vojny a odsťahovania na iné miesto kvôli nej. Kniha odporúčam všetkým.

23.06.2018 5 z 5

Kúzla Kúzla Aprilynne Pike

Druhý diel sa mi páčil trošičku viac. Hlavná hrdinka mi sadla, nemala som s ňou problém. Autorka veľmi pekne opísala prostredie v Avalone. Niektoré časti sa trošku tiahli. V tejto knihe nájdeme viac akcie ako v tej prvej, i keď by mohla byť akčnejšia. Konečne sme sa viac dozvedeli o Avalone. V knihe je ak romantická linka spojená s romantickým trojuholníkom, ten je trošku otravný, keďže hlavná hrdinka si nevie vybrať. Koniec bol super akčný, ale dúfala som, že sa dozvieme kto je vlastne Klea.

!!! MINI Spoiler!! : To ako Laurel povedala Tamanimu, že ho nechce bolo fakt hnusné.

20.06.2018 4 z 5

Na prvý pohľad sa kniha zdá ako klasická presladená YA pritom je to úplne niečo iné. Autorka napísala niečo, čo medzi YA nenájdeme. Na prvý pohľad kniha vyznie ako kniha o bláznoch, ale ako ju človek dlhšie číta uvedomí si to jej posolstvo. Kniha má veľmi bavila a myslela som si, že to skončí inak. Autorka píše skvelým štýlom. Veľmi odporúčam.

17.06.2018

Modelka mimo mísu Modelka mimo mísu Holly Smale

Táto kniha/séria je taká milá a yároveň vtipná. Kniha je pomerne šablonovitá a klišé knih na podobnź spôsob zoženiete rýchlo. Dej je rozhodne zaujímavejší o tom, že sa odohráva v Tokio. Hlavnú hrdinku mám rada i keď je naivná. Dejová aj romantická linka sa mi veľmi páčila a aj múdre postehy hlavnej hrdinky.

11.06.2018

Alchymista Alchymista Michael Scott

Z knihy nie som taká nadšená ako všetci ostatní. Za 1.prišlo mi to ako napodobnenina Percyho a za 2 . niektoré časti boli super v iných sa to vliekolo. Hlavný hrdinovia boli jedno veľké klišé. Za mňa rozhodne nie. Pre ľudí, ktorí s knihami začínajú, tak fajn,ale pre ľudí, ktorí majú trošku na čítané, tak rozhodne nie. 3, 5*/5* Tu zaokrúhlené na 4*.

01.06.2018 4 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Od knihy som nič neočakávali a preto ma celkom prekvapila. Čítala sa mi dobre a rýchlo. Zo začiatku to bolo celkom nudné, ale potom sa to rozbehlo. Niektoré časti boli zdĺhavé, v iných to rýchlo obiehalo. Koniec sa mi páčil, lebo všetko zapadlo do seba. Určite sa pustím aj do ďalších dielov.

21.05.2018 4 z 5

Zrádný anděl Zrádný anděl Ulrike Bliefert

Slabé,veľmi slabé. Na väčšine strán sa nič nedialo. V napätí som vôbec nebola. Táto kniha ma vôbec nebavila. Leonia mi opäť nebola sympatická a ostatné postavy tiež nie. V knihe sa síce objaví tajomná osoba, ale v podstate zase až taká tajomná nie je ako ju všetci opisujú. Od začiatku predvídateľné, bola som so istá ako to dopadne, takže koniec ma neprekvapil. Knihu neodporúčam, ale verím, že si svojich čitateľov a fanúšikov nájde.

14.05.2018 3 z 5

Mačacie dievča Mačacie dievča Thomas Brezina

Aj keď hodnotím takým istým počtom hviezdičkou ako Dotyk Anjela, tak kniha bola trošku horšia. Začiatok bol dosť kostrbatý a nevedela som sa do knihy začínať. Potom sa to rozbehlo a bolo to lepšie. Čo sa mi nepáčilo bolo to, že sa riešilo strašne veľa vecí okolo a to, že hlavná hrdinka má mačacie gény bolo z veľkej časti okrajové. Na konci bola kniha napínavá, takže to je plus. Autor má skvelý a pútavý štýl písania, takže sa to čítalo ľahko a rýchlo. Postavy mi neboli extra sympatické až na pár výnimiek.

11.05.2018 4 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Wau!! Môj najobľúbenejší diel zo serie.Milujem tento svet a postavy z tejto knihy.A ten koniec ??? Tá akcia ??? Úžasne. 4,5*/5*, pretože prípravy na vojnu bohov ma nebavili.

03.05.2018 5 z 5

Malé klamárky Malé klamárky Sara Shepard

No, neviem ako hodnotiť. Na jednu stranu to bolo fajn, na druhú sa mi to nepáčilo. Hlavné hrdinky mi neboli sympatické,hlavne Aria a Hanna. Autorka stále naznačuje nejaké tajomstvá, mohla nám prezradiť viac. Čítalo sa to rýchlo a ľahko, takže 3*/5*. Uvažujem, či sa do ďalších dielov pustiť alebo nepustiť.

30.04.2018 3 z 5

Šprtka Šprtka Holly Smale

Túto knihu som čítala ako Re-reading, takže neviem ako hodnotiť, takže som radšej nechala hodnotenie z konca roka 2016. Kniha je skôr vhodná pre mladších čitateľov. Hlavná hrdinka Harriet bola dosť naivná a po roku a pol mi prišla dosť tupá. Pri knihe som sa zasmiala, pripomenula som si staré problémy Harriet a tiež som si pripomenula ako ma táto kniha v decembri 2016 bavila. Takže ak vám nevadia naivné príbehy, tak odporúčam.

24.04.2018

Tinta Tinta Alice Broadway

Od knihy som nič neočakávala a preto ma veľmi prekvapila.Autorka nás skvelo uviedla do nového sveta.Hlavnou hrdinkou knihy je Leora. Pre mňa bola neutrána postava,nejako zvlásť som si ju neobľúbila. Niektoré veci som odhadla, ale veľa vecí mi boli jasných až na konci. Dávam 4,5* z 5*, pretože v tom strede mi niečo chýbalo a pre mňa sa to dosť pomaly čítalon

21.04.2018 5 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Zatiaľ najlepší diel. Predchodzie časti som hodnotila skôr 3,5 * a tento hodnotím 4*. Bolo to napínavé, prekvapivé, smutné a aj veselé. Čo ma mrzí, že je to stále to isté. Stále bojujú z kostlivcami, obrami atď.

16.04.2018 4 z 5

Ako kolibrík Ako kolibrík Barbora Škovierová

Táto kniha bola priemerná kniha na odych. Hlavná hrdinka, tak ako aj ostatné postavy mi nebolo extra sympatické. Moje hodnotenie vylepšil koniec, kde boli zvraty.... Hodnotím 3,3*/5 za krátku odychovú knižku

10.04.2018 3 z 5