Skaldinho Skaldinho komentáře u knih

Malorie Malorie Josh Malerman

Z téhle knihy úplně čpí, jak je napsaná jen pro peníze. Bird Box považuji za jednu z nejlepších knih. Na tohle jsem se hodně těšil. A přišlo naprosté zklamání. Napětí je v ní strašně málo a když už se začne něco dít, autor to ukončí během pár stránek takovým způsobem, kdy vynechá podstatne události a započne zase nezáživnost. Je to plné naprostých nesmyslů, postavy se chovají naprosto nelogicky. A to jen pro to, aby autor obhájil postupování děje tím směrem, jakým chce. Jejich chování je takové, že bych je nejradši proplesknul. A konec je snad úplně k smíchu.
Ne. Tohle se hrubě nepovedlo. Už autorova Inspekce mne těžce zklamala a tohle v tom pokračuje.

05.05.2021 2 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Zklamaní. V první polovině se příběh nádherně rozehrává a několikrát jsem měl i husí kůži při čtení. Jako fanouška horrorů mne to úplně nadchlo. O to větší byl pak ten pád. V půli autorka vše vysvětlila a z nadějného horroru se stal obyčejný souboj se SPOILER zombie. Bez tajemství, bez náboje a rozhodně to nedokáže vyděsit. Aspoň, že je to poměrně krátká knížka.

09.11.2019 3 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Ještě lepší než první díl. Ani chvilku nenechá čtenáře oddechnout a neustále se něco děje. Opět můžete čekat pořádnou dávku zvratů a intrik. Už aby byl třetí díl venku.

09.11.2019 5 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Kniha dvou polovin. V první polovině jsem měl pocit, že čtu nějakou parodii ve stylu Scary Movie, ale ještě, že jsem vydržel a četl dál. Příběh se tak úžasně rozvine a dostane úplně jiný spád a nádech. Z hororové parodie se stane nervy drásající sonda do myšlení lidí ve stylu Kingovi Mlhy. To nejstrašidelnější je zde to, jak je vše uvěřitelné a řekl bych, že v případě podobné krize by se to mohlo opravdu odehrát.

09.11.2019 4 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Naprosto úžasný příběh. Plný tajemna, strachu a beznaděje. Hrozba entit, které když spatříte, tak zešílíte, funguje a děkuju autorovi za to, že se nepouštěl do nějakého hlubšího vysvětlování a nechal to na čtenářově představivosti. Místo toho se soustředil na pocity hlavních postav a na vykreslení atmosféry. Děj je rozdělen na dvě časové linie - jedna je krátce po začátku této krize a druhá 4 roky poté. Obě autor napsal na jedničku a fungovaly by i jako samostatné knihy. Obzvlášť díky Malorii a dětem jsem byl přikován ke knize a byl jak na trní z toho, co je čeká.

09.11.2019 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Velice zajímavý scifi thriller. Trochu jsem se bál žánru young adult, ale bezdůvodně. Prakticky to není poznat a čtenář se může soustředit na příběh plný intrik a tajemství. I když se děj odehrává celou dobu na jedné vesmírné lodi, rozhodně se nebudete nudit.

09.11.2019 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Ještě horší než Duch domu Ashburnů. Tenhle díl už od počátku rozhodně nebyl strašidelný. Maximálně trochu tajemný díky neviděnému majiteli domu. Ale to se velice brzy změní a opět je z toho kniha bez duše a bez náboje. Neurazí, ale rozhodně nedokáže vyděsit, nebo alespoň čtenáře znervóznit. Jediným plus je pár "zvratů" v tom, kdo je vlastně ten zlý.

09.11.2019 2 z 5