Skabiez Skabiez komentáře u knih

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Parádní Clavellovina. Román má spád a je napsán čitelným jazykem. Při Clavellovo popisech života v Čangi (zajateckém táboře, kde se román odehrává) si dokážete, díky jeho skvělé popisovací schopnosti, přesně představit, jak to v takovém zajateckém táboře mohlo probíhat. Rozhodně jsem pak byl rád, že jsem tam kde jsem a byl jsem opravdu vděčný za život, který máme možnost žít, protože někteří to štěstí neměli. Je skvělé, jak Clavell dokáže nestranně popsat všechny osobnosti, které se v knize vyskytují, takže vytvoření názoru na postavu nechává čistě na čtenáři. Každopádně doporučuji jako povinnou četbu pro všechny příznivce Clavella a doporučuji všeobecně všem.

05.03.2013 4 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Myslim, že Valentýna tu knihu vystihla dost dobře...Doporučuju přečíst hlavně lidem, kteří se zajímají o historii, poněvadž ta v té knize zabírá podstatnou část. Ale díky poutavému příběhu a skvělým zvratům by ta kniha měla bavit všechny čtenáře, kteří nejsou líní číst tlustý bichle.

26.08.2012 5 z 5

Sharpův tygr Sharpův tygr Bernard Cornwell

V této sérii jsem se zatím dostal ke čtvrtému dílu, a z toho, co jsem zatím přečetl, tak jako zdroj historických poznatků je to skvělá série, ale trochu mě mrzí jakási naivita děje (nevím jak jinak bych to popsal) a nesmrtelnost Sharpa, jako u Nicka Slaugthera. Ale i přesto doporučuji, jak už tady bylo zmíněno, je to čtivé a krásné.

26.08.2012 3 z 5

Turecký gambit Turecký gambit Boris Akunin (p)

Musel jsem dát 3 hvězdičky z čistě subjektivního hlediska. Kniha je krátká, čtivá a má pozitivní nádech. Člověk se v ní dozví i něco málo z historie. Určitě se vyplatí jí přečíst už jen pro orientaci děje v jihovýchodní části Evropy, což v mnoha zprofanovaných knihách určitě nenajdete. Bohužel já jsem spíš milovník více realistických děl, a proto mě jakási naivita tohoto díla donutila dát pouze průměr. Nicméně kniha má skvělý spád a já se u ní vůbec nenudil, takže pro mě je to perfektní odpočinková četba. Pokud někdo váhá, zda jí přečíst, tak za mě určitě jo =)

05.03.2013 3 z 5

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Geniální kniha, nic víc, nic míň...Tohle se prostě musí přečíst, když se dočetl Šógun =D

26.08.2012 5 z 5

Vesmírna odysea Vesmírna odysea Arthur Charles Clarke

Je neuvěřitelný, kolik se toho vejde do tak malýho "balíčku". Naprostej majstrštyk, kterej nenudí od začátku až do konce. Pro všechny sci-fi žrouty naprostá povinnost! Odyseu jsem přelouskal po Clarkově Měsíčním prachu a obě tahle díla mě přesvědčila, že to od něj neni poslední tvorba, co bych kdy viděl..

13.07.2014

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Pro mě subjektivně druhá nejlepší zeměplocha, co jsem četl hned po Mortovi..Hlídka je prostě vtipná sebranka =D

26.08.2012 4 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Pro mě subjektivně nejlepší kniha ze zeměplošský série

26.08.2012 4 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Rozhodně nelituju, že sem to přelouskal. Vian mě touhle knihou hodně oslovil a hned jsem začal číst další jeho věci. Velkej záběr na představivost!

24.01.2013 4 z 5