Sirael23 Sirael23 komentáře u knih

Josie a kolt Josie a kolt Kateřina Loučková

Pan Colt byl tedy zatraceně sexy :-D Autorčin styl zraje jako víno, už se těším na další knihu.

30.06.2018 5 z 5

Pravá žena Pravá žena Eva Štolbová

Tak tohle se mi líbilo. Plynulý příběh odvážné Marie, doplněný spoustou historie, je psán zvláštní formou vyprávění. Není to typická beletrie, je to vzpomínání, taková rodinná kronika. Doporučuji všem, kteří se zajímají o každodenní život lidí ve 20. století.

26.02.2018 5 z 5

Jsi čaroděj/ka? - Naslouchej svému vnitřnímu hlasu Jsi čaroděj/ka? - Naslouchej svému vnitřnímu hlasu Inelia Benz

Kniha, jejíž vydání bylo financováno crowdfundingem, tedy žádné velké nakladatelství. Přesto skvělý výsledek, před kterým smekám svůj imaginární klobouk. Pochvalu si zaslouží jak výborný, srozumitelný a čtivý překlad, tak zpracování knihy po grafické stránce (obálka). Je to sice měkká vazba, ale nevadí, vypadá, že se nerozlepí. Kniha netrpí ani na žádné překlepy apod., což by bylo u takového projektu pochopitelné.
Co se týče obsahu, je kniha určena spíše začátečníkům a začátečnicím na poli magie, nabízí základní přehled technik a pojmů. Pokud už máte něco načteno, neočekávejte mnoho nových informací, přesto je to příjemné shrnutí, které vás nebude nudit. Za mě pět hvězd a díky za možnost seznámit se takto s Inelií, o které jsem předtím nikdy neslyšela.

23.12.2017 5 z 5

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

Zajímavý návrat do Maycombu a ke známým hrdinům. Popravdě se nedivím, že ve své době román nebyl v této podobě vydán. Leccos tomu chybí a leccos přebývá. Ten, kdo s autorkou spolupracoval na Jako zabít ptáčka, musel být vážně dobrý.

20.08.2017 3 z 5

Copywriting Copywriting Michaela Horňáková

Ztráta času. Vše se v textu jen neustále opakuje, chybí slíbené příklady z praxe. Neočekávám od podobné knihy, že mne bude poučovat o pravopisu, na to mám pravidla. Copywriting od Anny Sálové je mnohem přínosnější volbou.

07.07.2017 odpad!

Jak zabít svého šéfa Jak zabít svého šéfa Shane Kuhn

John Wick v papírové podobě. Za mě dost dobré.

05.07.2017 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Ach ten marketing....tohle bylo slabé, napsané především z jediného důvodu, a to pro úspěch původní trilogie. Přitažené za vlasy a navíc nudný styl bez akce. Hlavní postavy občas plácají nesmysly, které by v předchozích knihách nikdy neřekly. Chyběl mi vhled do jejich myslí - takový ten opravdový, ne jen plochý popis, který autor předvedl.

25.06.2017 2 z 5

Most do budoucnosti, Laboratoř socialistické modernity na severu Čech Most do budoucnosti, Laboratoř socialistické modernity na severu Čech Matěj Spurný

Knihu jsem si půjčila, abych se dozvěděla něco nového o městě, které tak trochu znám. Začátek byl fajn - autor informuje o zkáze města Mostu - přesně podle mých představ. V další kapitole se ale pouští do vod sociologického rozboru pojmů legitimita apod. Bohužel to dělá velice nečtivým způsobem - informací je zkrátka moc. Ani další kapitoly o architektuře ve světě nejsou příliš čtivé - o Mostu se mluví pouze v každé druhé kapitole. Také mi chyběl obrazový materiál - u takové publikace bych ho očekávala ve větší míře.

30.04.2017 2 z 5

Cejch Cejch Zdeněk Šmíd

Skvělá kniha, která mne naprosto uchvátila. Není to úplně lehké čtení, jak téma i forma jsou náročnější, ale určitě stojí za to.

21.11.2016 5 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Většinu knihy jsem strávila s kapesníkem v ruce. Mařin příběh je silný, plný emocí - pozitivních i negativních. Scottův příběh působí jako odlehčení, protože kdyby byla kniha jen o Maře, asi by to bylo příliš náročné čtení. Skvělá kniha, která vás nenechá v klidu, dokud nedočtete do konce.

02.10.2016 5 z 5