Simča64 Simča64 komentáře u knih

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Přečetla jsem všechny knihy Harryho Pottera a nedovedla jsem si představit od autorky žádný jiný žánr. Ale musím uznat, že je to skvělá kniha. Tak jak moc nemusím knihy se soukromými detektivy, tak tato se nedá s žádnou jinou srovnat. Zkrátka skvělé čtení.

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Opět další skvělá knížka, kterou jsem četla jedním dechem. Robert B. píše velice poutavě a dokáže dát detektivce to správné napětí. Má velký talent. Přečetla jsem od něj zatím vše vydané: od Dívky v ledu, Noční lov, Temné hlubiny, Chladnokrevně až po Do posledního dechu. Za mě jsou všechny stejně dobré. Jen už by měl Eriku nechat usazenou na vraždách a občas by mohla dostat také uznání za svou práci. Bylo by to příjemnější.

25.02.2019

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Čekala jsem a byla jsem velmi zvědavá na první knížku od autorky po sérii Harry Potter. Prázdné místo je velmi zvláštní knížka a i když jsem ji přečetla celou, nemohla bych s klidem napsat, že ji doporučuji. Byla jsem poměrně dost zklamaná. Děj je velmi slabý a nemá žádný spád.

25.02.2019

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Všechny díly Harryho Pottera jsou naprosto famózní. Když byl syn malý, chodili jsme s ním do kina na Harryho a vždy jsme si to všichni skvěle užili. Dodnes si poslouchám audiozáznamy, které kolovali po internetu i první knihu kdysi vydanou na 12 CD, čtenou Jiřím Lábusem. A to už mám přes padesát.

Cestující do Frankfurtu Cestující do Frankfurtu Agatha Christie

Knihy od Agathy Christie čtu velmi ráda, ale tato se zcela vymyká její tvorbě. Přečetla jsem ji, ale určitě se k ní už nevrátím.