shinie shinie komentáře u knih

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Je zajímavé, že London, který byl naprosto bez vzdělání a na okraji společnosti měl tolik znalostí z historie a zeměpisu a že vůbec dokázal psát tak nadčasová díla, i po sto letech sem autorovi úplně všechno věřila, jako by to sám opravdu zažil.Líbil se mi chladný přístup hlavního hrdiny ke smrti, nebál se smrti, věděl, že život je duch a ten nezemře s tělem, kdybychom všichni věděli co nás po smrti čeká, nikdo by se jí tolik nebál. Posledních padesát stránek jsem si pořád říkala jestli ho zajímá co bude v příštím životě, mě by to na jeho místě zajímalo a tak jsem byla na konci příjemně překvapena, že i sám hlavní hrdina na toto myslel.Docela mě překvapilo, že tato kniha ještě nebyla zfilmována.

18.04.2011 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Do knihy sem se zezačátku nemohla vůbec začíst ale po chvíli mě začala dost bavit, sice mi přišlo že chvílemi je přeplněna informacemi a občas sem se ztrácela. Výrok, že válka by měla vypadat tak, že vůdci budou proti sobě bojovat v aréně a lidé kupovat lístky do hlediště, zastávám už pár let.Konec mi nepřišel smutný protože jsem si nedokázala představit jak by se vojáci opět sžili se svým někdejším životem a tak mi přišel konec troufám si říct šťastný.

17.04.2011 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

V této knize jsem se prostě našla.. je tam kus každého z nás i když si to neumíme přiznat...je to vážně vynikajcí kniha a je pozoruhodné, že jí Salinger napsal když mu byl 45 a přitom kniha dnes osloví hlavně teenagery

09.05.2011 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Jedna z nejlepších knih vůbec, vcelý proces u soudu je bizarní jelikož všichni kdo dozorkyně soudísami nesou vinu, mohli zasáhnout, mohli se proti tmu postavit když se to dělo, stejně jako lidé ve vesnici mohli otevřít dvěře kostela, ale nikdo to neudělal a teDˇsvádí vinu na pět starých žen protože je to jednoduší....co mi to jen připomíná?

17.04.2011 5 z 5