SherlyMoony SherlyMoony komentáře u knih

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Abych byla upřímná, nejdříve se mi kniha moc nelíbila. Bylo to takové nudné a nic se tam pořádně nedělo. Možná ten začátek přišel někomu zajímavý, ale mně, jako milovnici akčního žánru, to tak nepřipadalo. Až později mě příběh Toma Sawyera oslovil. Pak to bylo moc hezké. Nějaké to napnutí tam bylo. Také jsem se ráda vžila do doby, kdy děti normálně po škole běhaly venku a dělaly lumpárny, místo toho, aby si doma sedly k televizi nebo počítači.

Knížku jsem si užila, doporučuji spíše dětem, ale dospělým se také bude líbit

13.05.2021 3 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Bylo zajímavé přečíst si o soukromých příbězích a historkách Kovyho. Toto byla vlastně první knížka ze života nějaké české známé osobnosti, kterou jsem četla.

Kniha je velice pěkná, určitě doporučuji!

13.05.2021

Strážce ztracených měst Strážce ztracených měst Shannon Messenger

Strážce ztracených měst je super kniha! Abych byla upřímná, nejdříve jsem si pořád říkala: "Bóže, to je nuda, takový knížečky pro mě nejsou" a už už jsem knihu odkládala. Občas mi některé přeložené věty nedávaly smysl. A když tu najednou ...baf! Najednou mě příběh úplně vzal a užívala jsem si ho jako nikdy jindy. Nemohla jsem od písmenek odtrhnout oči. Je to krásný příběh - napínavý, vtipný, fantastický. Ve snech jsem se stále setkávala se Sophií, Dexem i Fitzem. Je to super ...

Moc se těším, až si přečtu další díly série Strážců.

Doporučuji těm, kdo mají rádi fantasy! Děkuji, Shannon Messenger!

06.05.2021

V pavoučí síti V pavoučí síti Jakub Hrdoun

Naprosto úžasná kniha! Nejdříve jsem od knihy neočekávala mnoho, ale záhy jsem zjistila, jak jsem se zmýlila. Nemohla jsem od řádek odtrhnout oči, bylo to skvělé. Z části souhlasím s Ailee, že bylo trochu zvláštní, jak má hlavní postava české jméno a ostatní mají jména smyšlená. Na druhou stranu to ale bylo zajímavé.

Jistojistě doporučuji všem! Nemohu se dočkat dalšího příběhu od Jakuba Hrdouna!

25.08.2021 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Toto je ta nejbombastičtější kniha ,kterou jsem kdy četla! Eragona jsem si úplně zamilovala, určitě doporučuji! Nevidím na knize žádnou chybu, ani nedostatek. Občas se u příběhu člověk zasměje, občas zaplaká, někdy ani napětím nedýchá. Válčení, magie, draci, elfové, kočkodlakové, dlouhé putování krajinou, ...to je moje, to je úžasné.
Kniha je krásně psaná, a hezky se čte. Pan Christopher Paolini je super-spisovatel.

Doporučuji i další díly (Eldest, Brisingr, Inheritance), už jsem je četla a jsou čím dál tím lepší a napínavější.

Kniha mě prostě a jasně okouzlila, a když se mě teď někdo zeptá na nejoblíbenější knížku, mám jasno: Eragon!

07.05.2021 5 z 5

Hunger Games 1–3 (box) Hunger Games 1–3 (box) Suzanne Collins

Jojo, Hunger games ...to se mi MOC LÍBILO! Myslela jsem, že to je pro kluky, ale potom, co mi knihy půjčil bratr, jsem zjistila, že holky si to oblíbí snad více než kluci;-) Nikdy by mě nenapadlo, že příběh tak napínavě a úžasně vyvrcholí! Bylo zajímavé, jak je kniha psaná (nebo vyprávěná) hlavní hrdinkou, Katniss Everdeenovou.

Opravdu super-série, moc jsem si ji užila, a děkuji:-D

12.07.2021 5 z 5