SherlyMoony

Přečtené 16Řbitov zviřátek
říjen - prosinec 2021
Řbitov zviřátek 2019, Stephen King


Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání)
? - září 2021
Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) 2017, J. K. Rowling (pseudonym)


Harry Potter a Princ dvojí krve
? - září 2021
Harry Potter a Princ dvojí krve 2008, J. K. Rowling (pseudonym)


Ohnivé znamení
? - září 2021
Ohnivé znamení 2015, Juraj Červenák


Strašidelné povídky
? - září 2021
Strašidelné povídky 1926, Arthur Conan Doyle


Letopisy Narnie
? - srpen 2021
Letopisy Narnie 2007, C. S. Lewis (pseudonym)


V pavoučí síti
? - srpen 2021
V pavoučí síti 2017, Jakub Hrdoun

Naprosto úžasná kniha! Nejdříve jsem od knihy neočekávala mnoho, ale záhy jsem zjistila, jak jsem se zmýlila. Nemohla jsem od řádek odtrhnout oči, bylo to skvělé. Z části souhlasím s Ailee, že bylo trochu zvláštní, jak má hlavní postava české jméno a ostatní mají jména smyšlená. Na druhou stranu to ale bylo zajímavé. Jistojistě doporučuji všem! Nemohu se dočkat dalšího příběhu od Jakuba Hrdouna!


Hunger Games 1–3 (box)
? - červenec 2021
Hunger Games 1–3 (box) 2013, Suzanne Collins

Jojo, Hunger games ...to se mi MOC LÍBILO! Myslela jsem, že to je pro kluky, ale potom, co mi knihy půjčil bratr, jsem zjistila, že holky si to oblíbí snad více než kluci;-) Nikdy by mě nenapadlo, že příběh tak napínavě a úžasně vyvrcholí! Bylo zajímavé, jak je kniha psaná (nebo vyprávěná) hlavní hrdinkou, Katniss Everdeenovou. Opravdu super-série, moc jsem si ji užila, a děkuji:-D


Eragon
? - červen 2021
Eragon 2004, Christopher Paolini

Toto je ta nejbombastičtější kniha ,kterou jsem kdy četla! Eragona jsem si úplně zamilovala, určitě doporučuji! Nevidím na knize žádnou chybu, ani nedostatek. Občas se u příběhu člověk zasměje, občas zaplaká, někdy ani napětím nedýchá. Válčení, magie, draci, elfové, kočkodlakové, dlouhé putování krajinou, ...to je moje, to je úžasné. Kniha je krásně psaná, a hezky se čte. Pan Christopher Paolini je super-spisovatel. Doporučuji i další díly (Eldest, Brisingr, Inheritance), už jsem je četla a jsou čím dál tím lepší a napínavější. Kniha mě prostě a jasně okouzlila, a když se mě teď někdo zeptá na nejoblíbenější knížku, mám jasno: Eragon!


Moře nestvůr
? - červen 2021
Moře nestvůr 2010, Rick Riordan


Zloděj blesku
? - červen 2021
Zloděj blesku 2009, Rick Riordan


Harry Potter a Relikvie smrti
? - květen 2021
Harry Potter a Relikvie smrti 2008, J. K. Rowling (pseudonym)


Dobrodružství Toma Sawyera
? - květen 2021
Dobrodružství Toma Sawyera 2005, M. Twain (pseudonym)

Abych byla upřímná, nejdříve se mi kniha moc nelíbila. Bylo to takové nudné a nic se tam pořádně nedělo. Možná ten začátek přišel někomu zajímavý, ale mně, jako milovnici akčního žánru, to tak nepřipadalo. Až později mě příběh Toma Sawyera oslovil. Pak to bylo moc hezké. Nějaké to napnutí tam bylo. Také jsem se ráda vžila do doby, kdy děti normálně po škole běhaly venku a dělaly lumpárny, místo toho, aby si doma sedly k televizi nebo počítači. Knížku jsem si užila, doporučuji spíše dětem, ale dospělým se také bude líbit


Ovšem
říjen 2017 - květen 2021
Ovšem 2017, K. K. Kovář (pseudonym)

Bylo zajímavé přečíst si o soukromých příbězích a historkách Kovyho. Toto byla vlastně první knížka ze života nějaké české známé osobnosti, kterou jsem četla. Kniha je velice pěkná, určitě doporučuji!


21.12. -  Kletba jaguářího krále
červenec 2014 - květen 2021
21.12. - Kletba jaguářího krále Dustin Thomason