Shanib Shanib komentáře u knih

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Knížku jsem přečetla za dva dny, takže si myslím, že to mluví o všem. Na rozdíl od prvního dílu se mi líbilo, že zde bylo o něco víc děje, ale stejně mi původní hlavní postavy byly sympatičtější a zajímavější.

13.02.2014 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Kdyz jsem precetla 50 odstinu, dost jsem nad timto druhem literatury zanevrela. Kdyz jsem ale cetla nazory na tuto knihu, nedalo mi to....a dobre jsem udelala! Psat o tom, ze je kniha jednodussi, je zbytecne, nicmene jsem si u ni hezky odpocinula a kdyz jsem ji precetla, bylo mi strane lito, ze uz to skoncilo a myslim si, ze se k ni urcite nekdy zase vratim. Nutno dodat, ze psani takovychto knih urcite neni jednoduche - z dejoveho i jazykovoho hlediska - a Ch. Lauren se toho zhostila velmi dobre.

10.02.2014 5 z 5

Vampýrská akademie (komplet) Vampýrská akademie (komplet) Richelle Mead

Páni! Sice mi už není "náct", ale nemyslím si, že tohle by bylo něco, za co bych se měla stydět. Trošičku mi to připomíná sérii Mediátor od Meg Cabot, kterou jsem kdysi četla. Všech 6 dílů jsem přečetla během 14 dnů. Děj byl dobře promyšlený a hlavní postavy neměly chybu a o Dimitrim se ani nemusím zmiňovat, nenapadá mě totiž žádné slovo, které by ho vystihlo. Nejsem si ale jistá, zda se podívám na blížící se film, protože mám obavy, aby mi nezkazil mé představy. Škoda, že nebude alespoň ještě jeden díl s Rose a Dimitrim!

16.01.2014 5 z 5

Pomsta Pomsta Jane Casey

Když jsem knihu dočetla, má první myšlenka byla: "Neee, já ještě nechci konec, já chci číst dál!" Jane Casey mě opět nezklamala a mohu o ní říct, že je již po třech knížkách moji nejoblíbenější spisovatelkou. Knížky jsou napínavé, nechybí jim akce, vskutku promyšlená zápletka, trocha romantiky a dokonalé rozuzlení. Také mě potěšilo (jakožto studentku antropologie) občasné zabrouzdání právě do antropologických vod. Už se nemůžu dočkat, až od J.C. vyjde další knížka...snad to bude brzy!

12.11.2013 5 z 5

Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání Dan Brown

Ačkoliv jsem četla všechny Brownovi předchozí knihy, stále nevycházím z údivu nad precizností, kterou do svých knih přináší v podobě různých vědních oborů. Jeffery Deaver má tuto schopnost také, ale u něj mi občas přijde, že tyto vědní detaily přemůžou samotný děj, až se pak přistihnete, že některé pasáže přeskakujete. To Dan Brown umí najít ten pravý zlatý střed. Nicméně musím přiznat, že některé momenty, kdy se některá z postav vracela do své minulosti, mě nebavily a říkala jsem si, že už by to stačilo. Konec byl pak velkolepý a nečekaný jako obvykle. Přes to všechno je pro mě ale stále číslem jedna u Browna jeho knížka Andělé a démoni. Ta je zkrátka dokonalá.

01.11.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Po Padesáti odstínech jsem vzala do ruky Ztracený symbol a bylo to jako nebe a dudy. E.L.James bych se vysmála, řekla jí, že není žádná spisovatelka (to bych snad dokázala napsat i já) a poradila, aby se naučila lépe psát nebo alespoň přestala na každé stránce opakovat stále ty samé věty typu: nekousej si ret; nechci tě ztratit; tak strašně ho miluju; neopouštěj mě; ...a podobně. Z toho by člověk opravdu zešílel, nemluvě o tom, že ani něco tak primitivního jako jsou synonyma, autorce nic neříká.

22.10.2013 1 z 5

Beze stopy Beze stopy Jane Casey

Mě tato knížka nadchla a autorka si hned získala moji pozornost, že jsem si koupila i její další knihu Oheň, ačkoliv Beze stopy je u mě stále na prvním místě. Ani chviličku jsem se nenudila a děj příjemně utíkal. Nemusela jsem čekal až do sté stránky, kdy by mě kniha konečně zaujala, což splňuje jeden z mých hlavních požadavků dobré četby.

22.10.2013 5 z 5