Seňor-Líbik Seňor-Líbik komentáře u knih

Technik Velkého Kyjeva Technik Velkého Kyjeva Vladimir Vasiljev

I přes zajímavý svět mám k této knize spoustu výhrad, pojďme si to shrnout...

Forma - styl psaní autora mi úplně nesedí (v této knize, jinou od něj jsem zatím nečetl), přijde mi hodně nezralá a použití přídavných jmen mi často připadal spíš rušivý.

Postavy - při čtení mi přišlo, že hlavní skupina je tvořena umělými NPC, které se snaží vypadat "lidsky" (uvozovky kvůli elfům, orkům, goblinům...) ale moc jim to nejde. Celkově jsem se nedokázal sžít ani s hlavní postavou ani s žadnou jinou a nedávám tomu za vinu to, že jsem těsně před touto knihou četl jednu od Neila Gaimana a před tím Hyperion. Taky bych čekal, že v tak rozličné skupině, budou vznikat nějaké konflikty a místo toho se všichni extrémně respektují a fungují skoro jako stroje.

Příběh - začátek je pomalejší, ale když se začali objevovat trpaslíci a orkové, čekal jsem velkou jízdu. A ta se konala tak nějak na půl. Zvraty jsou často celkem snadno předvídatelné to by ani nevadilo kdyby... Kdyby možná autor dokázal víc popsat svět kolem, jeho fungování, podhoubí světa, kde spolu žijí kromě lidí i elfové, trpaslíci, goblini a taky auta, počítače...

Líbí se mi svět, ve kterém se příběh odehrává, ale příběh samotný za ním dost pokulhává.

25.02.2021 3 z 5

Zdroj Zdroj Ayn Rand (p)

,,Zemřel bych pro tebe ale nebudu pro tebe žít." Sobeckost ve své nejčistčí a nepokroucené podobě.
Tahle kniha na mě koukala z knihovny skoro 4 roky a jsem rád, že jsem na ni konečně dozrál. Oceňuji, když někdo dokáže přenést pocit nebo myšlenku, kterou v sobě sám nosím a nedokáži ji vyjádřit slovy. Při čtení jsem si uvědomil, že můj kolega a kamarád má spoustu společných znaků s Howardem Roarkem a pomohlo mi to lépe ho pochopit.

08.02.2019 5 z 5

Peklo blízko nebe Peklo blízko nebe Jon Krakauer

Nejsem fanoušek horolezectví ale po přečtení této knihy, jsem musel odkoukat pár dokumentů o Everstu. Při telefonátu Roba Halla se svojí ženou u Hillaryho výšvihu jsem měl slzy v očích

02.01.2019 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

O tom, že vše má takovou hodnotu, jakou jí sami dáme

29.08.2018 5 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Zatím jedna z nejzajímavějších knih ze Zeměplochy, co jsem četl.

30.05.2018 5 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Na můj vkus je tato kniha dosti přímočará. U několika pasažích jsem se smál ale celý příběh tak nějak klouže po povrchu a nejde moc do hloubky. Jména krajů a měst jsem automaticky přeskakoval, protože to většinou vypadá, jako náhodně vygenerovaná písmena :D

07.05.2018 3 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Syrová. Strohá. Beze jmen v bohem zapomenutém světě. McCartyho styl psaní mě baví a pro tuhle knihu obzvláště sedí jeho styl jako zadnice na hrnec a dává čtenáři obrovskou volnost k fantazii. Nic nevysvětluje, pouze naznačuje.

26.01.2015 5 z 5