semicolon semicolon komentáře u knih

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Naprosto strhující román se skvělou atmosférou, do které jsem se hned vžil a ani v polovině knihy nepolevuje, spíše naopak.

Každý den se nemůžu dočkat, až večer ulehnu a přečtu si dalších pár desítek stránek. Ty si náležitě vychutnávám, protože se děsím chvíle, až budu listovat pár posledními stránkami (ještě že před sebou mám dvě pokračování :)

22.07.2019 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Téma mě velmi zaujalo, takže jsem se na knihu hodně těšil. A to byla chyba. U žádné knihy jsem se snad nikdy takhle nenudil. Autor se barvitě rozepisuje o každém smítku, které kolem hlavních hrdinů prolétne. Výsledkem je několikastránkový popis toho, jak jde hrdinka po schodech dolů, kde něco vykoná a zase jde několik stránek po schodech nahoru.

Zpočátku jsem přeskakoval jen věty, pak odstavce, nakonec ale celé stránky a nemyslím si, že mi něco uniklo. Celý příběh by se dal vměstnat do 50 stránek a byl by tak mnohem čtivější.

22.07.2019 2 z 5

Na odpis - Nešťastné příhody ze startupové bubliny Na odpis - Nešťastné příhody ze startupové bubliny Dan Lyons

Pro mě naprosto úžasná (audio)kniha. Autorovi jsem rozumněl, protože mám z posledních let VELMI podobné zkušenosti z jednoho pražského startupu (dnes už v podstatě korporátu). Jako bych poslouchal svůj vlastní příběh. Proto jsem přesvědčen, že autorova výpověď je autentická, protože v knize popsané věci se opravdu dějí.

24.04.2022 5 z 5

Deus Ex: Černé světlo Deus Ex: Černé světlo James Swallow

Mě jako fanouška série kniha velmi bavila, ale souhlasím s B4LU, že ty, co DE neznají, moc nezaujme, protože spousta jmen a reálií jim bude cizí. Mě však cizí není, toto univerzum mám moc rád a u knihy se náramně bavím. Škoda, že není trochu delší a velmi bych uvítal vložení prvku mysteriózní AI ve stylu Daedaluse z původního Deus Ex. Ale jelikož popis knihy jasně definuje, že příběh je situovaný mezi Human Revolution a Mankind Divided, nejde se její absenci divit.

25.02.2020 4 z 5