Schefik

Příspěvky

Utržený ze řetězuUtržený ze řetězuDav Pilkey

Pokud hledáte pro svého malého nezbedu něco nenáročného, co ho sice příliš nepoučí, ale zaručeně se u toho bude královsky bavit, tak je Dogman tou pravou volbou pro vás. Pilkey si navíc i tentokrát připravil pro dospělejší čtenáře pár zajímavých eastereggů, které dokáží zaručeně pobavit. Za to pak můžeme vděčit především skvělému překladu Martina Mikolajka jenž si zde i tentokrát vyhrál. Dogman tak sice nebude útočit na titul komiksu roku, svůj účel však perfektně plní a děti se u něj tak rozhodně nebudou nudit.

16.11.2019


NapálenýNapálenýKevin Hearne

Napálený je sice na první pohled jen dalším kouskem do celé série a i když kniha nepřináší nic extra nového, fanouškům to rozhodně moc vadit nebude. Hearne totiž i tentokrát sází na osvědčené ingredience, které se mu osvědčily v předchozích dílech. Železný druid zkrátka stále baví a i když se autor začíná možná maličko opakovat, stále neztrácí nic ze své atraktivity, díky které si jej oblíbil bezpočet fanoušků. Ostatně přežít svoji vlastní smrt (dvakrát) jen tak někdo neumí a rozhodně je potřeba za to Attika řádně ocenit...

20.08.2019


NahranýNahranýKevin Hearne

Nahraný je na první pohled jen dalším kouskem do celé série a i když kniha nepřináší nic extra nového, fanouškům to rozhodně moc vadit nebude. Hearne totiž i tentokrát sází na osvědčené ingredience, které se mu osvědčily v předchozích dílech. Těšit se tak opět můžeme na skvělý akční příběh prošpikovaný humorem a hláškami zasazený do atraktivního prostředí. Železný druid zkrátka stále baví a nic neztrácí ze své atraktivity, díky které si jej oblíbil bezpočet fanoušků. Nezbývá tedy než vyhlížet další díl a doufat, že si na něj nebudeme muset počkat dalších pět let...

06.06.2019


Přiznat vinuPřiznat vinuMartin Goffa

Martin Goffa opět dokazuje, že v rámci svého žánru patří mezi naprostou špičku, jehož romány bez problému obstojí i ve srovnání s tvrdou zahraniční konkurencí. To ostatně dokazuje i v této knize, kde si skutečně každý přijde na své. Příběhu tak nechybí potřebná dynamika i naléhavost, zároveň si však zachovává i potřebnou dávku opravdovosti. Navíc příběh psaný z pohledu mladého novináře, je po všech těch detektivech vskutku příjemným oživením.

24.05.2019


DogmanDogmanDav Pilkey

Dogman je přesně tou knihou, kterou si malí čtenáři doslova zamilují. Nabízí sympatického hrdinu, není náročná, svižně odsýpá a navíc královsky pobaví. Možná se u Dogmana dokáží pozastavit i dospělí, kteří zde mohou objevit celou řadu zajímavých slovních hříček a přesmyček, se kterými si překladatel Martin Mikolajek opravdu vyhrál. Připravte se tak například na Emmu Podmáslí z TV Znova a spoustu dalších zajímavých "eastereggů", které jsou roztroušené napříč celou knihou, a které ocení právě dospělí čtenáři.

03.05.2019


PraštěnýPraštěnýKevin Hearne

Praštěný stojí stejně jako předchozí dva díly rozhodně za pozornost. Navíc, kde jinde narazíte na Thora, kterému byste chtěli nejradši natáhnout? Atticus to naštěstí zvládne za nás. Pokud tedy máte rádi spoustu akce a napětí proložené skvělým humorem a hláškami, které zaručeně pobaví, je tato série právě pro vás. Jo a jen tak mimochodem možná dorazí i Ježíš v converskách ;)

19.04.2019


ProhnanýProhnanýKevin Hearne

Prohnaný rozhodně stojí za pozornost. Pokud máte rádi spoustu akce a napětí proložené skvělým humorem a hláškami, které zaručeně pobaví, je tato série právě pro vás. Pro ostatní čtenáře se bude jednat o příjemné osvěžení žánru a skvělou jednohubku například na cestu do práce nebo školy.

25.01.2019