Sceptre Sceptre komentáře u knih

Moc nevědomí Moc nevědomí Oldřich Šrámek

Zajímavá kniha. Autor spoustu záhad řeší telepatií, a možná na tom něco bude. Čerpání vědomostí telepaticky od návštěvníků z budoucnosti, možné vysvětlení UFO a mimozemšťanů vůbec. Bohužel jsem nedočetla knihu do konce. Jedním z důvodů jsou příšerně malá písmenka, která nejsem schopna číst delší dobu :-(

09.11.2012 3 z 5

Dějiny záhad a omylů 2 Dějiny záhad a omylů 2 Vladimír Liška

Nejvíce mne zaujaly poslední kapitoly, hlavně ta o měsíci. Teorii, že by mohl být dutý jsem ještě nikde neslyšela. Kdo ví jak to je. Také děkuji za epilog věnovaný E. V. Denikenovi, moc mně to potěšilo.

28.10.2012 4 z 5

Tajemství egyptských pyramid Tajemství egyptských pyramid Andreas von Rétyi

Moc dobře napsaná kniha. Čte se lehce i laikovi. Já jsem se dověděla spoustu nových věcí o pyramidách a Sfinze.
Začnu se více zajímat o tohoto autora a přečtu si další jeho knihy.

20.08.2012 5 z 5

2012: Tajemství křišťálové lebky 2012: Tajemství křišťálové lebky Ceri Louise Thomas

Tahle kniha mne naprosto pohltila. Příběh i styl psaní se mi moc líbil. Trochu mi neseděl závěr, jako by ani nepatřil k této knize, hrozně přitažený za vlasy, snad napsaný narychlo.
Ale když se vrátím k tématu knihy, kdy si vědci hrají na Boha, běhá mi mráz po zádech. Nemám 100% jistotu, že vědci v CERNu vědí co dělají a jestli si nehrají na Boha. Možná je v knize více pravdy než se zdá...

02.08.2012 5 z 5

Záhadné fenomény a mystéria Záhadné fenomény a mystéria Reinhard Habeck

Na mně trošku moc tlustá kniha, ale plná všeho, co mne zajímá. Líbila se mi, koho baví mysteria, správná volba.

23.07.2012 5 z 5

Velké záhady pravěku Velké záhady pravěku Felix R. Paturi

Kniha mne nezaujala, snažila jsem se ji přečíst až dokonce abych znala i jiné názory na historii, ale nelíbilo se mi, že autor téměř uráží ty, co mají názor jiný.

30.06.2012 1 z 5

Tajemno na obzoru: O fenoménech UFO a mimozemských jevech Tajemno na obzoru: O fenoménech UFO a mimozemských jevech Carl Gustav Jung

Nedočetla jsem. Tato kniha je jen pro lidi, co se zabývají psychologií. Proto nehodnotím hvězdičkami jestli je dobrá nebo ne, toho nejsem schopna. Pro mne nevhodný výběr.

10.06.2012

Malá mořská víla Malá mořská víla Danuta Wróbel

Četla jsem ji jako dítě a dodnes cítím ten smutek, když se rozplynula. Jinak moc hezká knížka.

10.06.2012 5 z 5

Kůň, který si mě vybral Kůň, který si mě vybral Susan Richards

Krásný příběh o lásce ke koním. O snaze zachránit koně, starost při těžké nemoci milované klisny. A také příběh stárnoucí osamělé ženy. Moc se mi to líbilo.

03.06.2012 5 z 5

Poslední tajemství archeologie Poslední tajemství archeologie Reinhard Habeck

Témata knihy mne velmi zajímají. Kniha je bohatá na záhady, ale přesto se mi četla "ztuha" měla jsem pocit, že jsem přehlcena informacemi. Některé kapitoly byly čtivější, jiné méně, ale vcelku doporučuji.

03.06.2012 4 z 5

Jasava Jasava Vladimír Šustr

Krásné čtení, krásné ilustrace (jakoby jedním tahem). Četla jsem ji mockrát. Jedna z mála knih o přátelství koně a chlapce (většinou bývají koně a děvčata). Škoda, že mé děti taková literatura neláká :-(

01.06.2012 5 z 5

Gara Jaka - příběh geparda Gara Jaka - příběh geparda Desmond Varaday

Moc pěkná knížka, četla jsem ji už několikrát. Je to psáno jednoduše, spíše pro děti, ale líbí se mi i v dospělosti. Podobný styl jako Lvice Elza.

24.05.2012 5 z 5

Dětská encyklopedie Dětská encyklopedie Bohumil Říha

Jako dítě jsem ji milovala. Možná bych ji ještě někde našla :-)

20.05.2012 5 z 5

Halas dětem Halas dětem František Halas

Pro mne nejkrásnější básničky pro děti. Dodnes z ní vybíráme, když děti potřebují do školy básničku.

20.05.2012 5 z 5

Chlapec a kůň Chlapec a kůň Jaroslav Šikl

Četla jsem ji nedávno po delší době znovu. Je to kniha se špatným koncem, což moc nemám ráda, ale život je takový. K této knize to ale patří. Mně se líbí a doporučuji.

19.05.2012 5 z 5

Potomci lidí Potomci lidí P. D. James (p)

Tato kniha se mi moc líbila, sice bych se obešla bez podrobného líčení krvavých scén, ale i tak jedna z nejlepších, co jsem četla.

18.05.2012 5 z 5

Bílý Bim Bílý Bim Gavriil Nikolajevič Trojepolskij

Viděla jsem film, byl moc smutný, ale krásný. O knize jsem nevěděla

17.05.2012

Baba Baba Václav Prokůpek

Četla jsem knížku Naše hříbata, nevím jistě jestli to není totéž. Ilustroval také Vojtěch Sedláček, moc krásná kniha.
Také byla krásná kniha Černý krasavec

17.05.2012

26 příběhů, nad nimiž zůstává rozum stát 26 příběhů, nad nimiž zůstává rozum stát Pierre Bellemare

Souhlasím s Lady Ef. Některé příběhy se hůře četly, musela jsem se vracet abych si oživila o čem vlastně čtu. Ale celkově spokojenost.

16.05.2012 3 z 5

Divoké prázdniny Divoké prázdniny Jan Procházka

Četla jsem tuto knihu už jako dítě (myslím, že byla vydaná dříve než v roce 1992) a ráda si ji přečtu i jako dospělá.
Knihy o lásce mezi koněm a člověkem mne přitahují, tahle je čistá, přirozená, moc se mi líbí.

15.05.2012 5 z 5