Divoké prázdniny

Divoké prázdniny https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88591/divoke-prazdniny-88591.jpg 4 31 6

jana-cisarova
10.12.2023 4 z 5

Hezký a dojemný prázdninový příběh dvanáctileté Lenky. Odehrává se v 60. letech minulého století, v době kolektivního hospodaření v socialistickém zřízení.
Lenka měla o prázdninách své povinnosti. Musela pomáhat mamince na statku ve slepičárně. V poledne nosila oběd a pivo s cigaretami otci do pískovny.
Její srdce bije pro hřebce Prima, kterému říkají Strakáč. Je to jankovitý kůň, nikdo ho nedokáže zkrotit. Jen Lenku poslouchá a je jí oddaný. Ona ví, proč je ke kočímu tak vzpurný. Je to zlý člověk, bije ho, trápí hladem a žízní a rád by ho poslal na porážku.
Lenka je citlivé děvče, velice oddané. I přes varování rodičů ke koni chodí, chrání ho a ošetřuje, dokonce mu zachrání život, aby nebyl poslán na jatka. Její odvaha a oddanost je nakonec oceněna rodiči i správcem statku. Strakáč se z lásky a oddanosti k ní uklidnil, a mohou si ho na statku nechat.

hrdlickova_61
13.04.2019 5 z 5

Knížku mi ukázala kamarádka před začátkem výtvarného kroužku, stihla jsem se podívat na začátek a nemyslela jsem pak už na nic jiného, než jak bych si mohla zařídit další čtení. Když jsem si ji pak půjčila, přelouskla jsem ji jedním dechem.

Michaela01
14.05.2016 5 z 5

Nádherná kniha! :-)
Dostala jsem se k ní vlastně úplnou náhodou,objevila jsem ji doma v knihovničce,ale rozhodně toho nelituji.Chytla mě a nepustila až do konce.Krásný příběh o čistém přátelství.Zamilovala jsem si jej a rozhodně na něj jen tak nezapomenu.Rozhodně doporučuji! :-))

Obuvník
28.07.2015 4 z 5

Jako dítě školou povinné jsem se dostal na řadu s referátem. Zbývalo pár dní a já pořád nic neměl. Pak jsem v knihovně objevil "Divoké prázdniny". Zajásal jsem nad útlostí knihy a dal se pomalu do čtení. A pak rychle... a ještě rychleji...
Zkrátka mě to nečekaně bavilo a pak jsem děj z patra odříkal před celou třídou. Jeden z příznaků kvalitní knihy. Nepotřebujete papír, když příběh nosíte v srdci.

moonchild
07.03.2014 5 z 5

Knihy o příběhu dítěte a zvířete miluju a tato kniha patří mezi nejoblíbenější

Sceptre
15.05.2012 5 z 5

Četla jsem tuto knihu už jako dítě (myslím, že byla vydaná dříve než v roce 1992) a ráda si ji přečtu i jako dospělá.
Knihy o lásce mezi koněm a člověkem mne přitahují, tahle je čistá, přirozená, moc se mi líbí.

koně pro děti

Jan Procházka