Sajdeman Sajdeman komentáře u knih

Katedrála svatého Bartoloměje v Plzni Katedrála svatého Bartoloměje v Plzni Jan Soukup

Tahle kniha plzeňákům (a nejen jim) prostě chyběla.

Hromadu informací o naší nádherné katedrále a úžasné fotografie.

Klobouk dolů!

22.09.2013 5 z 5

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Moje první Meyrink-ovka. Ze začátku jsem se v knize tězce orientoval, dělalo mi problém poznat "snové od žitého". Po pár stránkách jsem se do toho ale dostal a kniha mne naprosto vtáhla. Pak už jsem četl jedním dechcem. To že tam zůstavají některé věci nevysvětlené .... románu jen přidává na tajemnosti a to se mi na knize asi nejvíc líbí. Meyrink byl dle mého názoru opravdu mystik a téhle knize dávám plný počet hvězdiček. Rozhodně se nejedná o poslední knihu tohoto autora, po které sáhnu. Už teď mám z knihovny půjčené knihy "Valpuržina noc" a "Bílý dominikán".

16.04.2013 5 z 5

Jan Nepomucký – Česká legenda Jan Nepomucký – Česká legenda Vít Vlnas

Autor je historik a tak k tématu taky přistupuje. Kniha je velice čtivá. V žádném případě neuráží cit věřících, naopak se snaží přiblížit život barokního člověka. Vše je založeno na seriózním bádání. Kniha zanechává ten dojem, že historie se prostě sem-tam přikrašluje , překrucuje, ... :o)

04.04.2013 5 z 5

Dějiny české mystiky - Konec zlaté éry (2. díl) Dějiny české mystiky - Konec zlaté éry (2. díl) Josef Sanitrák

První díl DĚJIN ČESKÉ MYSTIKY končil krizí ve spolku PSICHÉ, kterou vyvolal Květoslav Minařík. Krize byla zažehnána a druhý díl začíná krizí novou, která tentokráte byla vyvolána návštěvou Paula Bruntona v Praze. Druhý díl se zase točí hlavně kolem Karla Weinfurtera a to až po jeho smrt a vzpomínky jeho přátel na tohoto mimořádného mystika. Nemalá část se ale zabývá i životem a dílem Otakara Čapka. V přílohové části je vyčerpávajícím způsobem předložen seznam nejen Weinfurterovo díla. Knihu mohu jen doporučit, protože ji považuji, stejně jako díl první, za ojedinělé dílo na toto téma, které je navíc psáno čtivou formou. A jsem si jistý, že díl třetí si rozhodně ujít nenechám.

06.03.2013 5 z 5

Síň slávy mistrů fantasy Síň slávy mistrů fantasy Robert Silverberg

Na můj vkus moc velkej mišmaš .......
Ale nejsem žádný fanasy nadšenec, tak na můj názor nedejte :o)

15.02.2013 2 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Moc se mi líbilo ... doslova a do písmene vdechnuto ... prostě absurdní :o))))))

15.02.2013 5 z 5

Dějiny české mystiky - Legenda Karel Weinfurter (1. díl) Dějiny české mystiky - Legenda Karel Weinfurter (1. díl) Josef Sanitrák

Vynikající kniha, která velice podrobně mapuje dění na scéně České mystiky. Naprosto vyčerpávající informace, bez toho aby Vám autor něco vnucoval, nebo vyvracel.Jak název napovídá, první díl se týká především Karla Weinfurtera a dění kolem něho. Setkáte se ale i s mystiky jako byl Gustav Meyrink a Květoslav Minařik (a mnoho dalších).První díl končí po zažehnání krize ve spolku PSYCHÉ a já už se moc těším na další díl. Tak-že dnes pro něj utíkám do knihovny :o)

11.02.2013 5 z 5

Faidón Faidón Platón

Za prvé se dle mého názoru jedná o jedno z nejlepších děl tohoto filosofa a za duhé je asi nejlépe stravitelné pro člověka, který se s Platónem ještě nesetkal.

05.10.2012 5 z 5

Bratrstvo Bratrstvo Robyn Young

Nedočetl jsem.
Prostě jsem se do toho na několikátý pokus nedostal.
Není to prostě můj šálek kávy.
Téma dobré, ale nějak jsem to "neučetl".

04.10.2012 1 z 5

Elementálové, duchové přírody Elementálové, duchové přírody Jorge Ángel Livraga

Pokud se vám chce věřit v trpaslíčky, víly a podobně, OK = bude se vám tato kniha líbit.
Z mého pohledu se ale jedná o celkem hezkou pohádku.
Jiná věc je číst to jako podobenství (stejně jako Bibli). Pak by se tam jiste našlo mnoho otázek, které za zamyšlení stojí. To ale nechám kovaným esoterikům :o)

03.10.2012 1 z 5

Kapitál II Kapitál II Karl Marx

Totální uchylarna, ale protože jsem si přečetl Marxovo životopis, musel jsem si přečíst i Kapitál :o)

03.10.2012 odpad!

Karl Marx Karl Marx Francis Wheen

Marx byl hodně moc kontroverzní člověk.
Nebýt Englse, tak umřel hladem, ve špíně, protože do práce se mu moc nechtělo. Bylo to pod jeho úroveň.
Nebýt Englse, tak nedopsal ani Kapitál ... a na světě mohlo být lépe.
Myslím, že tahle kniha vážně stojí za přečtení. Alespoň člověk přijde na to, myšlenky jakého asociála drtil každý "student" VUMLu :o)

03.10.2012 4 z 5

Soumrak model čili Kterak se filosofuje kladivem Soumrak model čili Kterak se filosofuje kladivem Friedrich Nietzsche

Z mého pohledu pochopitelnější než "Tak pravil Zarathustra" (Zarathustra mi dal vážně zabrat).
Těžké na čtení (nejsem žádný Myslitel), ale pokud to člověka zajímá a vážně se začte, tak to sedne jako p*del na hrnec.

03.10.2012 4 z 5

Chrám Matky boží v Paříži Chrám Matky boží v Paříži Victor Hugo

Krásná kniha, kterou jsem přečetl 2x.
Musím říct, že si myslím, že nejsem žádná citlivka, ale párkrát mne tato kniha dojala .... skoro k slzičce :o)) Prostě mi bylo toho Quasimoda lito :o)

03.10.2012 5 z 5

Dotkni se ran – Spiritualita nelhostejnosti Dotkni se ran – Spiritualita nelhostejnosti Tomáš Halík

Ač nejsem věřící, musím uznat, že kniha je plná úžasných, až mystických myšlenek o kterých se prostě má přemýšlet.
Pokud dokážete k těmto tématům přistupovat nezaujatě, mohu toto filosofické dílo jen doporučit.
Pro někoho kdo se ale o víru nikdy nezajímal, to může být poněkud složitý text.

02.10.2012 4 z 5

Vzestup a pád české sociální demokracie Vzestup a pád české sociální demokracie Miloš Zeman

Po přečtení knihy "Jak jsem se mýlil v politice" jsem šáhl po této a těšil jsem se jak Miloš zase všechny naštve :)
Tahle kniha je spíš pro straníky ČSSD, kteří tuto knihu můžou brát jako doporučení svého (bejvalého) Vůdce, jak dále udržet ČSSD při životě.
Z mého pohledu (protože nejsem ani člen, ani sympazitant ČSSD a už vůbec ne SPOZ) je to celkem o ničem.
Jediné co mohu ocenit je nahlédnutí do zákulisí české politiky, ale bacha ať se při čtení nepozvracíte :o)))

02.10.2012 1 z 5

Jak jsem se mýlil v politice Jak jsem se mýlil v politice Miloš Zeman

Přečetl jsem a musím říci, že pokud knihu člověk bere jako humoristickou, prostě protkanou glosama, jde to.
Člověk se při čtení pobaví minimálně tím, jak Miloš Zeman dokáže urazit prakticky každého :o)
Proste ve zkratce: Všichni kolem Zemana jsou blbci.

Ale u zmínek o Grossovi, Buzkové a podobně jsem se celkem zasmál, stejně tak jako u popisu toho jakou dělá Zeman vynikající polévku a to tak užasnou, že při jejím pojídání lidé pláčou dojetím.

Jak píšu, jako pobavení to beru, ale Zemana za presidenta nechci :o))))

02.10.2012 3 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Spiklenecké teorie já moc rád a proto tuto knihu považuji za perfektní.

02.10.2012 5 z 5

Na plechárně / Sladký čtvrtek Na plechárně / Sladký čtvrtek John Steinbeck

Klasika!!!!
Nelze než doporučit.
Hodně jsem se u této knihy nasmál :o)

02.10.2012 5 z 5

Novely a povídky Novely a povídky Michail Bulgakov

Koukám, že tato kniha povídek od Bulgakova zde má úžasné hodnocení.
Osobně jsem se k ní dostal po té co jsem dočetl Mistra a Markétku.
Z Mistra a Markétky jsem byl naprosto unesen a proto jsem hnedka začal hledat další počiny tohoto autora.
Musím ale říci, že jsem čekla víc.
Asi se k této knize ještě vrátím, ale pro mne zklamání.

02.10.2012 2 z 5