rumund rumund komentáře u knih

Ztracený příběh Ztracený příběh Charles Martin

Tak tahle kniha byla moc fajn. Více méně příběh dvou úplně odlišných lidí, které k sobě spojil kněz, aby si navzájem pomohli zase najít cestu jak dále žít. Krásné to bylo.

21.06.2023 4 z 5

Deníky dětí Deníky dětí kolektiv autorů

Jedním slovem brutální! Kolik utrpení si tyto děti za pár let zažili, to si nedovedeme ani představit. I skoro 80let od konce války, to člověka šokuje, co se všechno mohlo dít za zvěrstva. Neskutečné.

07.06.2023 4 z 5

Pasťák Pasťák Karel Misař

Tato kniha o vychovateli a dorostu v pasťáku, mě teda vůbec nepohltila.

29.05.2023 2 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

No jo, takový typický Nicholas Sparks. Sladká pohádka s americkým happy endem. Samozřejmě s malou rozepří, aby si čtenář myslel, že to nakonec nedopadne. Sice krátkozraké, ale vždy se mi Sparks dobře četl.

20.03.2023 4 z 5

Škůdce Škůdce Kelly Parsons

Velice fajn kniha z lékařského prostředí. Napínavá od začátku až do konce. Člověk se dozví i něco zajímavého z lékařského oboru. Jen si myslím, že závěr tohoto thilleru mohl být propracovanější.

27.02.2023 4 z 5

V první linii: Z Leningradu až do Berlína V první linii: Z Leningradu až do Berlína Nikolaj Nikolajevič Nikulin

Docela zajímavá kniha ruského vojáka, který prošel frontou přes půl Evropy. A i přes to, že byl čtyři krát postřelen, dočkal se konce války.

28.11.2022 4 z 5

Dobrovolník Dobrovolník Jack Fairweather

Tak takhle kniha byla hodně dobrá! Myslel jsem, že o koncentračním táboře Osvětim-Březinka vím už všechno, ale pravdivý příběh Witolda Pileckého, mi toho ještě docela dost prozradil nového a stále více a více neuvěřitelného. Jen škoda, že po této strastiplné cestě, kterou se rozhodl provést, nakonec nedožil až do stáří. Zasloužil by si to.

02.11.2022 4 z 5

Šest let za ostnatým drátem Šest let za ostnatým drátem Josef Ullrich

Jeden z klasických dokumentárních knih o koncentračním táboře. Vzpomínky vězněného s pár fotek americké armády po osvobození.

10.10.2022 4 z 5

Černá skříňka Černá skříňka Michael Connelly

Ale jo, knihy Michaela Connellyho mě prostě baví. Nemám sice v oblibě moc detektivky, ale krimi příběhy s Harrym Boschem jsou fajn.

06.09.2022 4 z 5

Krásné zelené oči Krásné zelené oči Arnošt Lustig

Docela zajímavá a čtivá kniha Arnošta Lustiga o mladé holce, která se jako židovka dostala do koncentračního tábora v Osvětimi. Neprozradila, že je židovka a tak se čirou náhodou dostala do nevěstince, jako šlapka pro německé vojáky a důstojníky.

04.04.2022 4 z 5

Nástup Nástup Václav Řezáč (p)

Kniha mě moc nepohltila. Vlastně mě skoro vůbec nebavila. Asi díky té propagaci komunismu. A tomu holt já moc neholduju. Jinak osídlování pohraničí po 2.světové válce byla docela zajímavé a mnohdy i velice drsné.

24.02.2022 2 z 5

Muž na odstřel Muž na odstřel Lee Child

Kniha Lee Childa opět nezklamala. Těžkosti Jacka Reachera umí spisovatel napsat vážně bezvadně. Napínavostí se to v knize jen hemží a čte se jedním dechem.

09.02.2022 4 z 5

Kamarádi Kamarádi Arnošt Lustig

Ale tak nakonec docela dobrá kniha. Sice mi těch 515 stránek trvalo dlouho dobu než jsem je přelouskal, ale tak nakonec docela dobrá kniha. V některých pasáží jsem se trošku ztrácel v čase, ale kniha se četla pěkně a příběh o mladých lidech vyrůstajících v židovském sirotčinci a jejich útrapách života je docela silný.

12.11.2021 4 z 5

Otázky kočky Otázky kočky Věra Sládková

Ze začátku se mi zdálo, že ty příběhy nejsou špatné, ale druhá půlka těchto povídek byla slabší a dost zmatené.

24.09.2021 2 z 5

Čtyřlístek pro štěstí Čtyřlístek pro štěstí Jana Červenková

Kniha se mi teda moc nelíbila. S radostí ji předám dál a uvolním místo ve své knihovně.

20.09.2021 2 z 5

Na Žižkově válečném voze Na Žižkově válečném voze Josef František Karas

Tato kniha o husitech, križácích a Zikmundovi mě absolutně nebavila.Dočetl jsem ji jen proto,že co začnu vždy dokončím. Pro mě složitě napsáno a navíc staročeštinou.

12.04.2021 1 z 5

Berlín za Hitlera: 1933-1945 Berlín za Hitlera: 1933-1945 A. P. van Bovenkamp

Velice kvalitní kniha, která mi opět něco přidala do svých znalostí. Moc povedená kniha se spoustou zajímavých fotografií.

22.03.2021 4 z 5

Index strachu Index strachu Robert Harris

Tato kniha Roberta Harrise mě vůbec nezaujala. Když si tak ale vzpomínám, tak je to už druhá kniha tohoto spisovatele, která se mi nedostala pod kůži.

16.03.2021 2 z 5

Maskot roty Maskot roty Erich Schaake

Na tuto knihu jsem náhodou narazil na každoročním výprodeji knih z naši městské knihovny. Nechápu sice, podle čeho knihy vyřazují, ale docela nová, nezničená kniha za 5kč. A teď vůbec nelituju. Doslova skvělá a výborně čivá kniha o osudu malého chlapce v době druhé světové války. Až neuvěřitelný příběh co se doopravdy stal Walterovy Tilemanovy alias Voloďovi. Všem doporučuji, opravdu perfektní kniha autentického příběhu.

08.03.2021 5 z 5

Vilma Vilma Vincent Šikula

Taková lehčí kniha o těžkém životě Vilmy na vesnici s nemocným manželem, který přišel z války,

21.02.2021 3 z 5