Roxik Roxik komentáře u knih

Trůn lebek Trůn lebek Peter V. Brett

Musím uznat, že jsem zpočátku měla co dělat abych se opět zorientovala v politice a postavách z Krasie, už je to nějaký pátek, co jsem četla předchozí díly a trochu jsem se ztrácela ale jen chvilku. Kniha mě bavila a řekla bych, že mnohem více než předchozí dva díly, druhý díl mě vyloženě nebavil kvůli popisování života hlavních postav v Krasii ale čtvrtý díl se celkem povedl. Ze začátku to bylo trochu nudné ale potom to začalo do sebe všechno zapadat a jelo to jak po másle, sice mě nebavilo to politické pozadí ale pro příběh to bylo důležité, posledních cca 80 stran byl docela nářez to jsem ani moc nečekala,jsem zvědavá jak to dopadne s Leshou, Amanvou, Sikvou a tak už se těším až si přečtu poslední díl.

02.04.2018 4 z 5

Jedinečný nůž Jedinečný nůž Philip Pullman

Tak Jedinečný nůž byl o hodně lepší než Zlatý kompas, první díl mi přišel opravdu tak trochu pro děti, ale díl druhý bych asi dítěti nedala. Jedinečný nůž byl plný akce a místy dost drsný, knihu jsem si zamilovala. Postavu Willa jsem si mnohem víc oblíbila než Lyru a přechody mezi jednotlivými světy byly prostě skvělé. V knize se potkáte se starými postavami ale hlavně je tu plno nových, které vás chytnou a nepustí. Oceňuji hlavně autorovu přehlednost, krásně se mi v knize orientovalo a vše na sebe krásně navazuje. Jsem zvědavá na poslední díl jak to dopadne, ale hlavně jestli to bude taky tak kvalitní příběh, tak s chutí do toho!

15.08.2017 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Kniha Přechod se mi líbila, sice jsem ze začátku měla problém se začíst a dokud se nespojila dějivá linie postav moc mě to ani nebavilo, ale potom už to příjemně odsejpalo a příběh mě i začal bavit.Nevim proč, ale chybělo mi tam pár postav, které nechal autor zemřít i když jsem se s tim potom nakonec smířila.Příběh mi přišel dost podobný s jinýni knihami na téma upírů, ale to mi zase až tak nevadilo. Podle některých komentů je tvorba Cronina složitá, ale mě to tak nepřišlo...četla jsem už i složitější knihy a postava Amy mě v té knížce držela, určitě si přečtu i další díly, které na mě už netrpělivě čekají.

29.07.2017 5 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

Tak tohle byl nářez, nejdřív jsem si říkala co je to za blbost říkat upírůn lidi a lidem glupani, ale po divném začátku se to pěkně rozběhlo a i když jsem hned věděla identitu některých postav ten konec byl prostě překvapivý, ten mi trochu vyrazil dech a těším se na další díl.

07.07.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Příběh se mi vcelku líbil, ale nemůžu říct, že bych z něj byla nějak extra nadšená. Podobných scifi knih o boji na lodích ve vesmíru, pandemiích atd je všude plno, ovšem zpracování knihy po grafické stránce bylo úžasné, jednotlivé plánky a rozhovory byli dokonale propracované. Přesto, že mě kniha nějak nenadchla přečtu si druhý díl, postava Ezra se mi celkem líbila.

06.07.2017 3 z 5

Jáma a dům Jáma a dům Jana Rečková

Tak tohle bylo něco naprosto skvělého, je to první kniha kterou jsem četla od paní Řečkové, ale byla jsem nadšena.Tak originální a tvůrčí příběh to se jen tak nevidí, mám za sebou snad stovku přečtených knih z žánru fantasy, ale ničemu se to nepodobá. Postavy Enyka a Enku si prostě nejde nezamilovat, tak skvělé povahy tak tvůrčí osobnosti i s celým Křížovým domem a jeho záhadnými místnostmi.

09.06.2017 5 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Proti knihám o Cinder,Scarlet,Cress a Winter mi přišla povídková kniha o dost slabší.Přišlo mi,že se autorka zaměřila u některých povídek na okamžiky,které nám čtenářům jsou již z předešlích knih známé,proto dávám jen tři hvězdy. Naopak nejlepší mi přišla povídka Královnina armáda( mám moc ráda Vlka) a povídka Něco starého,něco nového.

02.02.2017 3 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Celá trilogie se mi moc líbila,akorát poslední díl mi přišel trochu slabší.Od začátku jsem si Nathana a Gabriela tolik zamilovala,že mě asi proto tolik strhl ten konec a upřímně jsem z něj docela smutná. Nečekala jsem,že to dopadne zrovna takhle,ale jinak oceňuji vykreslenost postav a krásný příběh.

01.02.2017 5 z 5