rottwy rottwy komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Pěkná dojemná knížka, ale žádný zázrak. Vzhledem k tomu jaké nadšené reakce jsem na její konto slyšela, čekala jsem asi něco víc. Při čtení si člověk uvědomí, jak moc je život nevyzpytatelný a že bychom měli vážně žít každým okamžikem.. Willa jsem si zamilovala, bylo mi ho líto, ale jeho rozhodnutí jsem chápala, i když jsem jim přála nějaký "happy end", myslím, že by to nebylo tolik reálné, vzhledem k životu, který Will žil.

25.07.2014 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Každý kolem mě byl bláznivý fanoušek seriálu a je neslyšela o ničem jiném, než o tom jak každý sleduje Hru o trůny a jak je to skvělé. No, nebyla bych to já, kdybych si nejprve nechtěla přečíst knížní předlohu.. a ... no, co vám budu povídat, přesně si vzpomínám na část, kdy Brana shodí z věže a mě se zatajil dech a v tu chvíli mě Hra o trůny dostala. George R.R.Martin je prostě génius! Nikdy jsem si nemyslela, že by mě mohlo bavit fantasy, ale svět, který on vytvořil.. to je prostě něco neuvěřitelného! Líbí se mi všechny díly (o to méně se mi ovšem líbí seriál, který se přesně nedrží knížek, což mě tedy neskutečně rozčiluje! :D) a jsem opravdu zvědavá jak bude celá sága pokračovat dál. Mám ráda to napětí, kdy se člověk doslova bojí otočit stránku, aby náhodou nezemřela další z jeho oblíbených postav.. je to skvělé, je to báječné a je to lepší než seriál, tak lidi čtěte! :D

25.07.2014 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Jsou knížky, které se vám líbí, které vás nějakým způsobem zaujmou, knížky ke kterým se rádi vracíte.. a pak jsou tu knížky, které doslova milujete! A tak je to s Cizinkou.. miluju jí! Miluju ten příběh, miluju Jamieho, miluju Skotsko! Hned po jejím vydání jsem ji dostala k Vánocům, neznala jsem autorku a neměla jsem tušení co mě může čekat.. Jenže já se zamilovala! A tehdy započala moje váseň a já stále netrpělivě čekám na vydání dálších dílů, abych vždy mohla během pár dní knížku zhltnout a dál čekat..
Cizinka u nás není moc známá a tak není nic divného, že na ní občas narazím i v Levných knihách, je mi pak trochu smutno, že se takový poklad ukrývá a zároveň jsem tak nějak i ráda.. znáte ten pocit, kdy něco tolik milujete, že doslova žárlíte, když to má rád i někdo jiný? S blížící se premiérou seriálu se trošku obávám, předem je mi totiž jasné, že nemůže splnit mé očekávání a také mám asi strach z vlny nových fanoušků. Je totiž sakra těžké dělit se o Jamieho Frasera! :D

25.07.2014 5 z 5

Dvakrát dospělá Dvakrát dospělá Lenka Lanczová

Typická Lanczovka přečtená u vody za jeden den :) trochu mě štvalo, že konec byl hodně předvídatelný a až moc "pohádkový", ale pěkné oddychové čtení :)

25.07.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Možná to bude tím, že jsem si knihu přečetla až po zhlédnutí filmu, ale vůbec mě neoslovila. Film je opravdu krásný, dojemný a se skvělými herci a snad poprvé se mi i filmové zpracování líbilo víc než to knižní. Upřímně moc nechápu proč je kniha takovým hitem. Je pravda, že je v knížce několik pěkných scén, které ve fimu chybí, ale i tak jsou celkem postradatelné. Hrdiny jsem si v knížce ani tolik neoblíbila, některé scény mi přišly až trapné a přestože jsem dost cíťa - konec mě ani nerozplakal. Knížka je fajn, ale za mě tedy žádný zázrak... Film ale můžu doporučit :)

25.07.2014 2 z 5