roso.mak roso.mak komentáře u knih

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Nečetla jsem to úplně lehce, ale pravda četla jsem to v originále a to má člověk problém se k tomu dokopat. Asi si to s odstupem, až to zapomenu, přečtu ještě jednou česky, abych zjistila, jestli je to opravdu tak hrozně rozvláčné a vlastně se tam nic neděje až do doby, kdy se slavnostně odhalí vrah. Stejný dojem mám i z Kukačky.
Nicméně souhlasím s komentáři níže, že je škoda, že se do hledáni vraha nemůže trochu zapojit čtenář, protože k tomu nemá dost informací. Ale asi se J.K. bála, že čtenář odhalí vraha dřív než detektiv, což naprosto zabije knihu a já to upřímně hrozně nesnáším.

26.01.2017 3 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Sedávej panenko v koutě, těsně, než skončíš jako stará pana, najdou tě. Je to zajímavý odraz doby.

Pan Elliot se dle mého názoru chová naprosto racionálně, i když uznávám, že se samozřejmě stará o to, aby náhodou nepřišel o svoje peníze a postavení, ale kdo ne, že. Přesto mě přišlo zajímavé, že je mu vyčteno, že se oženil pro peníze s, proboha, dcerou obchodníka. Vsadím se, že kdyby to byla zároveň lady, tak je to naprosto v suchu.

12.11.2016 4 z 5

Mansfieldské panství Mansfieldské panství Jane Austen

Fanny má svatou trpělivost, i když jako schovanka bez vindry, pardon, bez šilinku, si asi nemohla moc vyskakovat. Nicméně, té knize chybí odpich, potřebovala by být asi tak o třetinu tenčí. Jinak příběh se mi líbil, kdo chce přečíst něco dalšího od Austenové po PP, doporučuji.

A propos, konečně vím, po kom je pojmenovaná FIlchova kočka:-)

12.11.2016 3 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

První post apokalyptická kniha, kde bych opravdu žít nechtěla. Čte se velmi lehce a rychle, ale autorka by po sobě měla udělat revizi a doplnit trochu ty mezery, kde jsem se ptala: a proč neudělali tohle, když by to bylo logičtější a jednodušší. A prolog psaný v ich formě je přeložen pro ženský rod, má tam být mužský.

09.01.2016

Střepy času Střepy času Lynn Flewelling

Skvělé! Tato kniha se svou kvalitou opět vrací k prvním dvou dílům o těchto hrdinech. A co se týče loučení... to Mrs. Flewelling tvrdila už po třetím dílu, takže já stále doufám.

11.11.2015 5 z 5