Ronnie Sparks Ronnie Sparks komentáře u knih

Věčnoplamen Věčnoplamen Shannon Messenger

(SPOILER) Ve třetím dílu Sophie s kamarády stále hledá skupinu Černá labuť. Díky tomu opět Sophie udělá několik "blbostí" za které musí být potrestána. Odeberou ji schopnosti, které by jí měli vrátit až v dospělosti až přijde k rozumu. Na konci knihy kamarádi zjistí, kde se schovává skupina Černá labuť a vydají se ji hledat. Předpokládám, že čtvrtý díl bude právě o cestě za touto skupinou. To by nebylo fantasy, kdyby nebyla hlavní hrdinka několikrát v ohrožení život.
Napínavé pokračování, plno zvratů, kouzel...zkrátka skvělá fantasy!

20.03.2021 5 z 5

Pecivál domácí je hrdinou léta Pecivál domácí je hrdinou léta Dagmar Medzvecová

Pecivál bydlí s kamarádem Šťouralem. Oba kamarádí s čmelákem Kvítkem a rejskem Lupíkem. Pecivál je lenoch. Jednoho dne odejde Šťoural na výlet s kamarády a Pecivál zůstane doma. Kamarádi se z výletu do druhého dne nevrátili. Vydá se je tedy hledat...krásně ilustrovaný příběh o kamarádství a o tom, že se dají špatné vlastnosti změnit pokud člověk bude chtít a bude se snažit. Celá recenze v záložce Recenze.

26.02.2021 5 z 5

Kouzelný pelíšek Kouzelný pelíšek Zuzana Pospíšilová

Kdo má rád dobrodružství, kouzla a pejsky, tak tato kniha bude ta správná volba. Dětem se budou líbit nejen ilustrace, ale i napínavý fantasy příběh plný splněných přání. Celá recenze v záložce RECENZE :-)

17.02.2021 5 z 5

Poslední vlak do Londýna Poslední vlak do Londýna Meg Waite Clayton

Knihu určitě doporučuji! Pokud chcete číst příběh z 2. světové války, který je založen na pravdě, tak tuto knihu rozhodně musíte přečíst. Nejedná se o hrůzy z koncentračního tábora, ale o odvaze ženy, která zachraňovala děti.
V knize sledujeme dva příběhy, které se protnou. Sledujeme příběh Stephana a jeho kamarádky Žofie-Heleny a současně Truus Wijsmullerová, která převáží židovské děti z Rakouska do Holandska. Anglie se rozhodne, že přijme některé děti, a proto letí Truus do Vídně vyjednávat. Truus je velmi odvážná a snaží se o to, aby pomohla co nejvíce dětem. Při transportu dětí do Anglie se Truus střetne se Stephanem a Žofii-Helenou.

17.02.2021 5 z 5

Plnou parou do pohádky Plnou parou do pohádky Iva Hoňková

Po dočtení knihy mám takový pocit, že by pohádky v knížce měli spíše předčítat rodiče dětem. Asi bych knihu nepostrčila dítěti, aby si ji četl sám.
Kapitoly jsou poměrně dlouhý. Chválím písmo, které je velké, psané dobrým fondem a text je rozdělen do více kratších odstavců. Na konci knihy najdeme vystřihovánky. Jsou oboustranné a papír tenoučký, takže je potřeba vystřihovánky okopírovat a nejlépe na tvrdší papír. Více v mé recenzi.

06.12.2020 4 z 5

Exillium Exillium Shannon Messenger

(SPOILER) 479 stran, jenže písmo je vcelku velké a okraje jsou též veliké, takže je textu na stránce dost málo, proto se nenechte odradit tloušťkou. V druhém dílu se Sophie zotavila po únosu a po tom, co málem s kamarádem Dexem přišla o život. Elfové potřebují najít a chytit samičku křídlorožce. Sophie elfům pomůže a podaří se jí odchytit křídlorožce Silveny, se kterou se dokáže dorozumět telepatií. Sophie začíná mít různé zdravotní problémy a přichází na to, že je vytvořená skupinou Černá labuť a je nejspíš "rozbitá".
Skvělé pokračování. Určitě mě druhý díl nezklamal a těším se na další.

17.10.2020 5 z 5

Sídla českých panovníků Sídla českých panovníků Stanislava Jarolímková

Knihu rozhodně doporučuji! Určitě nesmí chybět dítěti v knihovně. Já jako dospělá jsem z ní fakt nadšená.
Kniha je rozdělená do dvou částí. V první části knihy se nejprve dozvíme základní informace o prvním osídlení našich slovanských předků. Dále se dopodrobna dočteme, jak se tehdy stavěli hradiště a poté hrady. Dokonce se dozvíme, jaké bylo vybavení v hradech a jaké měli na hradech zábavy. V druhé části se vydáme na procházku po našich nejznámějších hradech či zámcích. Dozvíme se poměrně dost zajímavostí a legend. Skvělý je, že autorka k hradům dopsala, jaké filmy a pohádky se na nich točili.
Více v mé recenzi.

29.08.2020 5 z 5

Kouzelná kniha babičky Jůlinky Kouzelná kniha babičky Jůlinky Marcela Kotová

Naprosto perfektní kniha pro začínající čtenáře. Kapitoly jsou velmi krátké a písmo veliké, ideální pro zkoušení čtení. Text je napsaný srozumitelně, pochopí ho i začátečník ve čtení. Na konci každé kapitoly je pár otázek a pod otázkami je místo pro dětský obrázek. Na vedlejší straně je vždy ilustrace přes celou stránku a k ní jeden či více úkolů. Děti mohou krásně rozvíjet svou fantazii. Příběh Terezky je také moc pěkný, ale je spíše holčičí :-)

18.08.2020 5 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Přečetla jsem tuto knihu snad jedním dechem, nešlo se odtrhnou. Co nejdříve jsi půjdu koupit druhý díl. Tuto knihu doporučuji těm co chtějí k relaxu knihu.

25.11.2013 5 z 5