Kouzelná kniha babičky Jůlinky

Kouzelná kniha babičky Jůlinky https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441683/bmid_kouzelna-kniha-babicky-julinky-wJr-441683.jpg 5 6 2

Také jste někdy zatoužili prožít dobrodružství z pohádek na dobrou noc? Terezce se toto přání splnilo. Když přijela k babičce a dědečkovi na letní prázdniny, našla na půdě starou knihu pohádek. Babička jí z ní každý večer předčítala, až Terezka usnula a vklouzla přímo do kouzelné knihy. Seznámila se tam se skřítkem Lodunkou a prožila spolu s ním a se svým kamarádem Kubíkem spoustu dobrodružství. Jednoho dne ale kouzelná kniha zmizela. Podaří se Terezce získat ztracenou knihu zpět?... celý text

Ronnie Sparks
18.08.2020 5 z 5

Naprosto perfektní kniha pro začínající čtenáře. Kapitoly jsou velmi krátké a písmo veliké, ideální pro zkoušení čtení. Text je napsaný srozumitelně, pochopí ho i začátečník ve čtení. Na konci každé kapitoly je pár otázek a pod otázkami je místo pro dětský obrázek. Na vedlejší straně je vždy ilustrace přes celou stránku a k ní jeden či více úkolů. Děti mohou krásně rozvíjet svou fantazii. Příběh Terezky je také moc pěkný, ale je spíše holčičí :-)

Knižní střípky
11.07.2020 5 z 5

Kniha je opravdu kouzelná. Řadí se do sekce knih pro začínající čtenáře a zaměřuje se na procvičení porozumění textu. Je velkoformátová, v měkké vazbě a s velkým fontem písma. Pro prvňáky a druháky na samostatné čtení je jako dělaná, a díky jednoduchému a srozumitelnému textu ji zvládnou i mladší děti, kterým bude předčítána. Ilustrace paní Kateřiny Kofroňové jsou nádherné. Kniha je pojata i jako pracovní sešit – na konci každé kapitoly jsou otázky, které prověří, zda děti vnímaly a rozuměly textu. Po sérii otázek následuje vždy nějaký zábavný úkol. Za mě osobně velké doporučení. Kniha má úžasnou atmosféru poklidného léta na venkově u milované babičky a dědečka, léta plného dobrodružství a her.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky