Roni34 Roni34 komentáře u knih

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Toto je první kniha v mém životě,kterou jsem si přála zapálit.Jsem velký fanda celé ságy stmívání.Miluju ten hluboký příběh lásky a četla jsem to celé několikrát a je mi jedno,jak moc je to kritizováno.O to víc jsem se těšila na český překlad půlnočního měsíce.Ale té knížce bylo ublíženo natolik,že jsem ji málem nedočetla.Všechny ty překlepy (koupací křeslo místo houpací atd.) byly naprosto šílené.Jeden,dva, možná pět na to množství stran odpustím,ale tohle ne.Měla jsem pocit,že celou knihu hodili do googl překladače.V české verzi za mě velký smutek.Jinak příběh sám o sobě krásný-doplňoval,vysvětloval,ukazoval to,co Bella ve stmívání neviděla nebo nedokázala vidět.

24.08.2021 1 z 5

Knížka hezky doplňuje Twilight ságu.Vysvětluje některá místa, pro která nebyl v hlavním dějí prostor. Kdo má rád tento svět upírů, tak ho příběh Bree nadchne.

22.08.2021 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

V prvé řadě to chce velké množství kapesníků.Knížka je cílená na city čtenáře od první stránky do poslední tečky.Ačkoliv je krátká, nelze to vzít jedním dechem.Je to velmi smutné čtení a musela jsem si udělat po každé stránce přestávku.Možná jsem si přála i konec.Zarostlý řetěz byl docela silné kafe…bohužel takové hrůzy se dějou. Jinak je to psáno jednoduše pro pochopení.Na konci mi vadilo to množství reklam, ale vzhledem k účelu dobře.Číst to znovu asi nebudu.Ilustrace mají u mě plný počet hvězdiček.

22.08.2021 2 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Začátek možná náročnější pro orientaci.Je tu dost postav a různých dějů. Ale když vám to všechno zapadne do sebe, tak je to pecka.Přečetla jsem za dva dny a už asi nikdy nepůjdu k volbám :-) Super jsem se bavila.

22.08.2021 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Čekala jsem toho asi mnohem víc.Knížku prodává především poutavá obálka než děj samotný.Nevadí mi ta předvídatelnost, ale ty podivné slovní přestřelky.Někdy mi nedávají ani úplně smysl.Proč teď mluví zrovna o tomhle?A ten popis romantiky nebo erotiky by mohl být lepší…nevím jestli je to překladem.Hlavní hrdina mě ničím nepřitahuje,nevzrušuje…na chlapa možná někdy moc mluví.Postava expřítele je pro děj nakonec úplně zbytečná.Babča drsoň mě také moc nebere. Co má působit vtipně, je místy na hranici s vulgárností. Jako na léto dobrý, ale mohla si s tím autorka víc pohrát.

22.08.2021 2 z 5