RobinzeŠenova RobinzeŠenova komentáře u knih

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Prostředí, postavy, dialogy a šedé buňky mozkové bez chyby! Naprosto jsem se dostal do děje knihy, na konci knihy mě přepadla jakási lítost.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Co napsat? Vše zde již bylo řečeno. Snad jen toto: Kéž bych mohl z paměti vymazat děj této knihy a přečíst si ji ještě jednou. Bohužel kniha je tak specifická a děj dechberoucí, že zápletka a totožnost vraha se mi nevymazaly z paměti ani po deseti letech.

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Tohle se nepovedlo. Jednotlivé povídky slepené dohromady v román a příliš akční Poirot, to se mně příliš nelíbilo. Poirota vnímám jako skutečného v jistém imaginárním literárním světě, a proto mám problém tento román přijmout. Na druhou stranu musím uznat, že román byl vcelku čtivý.

10.12.2015 3 z 5

Brána osudu Brána osudu Agatha Christie

3 hvězdičky jen proto, že je to kniha Agathy Christie, které v té době bylo 83 let. Děj snad ani není dějem. Pochválil bych však některé dialogy a postava Pentličky mě nezklamala ani v této knize, třebaže se prohrabovala v knihách dvě kapitoly a mluvila o tak nezáživných věcech... Knihu jsem nedočetl, ale vrátím se k ní, až si udělám "Maraton knih s Tommym a Pentličkou".

10.12.2015 3 z 5

Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Děj knihy si již téměř vůbec nevybavuji, ale jednalo se o jednu z prvních knih, kterou jsem od Agathy četl. Myslím, že to byla právě ta kniha, ve které jsem se dověděl, že Poirot má nějakého sluhu a ten se jmenuje George. A také se zde, myslím, Poirot poprvé potkává s inspektorem Spencem, který tak nějak nenápadně vystřídal Jappa.

10.12.2015 4 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Druhá kniha, kterou jsem od Agathy četl, ale už je tomu dávno. První setkání s Hastingsem, Poirotem a vlastně i Jappem, který je zde popsán jako malý rázný mužíček s tváří lovce. Zápletka není zcela bezvadná, ale zvrat na konci knihy je velice překvapivý. K prostředí, kde se děj odehrává, a k postávám v knize výtku nemám. Po krátkém zamýšlení musím dát plný počet hvězdiček.