RinYan RinYan komentáře u knih

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tuhle knihu budu holt zbožňovat až do konce svého života.

Jak jsem již psala u Nimbusu, začala jsem ji sice číst až druhou, ale i tak byla naprosto bezchybná.
Neil Shusterman si dal záležet na každém detailu, včetně smrtkovských zkoušek, které mě fascinovaly svými nelehkými úkoly.
Dále jsem si našla opravdu velké sympatie ve smrtkách Faradayovi a Curieové, což jsem asi zmínila už dvakrát ale to nevadí.

Děj je originální a čtivý, opravdu ji moc všem doporučuji.

24.06.2023 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

(SPOILER) Na tuhle knihu jsem narazila šťastnou náhodou.
V době počínajícího covidu a karantény jsem si řekla, že si nakoupím nějaké knihy, abych se nenudila. Prohlížela jsem si tedy e-shop Megaknihy, když v tu jsem narazila na tuhle knihu - Nimbus. Přečetla jsem si obsah a řekla jsem si - Páni, to vypadá neobvykle zajímavě. Netušila jsem, že je to až druhý díl - k tomu jsem se asi nějak nedostala.

Kniha přišla a já začala číst. Byla tak skvěle napsaná, že člověk prožíval spolu s postavami všechny emoce - smutek, vzrušení, nadšení to vše tam bylo! A ty postavy a příběh! Mohla jsem nad nimi jen vzdychat štěstím.

A pak jsem si uvědomila, že tu musí být první díl. No a společně s prvním dílem se později dostavil i třetí. Ze všech jsem byla stejně nadšená.

Příběhy ze světa smrtek jsou opravdu čtivé a vřele je doporučuji!

Nyní SPOILER!!!
Moc mě mrzí konec Nimbu. Ničí mě ztracená láska Faradaye a Curieové (nejen proto, že jsou to mé nejmilovanější postavy!). A hlavně mě mrzí smrt Curieové a celkové potopení Trvalky. Naprosto soucítím s Faradayem ve třetím dílu, kde se dozví o její smrti.

23.06.2023 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

(SPOILER) Na Zvon jsem čekala opravdu velmi dlouho.
Dokonce jsem byla tak netrpělivá, že už jsem si chtěla koupit slovenské vydání!
Nakonec jsem se ale dočkala a musím uznat, že celou trilogii zakončil velkolepě.

Pozor, SPOILER!!!
Trochu mě štval Greyson, přebíral místo Citře a Rowanovi, ale chápu, že pro třetí díl být nejspíše potřebný.
Za mě konec knihy naprosto překvapivý.

24.06.2023 5 z 5

Paměti imaginárního kamaráda Paměti imaginárního kamaráda Matthew Dicks

Takhle kniha je kouzelná. Zprvu jsem si říkala, že se trochu obávám, co tam bude autor psát, když pravděpodobně nemá zkušenosti s imaginárními kamarády a jak fungují. Ale velice krásně mě překvapil.
Příběh Maxe a Buda překonávající své hranice - jeden, který je uzavřen sám v sobě, druhý, který s okolním světem nemůže komunikovat s výjimkou Maxe - mě naprosto fascinoval. Nepřestanu autora obdivovat pro tohle dílo, rozmanitost postav a pečlivě promyšlený příběh. Opravdu. Byl do detailu. I s epilogem. Fantastické.
Vřele doporučuji a dávám plný počet hvězdiček.

13.07.2023 5 z 5