Radu00 Radu00 komentáře u knih

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

V knize jsem našla přesně to, co jsem cítila v horách a neuměla to pojmenovat.. PROPOJENÍ.. expedičních příhod a niterních pocitů paní Výborné udělalo z knihy dokonalý hluboký zážitek, za který jí moc děkuji.

15.01.2021 5 z 5

Bílá jako sníh, rudá jako krev Bílá jako sníh, rudá jako krev Alessandro D´Avenia

Prostě rudá...

21.01.2018 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Velmi zajímavý příběh o zajímavém tématu, zajímavě zpracovaný. Mě však kniha uchvátila něčím jiným. Ano, byla to Aibileen, díky které jsem knihu přečetla takřka jedním dechem. Postava, která se pro mě stala živou po přečtení prvních řádků. Po celou dobu jsem měla pocit, že ji vidím vedle sebe, slyším její hlas a cítím její milující objetí. Tak silná postava s takovou odvahou a obrovským srdcem vás zkrátka nemůže nechat chladnými. Vřele doporučuji.

06.10.2015 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Když člověka něco vezme za srdce, probudí to v něm i ty nejniternější city, tak nějak automaticky čeká happy end. Má pocit, že když se tolik otevřel, musí přece přijít odměna, musí přijít šťastný konec. Čekala ho Lou, čekala jsem ho já, když jsem četla tuhle knížku. Ale život bohužel takový není, život nepíše dokonalé příběhy. A v tom možná spočívá celá ta dokonalost téhle knihy...

06.07.2015 5 z 5

Nirvana. Kompletní ilustrovaná monografie Nirvana. Kompletní ilustrovaná monografie Charles R. Cross

Skvěle graficky vyladěná knížka o nesmrtelné kapele a jedné hudební éře. Určitě by neměla chybět ve sbírce fanoušků Kurta Cobaina a Nirvany.

31.12.2014 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Kniha, která nejde popsat pár větami... Musíte si ji zkrátka přečíst a věřím, že nebudete litovat... Každý si v ní může něco najít...

15.11.2014 5 z 5

Paměti imaginárního kamaráda Paměti imaginárního kamaráda Matthew Dicks

Neuvěřitelně napínavý a zároveň dojemný příběh o přátelství, lásce a všedních i nevšedních okamžicích života malého chlapce s autismem a jeho nejlepšího přítele. Zajímavý námět a poutavé vyprávění naprosto vtáhne čtenáře do děje. Knížku přečtete jedním dechem, příběh Buda a Maxe ale s vámi zůstane napořád.

24.07.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Říká se, že v jednoduchosti je krása a tahle knížka bez pochyby krásná je. Není krásná jen příběhem, dějem, ale především neuvěřitelnou dávkou emocí. Nutí nás plakat, nutí nás se smát, nutí nás litovat, ale možná i svým způsobem závidět... To je jen stručný výčet emocí, ve skutečnosti jich čtenář najde mnohem víc. Tahle ne příliš dlouhá knížka nabízí tolik, že ji nelze přečíst bez toho, aby se člověk zastavil a zamyslel. A to je právě důvod, proč se mi zdá geniální. I když je jednoduše napsaná, přesto v člověku něco zanechá, ovlivní ho. Mám pocit, že si v ní každý něco najde a něco si odnese.. Je toho v ní tolik, že je jen na čtenářovi, jak s tím "mnohem" naloží.

07.06.2014 5 z 5