Půca4 Půca4 komentáře u knih

Vážka Vážka Michel Bussi

Knížku jsem našla jen ze zvědavosti a rozhodně nelituji! Hltala jsem každou stránku, nikde jsem se nenudila a nic z toho mi nepřišlo zbytečné nebo přehnané. Takový vážně skvěle napsaný thriller !!! 5*

03.10.2016 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Jednoduché čtení na jeden den. Možná jsem od Nesba čekala víc, než co jsem přečetla. Každopádně to nebylo úplně nejhorší. Na jednu stranu se mi líbilo, že hlavní postavu nezachránili, to už by bylo takové moc, takže 4*.

08.09.2016 4 z 5

Knihkupec Knihkupec Mark Pryor

Nádherné prostředí zimní Paříže. Napínavé čtení, příjemná hlavní postava a vedlejší role.
Na konci jsem byla mile překvapena, jak úžasně se vše spojilo. A plus je u mě i to, že milenka hlavní postavy do toho nebyla namočená, páč je to tak skoro v každé detektivce :)
Krásné 4* !

08.09.2016 4 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Drama vůbec nečtu, ale tato knižní podoba je od mého oblíbeného autora. K tomu mám přítele stejného jména :DD

30.11.2015 5 z 5

Oběti Oběti Jonathan Kellerman

Knihu jsem si zamilovala už po pár kapitolách!
Postupně jí ubývalo a mě mrzelo, že bude za chvíli konec.
Jsem pevně rozhodnutá si přečíst další díly od tohoto autora!
Kniha si ode mě zaslouží jasných 5 * a doporučení!!!

05.10.2014 5 z 5

Štvanice na vílu Štvanice na vílu Susanne Mischke

Tak tahle kniha mě mile překvapila.
Přinesla mi jí mamka z knihovny, že by mě mohla bavit a rozhodně se nespletla!
Kniha byla zajímavá a rychle ubývala.
Od začátku jsem byla přesvědčená o vrahovi, ale konec mě překvapil! :))

24.09.2014 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Na knihu jsem často narážela a rozhodně nelituji, že jsem si jí přečetla!

13.08.2014 5 z 5

Vyšetřovací komise Vyšetřovací komise Dick Francis (p)

Kniha byla super.. je to už třetí, kterou čtu od Dicka Francise a bylo to trochu odlehčení od vražd v minulých dílech.. Dávám 5 hvězd, protože si to kniha zaslouží!

11.08.2014 5 z 5

Město duchů Město duchů Victoria Schwab

Hezký nápad na dětskou sérii. Věřím, že jako dítě bych ji totálně milovala :)

17.02.2023 4 z 5

Instalajf Instalajf Marek Šarbort

V knize jsem si přečetla pouze stránky o Influencerech, kteří mě zajímají nebo je sleduji a sem tam jsem prolétla názory odborníků, ale knihu jako celek jsem neměla chuť číst. Nemůžu ji proto hodnotit jako takovou.

29.09.2021

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

U knihy jsem se bavila. Pravda, některé hlášky byly méně vtipné, ale většinu knihy jsem se usmívala nebo dokonce smála nahlas. Proč ale 3 hvězdy? Většinou strhávám jednu hvězdu za jednu věc, co se mi nelíbí. Teď musím rovnou dvě. Šíleně mi vadily chyby v textu. Ne v gramatice nebo pravopisu, ale to, že jedna hláška začínala hned pod druhou hláškou, bez jakéhokoliv oddělení, a celý text tak ztratil vtip, smysl a přehlednost. To mi tedy skutečně vadilo a je to velká škoda. Doufám, že ve druhém díle Divných hlášek z knihkupectví se takové chyby už objevovat nebudou.

24.11.2018 3 z 5

Knihy Deníček moderního fotra 1 a 2 mě bavily více, ale pořád to bylo příjemné a humorné čtení. Na zabavení na odpoledne super.

14.11.2018 4 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Jacqueline Sheehan

Příběh by sám o sobě nemusel být špatný, kdyby se z něj vyřadilo pár scén a stran. Přišlo mi to jako směs fantasy, detektivky a románu. O psa tam vlastně tak uplně nešlo. Hlavní hrdinka byla spíše protivná a pro mě nezajímavá a nesympatická. Někteří lidé se chovali úplně nesmyslně a spousta věci byla tak jako neuvěřitelných. Podle anotace se to zdálo celkem fajn, ale jsem hodně zklamaná.

14.09.2017 2 z 5

Ponorková nemoc Ponorková nemoc Jeff Kinney (p)

Trošku slabší Poseroutka, než předešlé díly, ale pořád skvělé!

08.09.2017 4 z 5

Jednoduchý příběh, za kterým se skrývá mnoho tajemna. Začátek knihy se někomu může zdát nudný, ale později autor přidá ten děs a já jsem se v některých částech skutečně začínala bát. Jinak k samotné Trishe.... byla hloupá, ale bez toho by autor nenapsal tento krátký příběh. Nejvíce se mi líbil konec, kdy (SPOILER!!) muž, který Trishu našel a zachránil, sám přiznal, že vlastně neví, co přesně před ní viděl..

31.08.2017 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

První díl se mi tedy líbil mnohem více. Tento jsem dočetla vlastně jen proto, že byl taky tak krátký. Ze začátku jsem četla a pořád čekala, až přijde něco, co mě na knize pořádně chytne. Prostředek byl vyloženě nudný a nejvíce mě bavil konec, ale to už jsem byla z knížky tak nějak zmatená a zklamaná. Jo Nesbø u mě zatím moc nezabodoval.

21.08.2017 3 z 5

Kniha zrcadel Kniha zrcadel Eugen Ovidiu Chirovici

Taková akorát knížka na léto, čte se rychle. Přestože to nebyla úplná bomba, mně se moc líbila, takže dávám 4 hvězdy. Jediné, v čem jsem se hned neorientovala byly změny pohledů postav. A přišlo mi naopak vážně zajímavé, jak každý dokáže vidět danou situaci nebo něčí život úplně jinak.

05.08.2017 4 z 5

Tři slepé myšky Tři slepé myšky Agatha Christie

Nebyla to úplně nejlepší kniha povídek od Agathy, některé byly super, jiné bavily méně, ale tak i tak je to klasika.

02.07.2017 4 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Knížka pro mě měla být takovým poznáním, jestli by se mi mohly líbit i zbylé knihy od tohoto autora. Upřímně to bylo příjemné a zajímavé čtení. Některé povídky se mi líbily více, některé méně. Hodnotila jsem od 3* - 5*, takže vlastně super. Hodně mě kniha zaujala i svou vazbou, stylem tisku, tloušťkou stránek (díky tomu se četla neskutečně rychle) a úplně nejvíce ilustracemi.

26.06.2017 5 z 5

Partitura smrti Partitura smrti Jan Seghers

Tato detektivka rozhodně nepatří k těm, které hodnotím 5 hvězdami, ale tak 3 si zaslouží. Občas se mi četla trochu krkolomně, zároveň byl ale případ zajímavý a odvíjel se vcelku rychle. Od tohoto autora jsem asi před 3 lety četla knihu Nevěsta ve sněhu a co si tak pamatuji, líbila se mi mnohem více. Každopádně se na tohoto autora ještě v budoucnu chystám.

29.05.2017 3 z 5