PrinceznaLada PrinceznaLada komentáře u knih

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

První a možná i poslední kniha, kterou jsem od autorky přečetla. Téma pedofilie je tak surově podané, že jsem z toho nemohla spát. Musela jsem o tom mluvit s přítelem, který pak taky nespal, a romantika z toho bohužel nebyla. Nicméně podle mne dobře napsané, opravdu šokující a pro slabší povahy chvílemi až neúnosné. O některých věcech by člověk opravdu raději ani nevěděl, protože mu to normálně " hlava neber". I když jsem knihu přečetla téměř na jeden zátah, tak po dalším titulu autorky se bojím sáhnout, přeci jen se chci u knihy i pobavit a nemít jen noční můry.

31.05.2018 4 z 5

Zkaženost Zkaženost Brian Freeman

Chcete si užít poměrně zdařilou a napínavou detektivku psanou ve stylu Severských krimi? Tak rozhodně nečtěte anotaci na přebalu knihy!
Naštěstí se ke mně dostal tento titul bez přebalu, takže mi nějaký pitomý editor nezkazil radost z překvapení, zvratů a dalších prvků krimi, které je tato kniha celkem plná. Příběh svižně plyne, autor nás nezatěžuje přemírou pro laika zbytečných informací ohledně technického postupu vyšetřování (jako třeba L. Persson). I když budete mít už od půlky knihy jasno, kdo je vrah, tak na 90% se asi budete mýlit. I já se mýlila a byla jsem nadšená:-) Knihu jen tak neodložíte, a tak do tří dnů budete vědět, jak to s "Rachel" vlastně bylo:-)

13.09.2019 3 z 5

Anglicko-český výkladový slovník Anglicko-český výkladový slovník John McHardy Sinclair

Úžasný výkladový slovník. A to hlavně pro méně zdatné:-) Výraz slov je vyložen nejen anglicky, ale poté i česky. Takže 100% porozumění slovíčka či fráze je zajištěno. Dokonalost završuje zpracování slovníku.
Luxusní pevná tmavěmodrá vazba ze zlatou ražbou. Prostě klenot mé knihovny:-)

22.11.2018 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Larse Keplera miluju. Hlavní téma knihy je opět "husté"- i když vlastně z dosavadně vydaných knih asi nejskousnutější. To možná proto, že téma je vlastně obyčejným lidem poměrně vzdálené. Nicméně je skvělé, že si díky Paganiniho smlouvě uvědomíte tak trochu chod světa a že peníze opravdu světem vládnou (to samozřejmě nebyla novinka). Nenechte se zmást "recenzemi", které jsou uvedeny na zadní obálce knihy: "lyrický a krásný jazyk, pasáže o Paganinim". Pokud se chcete dozvědět něco o Paganinim, přečtěte si jeho biografii, ne Paganiniho smlouvu:-) Kniha naštěstí nebyla tak nudná, jako zmíněná citace. Pro mne však byla bohužel nejslabší ze zatím přečtených ( Písečný muž, Hypnotizér).
Když jsem nad tím přemýšlela, tak je to kvůli tématu. Není tak osobní jako v předchozích titulech. Neprožijete tu hrůzu všech aktérů tak osobně, protože víte, že se vám to nikdy nemůže stát. Děj se totiž odehrává v opravdu vysokých, vlivných společenských kruzích. Také je již od začátku téměř jasné, o co zřejmě půjde. Žádné moc velké překvapení se nekoná. Přesto je kniha velmi čtivá a užila jsem si ji. Hlavně také proto, že můžu u Keplera reálně doufat, že nenechá umřít všechny mé hrdiny.

23.07.2018 3 z 5

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Bohužel pozdní tvorba autora si ani trošku nezadá s ranějšími díly. Kam se poděl vtip a tak trochu zběsilá jízda příběhu? Působí to trochu jako nějaká "agitka". Přeci jen "zplodit" takové množství titulů si vybírá svou daň. Pratcheta miluju, ale v rámci této knihy chci raději věřit, že to už snad ani nepsal on.

13.09.2019 1 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Dopsat k již tak poměrně slabé trilogii ještě čtvrtý díl, to už musí být Kotleta v hodně velké finanční tísni.
Ubohost od začátku do konce. Trapné, předvídatelné, bez akce a bez nápadu. Ke všemu voda na mlýn pro všechny, kteří tvrdí, že ženské do armády nepatří. No, dle chování hlavní hrdinky, do vedoucích funkcí určitě ne. A to nejsem žádná šovinistka:-) Bohužel zbytečně utracené peníze a promrhaný čas.

19.07.2019 2 z 5

Ilustrované dějiny světa III.: Starověký Řím a antický Západ Ilustrované dějiny světa III.: Starověký Řím a antický Západ John Morris Roberts

Krásně zpracovaná publikace. Na křídovém papíře vyniknou barevné fotografie/ ilustrace, které jsou součástí textu. Vlastně co strana, to min. 1 fotografie. Jsou zmíněny všechny zásadní události dané doby, ale kniha nejde do žádných velkých detailů. Drží se spíše stručných, avšak všech obecně známých dat. Takže pro všeobecný historický přehled dané doby Ano:-) Nicméně pro již "zasvěcené" nebude mít pravděpodobně velký přínos.

04.02.2020 4 z 5

Ilustrované dějiny světa IX.: Svět ve 20. století Ilustrované dějiny světa IX.: Svět ve 20. století John Morris Roberts

04.02.2020 4 z 5

Ilustrované dějiny světa V.: Dálný Východ a nová Evropa Ilustrované dějiny světa V.: Dálný Východ a nová Evropa John Morris Roberts

04.02.2020 4 z 5

Ilustrované dějiny světa VII.: Věk revolucí Ilustrované dějiny světa VII.: Věk revolucí John Morris Roberts

04.02.2020 4 z 5

Ilustrované dějiny světa IV.: Na rozcestí tradic Ilustrované dějiny světa IV.: Na rozcestí tradic John Morris Roberts

04.02.2020 4 z 5

Ilustrované dějiny světa VIII.: Mocné říše Evropy Ilustrované dějiny světa VIII.: Mocné říše Evropy John Morris Roberts

04.02.2020 4 z 5

Ilustrované dějiny světa II.: Východní Asie a antické Řecko Ilustrované dějiny světa II.: Východní Asie a antické Řecko John Morris Roberts

04.02.2020 4 z 5

Ilustrované dějiny světa X.: Nový světový řád Ilustrované dějiny světa X.: Nový světový řád John Morris Roberts

04.02.2020 4 z 5

Ilustrované dějiny světa VI.: Vývoj evropské civilizace Ilustrované dějiny světa VI.: Vývoj evropské civilizace John Morris Roberts

04.02.2020 4 z 5

Ilustrované dějiny světa I.: Pravěk a nejstarší civilizace Ilustrované dějiny světa I.: Pravěk a nejstarší civilizace John Morris Roberts

04.02.2020 4 z 5

FRAUS Ilustrovaný tematický slovník anglicko-český FRAUS Ilustrovaný tematický slovník anglicko-český kolektiv autorů

Jeden z nejlepších tematických slovníků u nás. Perfektně zpracovaná témata. Ke každému je rozsáhlá slovní zásoba i s výslovností, a následně mnoho frází a vět souvisejících. Slovíčka jsou doplněna ilustracemi. Nejedná se však o nějaké kresbičky, nýbrž o reálné fotky, které velice pomáhají pochopení a následnému zapamatování si daného výrazu, (např. nafocená palubní deska auta:) Vše samozřejmě v barevném provedení na kvalitním křídovém papíře. Pokud nejste úplní začátečníci, tak je to opravdu dobrá volba:-)

28.01.2020

Harry Fotr Harry Fotr Miloslav Švandrlík

Velice archaicky napsané, i když se děj odehrává okolo roku 2006. Totální nuda. Zápletka, kdy se z maloměstského učitele stane Rembrant s Casanovou v jednom, je úplně mimo. Nepředstavitelné, že stejný autor je i tvůrcem úžasných Černých baronů. Za mě bohužel jen ztráta času.

25.06.2019 1 z 5

Fraus - Ilustrovaný studijní slovník anglicko-český, česko-anglický Fraus - Ilustrovaný studijní slovník anglicko-český, česko-anglický kolektiv autorů

Jeden z nejlepších česko- anglických, anglicko- českých slovníků u nás. V některých odvětvích velice podrobný až odborný, podpořený názornými ilustracemi (černobílé i barevné).

22.11.2018 5 z 5