Placinecka Placinecka komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Škoda, že jsem nejdřív viděla film a nebyla jsem tudíž u knihy překvapená. Ale i když jsem věděla, co přijde, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Bavila mě, držela v napětí a oproti filmu se mi zdály postavy a jejich myšlenkové pochody více vysvětlené a dokázala jsem se do postav vcítit. (Ne, že by teda zrovna tohle člověk chtěl :)).
A jak se Nick zachoval na závěr? Nenapadá mě slušné slovo, jak ho vystihnout..
Dobrá kniha!

16.08.2019 3 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Po přečtení „Ke dnu“ od Anny Bolavé, jsem se na její další knihu opravdu těšila. Vyprávění o Anně, sběračce léčivých bylin, která se s přibývajícími stránkami stává více záhadnou, bláznivou a nemocnou, mě ale zklamalo. Celá kniha se točila především o sběru bylin a jejich každoúterním odevzdáváním do výkupny. Tento stereotyp byl Annin celý život – nic jiného než sběr a následný výkup ji nezajímalo. Nestarala se o manžela, kamarádky ani své zdraví. Její jedinou vášní byly byliny.
Po čase se ale vyprávění stalo jednotvárné a opakující se, dokonce až nudné. Namísto zdlouhavých popisů květů, listů, stonků, správného sušení a počtu nasbíraných pytlů, bych uvítala více odkrýt důvody, proč Anna dopadla tak, jak dopadla. Proč nakonec zůstala se svými bylinami úplně sama. Všechny další postavy a příběhy byly popsány velmi stručně, tajemně a čtenářovi jen naznačily, co se asi kdysi stalo a proč. A to je velká škoda, protože právě tyhle popisy vztahů, pocitů a názorů byly na knize to nejlepší!

07.08.2019

Straka na šibenici Straka na šibenici Daniel Petr

Koupeno zcela náhodně ve výprodeji za pětikorunu. A ani nevím, jak tu knížku popsat. Jeden zpackaný život už od mala. Všemi možnými způsoby. Velmi originální životní situace, většinou dost depresivní a neveselé. Příběh hlavního hrdiny se mi zpočátku dost líbil, ale čím více stárnul, tím mi jeho osud přišel těžkopádnější a jakoby se autor až moc snažil a nepsal už tak lehce. Celkový dojem ale dobrý a zase si o něco víc vážím svého života. Netradiční kniha.

28.07.2020

Pět Pět Ursula Poznanski

Hlavní vyšetřovatelka mi byla sympatická, prostředí hledání kešek u o něco méně. Přesto čtivé, zajímavá zápletka, dobře zpracované, vše do sebe zapadalo, překvapivý závěr. Líbila se mi psychologie a pozadí hlavního padoucha.

29.06.2020 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

I když nejsem pejskař (mám kocoura) a téma mi přišlo spíše pro děti, tak mě kniha nadchla a přečetla jsem jí prakticky na jeden zátah. Příběh hezky plynul, líbilo se mi vyprávění z pohledu psa a po dobu, co jsem knihu četla, jsem si dokonce přála mít psa :)

13.08.2019 4 z 5

Krejčí z Osvětimi Krejčí z Osvětimi Martin Greenfield

Tématika koncentračních táborů je moje oblíbené téma. Proto se mi prvni část knihy líbila, i když bylo vyprávění spíše průměrné. Že bude kniha pokračovat odchodem hlavního hrdiny do Ameriky a budováním jeho nového života mi přišlo jako fajn nápad, konečně některá kniha z koncentráku pokračuje i dál, říkala jsem si. Dobrý nápad to byl, ale jen do chvíle, kdy se kniha zvrhla v popisy toho, jak a komu se šily obleky na míru a kolik slavných lidí tyto obleky obléká. Knihu jsem dočetla, ale s přemáháním.

12.08.2019 2 z 5

Pravidla péče o dřevěné podlahy Pravidla péče o dřevěné podlahy Will Wiles

Do ruky se mi kniha dostala náhodou. Hodně netradiční příběh, tak absurdní, až se mi zdálo, že by se vlastně mohl přihodit každému z nás. Styl psaní hodně vylepšoval trochu jednoduchý příběh. Jestli to, co se v knize odehrálo, vůbec lze nazvat příběhem. Docela milá, průměrná, oddechovka, která místy překvapí, sem tam pobaví a občas nutí k přeskakování odstavců. Autora asi ale ještě v budoucnu vyzkouším.

15.06.2020

Žaloba Žaloba Bandi

Mám velmi rozporuplné pocity. O tématu a jeho důležitosti netřeba psát, ale forma, jakou byly povídky psané, mi něčím vadila a často jsem se nutila k dočtení až do konce. Asi to bylo dáno až moc rozepisovanými detaily a přes hrůzu toho, co příběhy sdělovaly, se mi zdály psány hrozně pohádkově.. Každopádně i tak je moc dobře, že tato kniha vznikla a pána obdivuji (a lituji). Určitě kniha k zamyšlení nad tím, jaké máme štěstí, že jsme se narodili někdě jinde..

17.09.2019 2 z 5