Pišingr Pišingr komentáře u knih

Gabriela Preissová Gabriela Preissová Artur Závodský

Až na ty komunistické hemzy, pěkné a shrnující, velmi objemné, super o autorce.

15.01.2016 4 z 5

Místo v životě Místo v životě Lisa Kleypas

Čtivý druhý díl. Ten první mě oslovil více, téma domácího násilí bylo moc temné.

28.12.2015 4 z 5

Velká kniha nesmyslů Velká kniha nesmyslů Edward Lear

Obsahuje zajímavý životopis Edwarda Leara.

28.12.2015 5 z 5

Týdny Týdny Olga Stehlíková

Tak nějak výstižně mateřsky, redakčně, pětatřicet.

28.12.2015 4 z 5

Její pastorkyňa / Gazdina roba Její pastorkyňa / Gazdina roba Gabriela Preissová

Další srdcovka. To je tak srdcervoucí. A čtivé... Silné.

29.11.2015 5 z 5

Miliónový jeep Miliónový jeep Jan Novák

Začala jsem číst, ale bylo to na mě moc syrové a drsné. Střeva a kosti. Ale čtivé se to jevilo.

16.11.2015

Knihy a jejich lidé: Čtenářské životopisy Knihy a jejich lidé: Čtenářské životopisy Jiří Trávníček

Lidé vybraní do této knihy čtenářských zpovědí, lidé pohybující se okolo knih, nejsou dle mého názoru pro člověka, který se literatuře věnuje pouze jako koníčku, úplně známí. Rozhodně kniha ale budí touhu přečíst si některé zmiňované knihy, jsou totiž vpleteny do lidských příběhů. Příjemným překvapením pro mě bylo vyprávění Jana Nováka. Zajímavé názory, názory českého emigranta. Odstup a nadhled...

16.11.2015 3 z 5

Když slunce září Když slunce září Marie Podešvová

Nakousnuto. Krátké kapitolky, dojetím slzy v tramvaji. Líčení přírody.

30.10.2015 4 z 5

Rugby, jak se hraje a jeho pravidla Rugby, jak se hraje a jeho pravidla Ondřej Sekora

Hledám tuto knihu, nevěděl byste o ní někdo?

14.10.2015

Třináct do tuctu Třináct do tuctu Vladimir Nabokov

Výborné povídky. Stojí za několikeré čtení. Barvitým jazykem zde Nabokov vytváří kouzelné obrazy. Z mlhy devatenáctého století se čtenář pročte až do století 20., nám bližšího.

22.09.2015 4 z 5

Brno a Brňanky Brno a Brňanky Milena Flodrová

Miloš Šenkýř tuto knihu zpracoval s paní Flodrovou báječně! Spousta zajímavostí o brněnských ženách napříč historií přitažlivou formou rozhovorů je okořeněna o osobní náhledy obou autorů. Čtivé a poučné! Doporučuju.

22.09.2015 4 z 5

Vladimíra Čerepková. Beatnická femme fatale Vladimíra Čerepková. Beatnická femme fatale Alice Horáčková

Hodně se mi líbí zpracování knihy. Ale ten život Čerepkové a čtení o něm mě naplňuje spíš smutkem a bezradností. Opouštím nedočtené...

22.07.2015 4 z 5

Přes matný sklo Přes matný sklo Petra Hůlová

Ztracenost a přitom zbytečná. Proč jsou lidé, kteří mohou být šťastní, nešťastní? Na náladě kniha nepřidá. Líbí se mi ale obrazný jazyk autorky. Kvůli němu bych si ji ráda přečetla ještě jednou.

07.07.2015 3 z 5

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Čtivé, leč lehce depresivní. Nejlepší postavou je asi Hujerová. Chytrá ošklivka s bohatou fantazií. Fandím jí! Ta život z jejich třídy vybalancovala nejlépe. S nadhledem. Kapitoly o autorovi svědčí o autorově touze zanechat v románu víc, než jen jméno na obálce. Iritující. Místy sarkastický.Přínosem může být maximálně kapitola s babičkou, ze které vyplyne, proč se kniha jmenuje Vybíjená.

29.06.2015 3 z 5

Meda Mládková – Můj úžasný život Meda Mládková – Můj úžasný život Ondřej Kundra

Kniha skvěle kombinuje rozhovor, komentáře, dopisy, fotky... Velmi mi přiblížila Medu Mládkovou. Jak ta umí být umanutá! Obdivuhodné.

07.05.2015 4 z 5

Pravda a láska Pravda a láska Claire Legendre

Čtivé, ale depresivní...

24.04.2015 3 z 5

Cesta kolem mé hlavy za čtyřicet dnů Cesta kolem mé hlavy za čtyřicet dnů Miroslav Skála

Sranda, laskavý a aktuální humor, ač je kniha z roku 79.

23.04.2015 5 z 5

Malvína z Bretaně Malvína z Bretaně Jerome Klapka Jerome

Kvůli Malvíně z Bretaně jsem ji četla. Zůstal stejný dojem z příběhu jako před jeho přečtením - závan tajemna z vřesoviště a dobrodružství z prolnutí světa moderního a pohádkového. Ještě bych vyzdvihla anglický humor a nadhled. Další dva příběhy splynuly se zapomněním...

17.04.2015 2 z 5

Živel Lustig - Jak se píše kniha Živel Lustig - Jak se píše kniha Dana Emingerová

Skvělá zásoba vtipů! Četla jsem kvůli kurzům tvůrčího psaní. Výborně nakombinované texty studentů, životních osudů Lustiga, rad, jak psát a hlavně těch vtipů! :-D

17.04.2015 4 z 5

Krásné zelené oči Krásné zelené oči Arnošt Lustig

Na Lustigovi obdivuju, jak v kontrastu s mnoha romány v dnešní době popisuje lyricky milostné scény. Je to krása, je to opravdu skoro poezie v próze.

Ale druhou část knihy, kdy je Kůstka u rabína a on se s jejím osudem nemůže vypořádat, jsem už nemohla dočíst. Nemohla jsem to také unést...

17.04.2015 3 z 5