Phelan Phelan komentáře u knih

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Nedá se popřít fantazie autorky i výpravnost. ( btw díky za Kostičas :-)
Pravda, nadávala jsem jak špaček u všech jmen postav a názvů. Pevně doufám, že bude další díl, protože námět a dějové linky jsou nabíledni.
Trošku mě mrzel závěr knihy " krapet uspěchaný", když už čtenář prošel celým příběhem a
k tomu poznámky( aspoň u mě). Ale nechci být rejpal. Asi je to vystřízlivěním- postavy Převorství a Kostičasu jsou pryč a co dál?
Někdy je svět bez draků, magie, neustávajícího hledání a boje prázdný. Někdy až moc.
Takže...co teď číst? V únoru má vyjít 4. díl Kostičasu ( přeloženo tak cca za rok?) a jestli bude další Převorství?

20.11.2020 4 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

Další díl fuč a dlouhá doba do dalšího. Příběh, kde se střídá smích s pláčem, dojetím... Nemyslím hrdinů, ale můj☺️. Zajímalo by mě, jestli u nás vyjdou knihy mimo sérii- označení bylo 0,5 a 1,5. Třetí díl už také v cizině vyšel. Uvidíme, co a kdy bude u nás...

19.09.2020 5 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Mám radost z Černé čarodějky! Trochu Harry Potter, trochu Stmívání- jen tam chybí upíři????, miluji, draky, vítám elfy, ale chyběl mi tam jednorožec...Vážně, ale nejlepší bude přečíst a nechat se pohltit. Tleskám a tetelím se blahem... nevíte někdo, kdy bude další díl?
Já jen, že včera bylo pozdě????.

03.12.2019 5 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Kniha neprávem opomenutá v levných knihách. Název je správný, těžko by pasovalo dula nebo porodní asistentka, když se jedná o posledních šedesát let. Na pultech jen bylo více knih s porodní bábou v názvu a časově blíže středověku. Existence porodních domů byla zajímavá, porodní báby, asistentky, duly... nemají to vůbec jednoduché ani jednotvárné, ale práci mají zajištěnu, jak zmínila i Grace. Samotné téma domácího porodu bylo pečlivě a věrně popsáno. Škoda, ze nebyly tři jednotlivé díly pro Floss, Grace i Nevu. Po skončení knihy i ve mě něco zacvaklo, dozrálo. Jsem za to ráda.

03.02.2018 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Bylo by snažší napsat, o čem tato kniha není.
Každý asi má v knihovně oblíbence, ke kterým se s láskou vrací.
Ono vůbec láska... láska je všechno a vším.
Katarze, naprosto syrová, bolestná až krutá.
Knihu jsem prožila, protože přečetla nevystihuje, co se během četby i mimo ni dělo.
Jsem za ni vděčná.

29.03.2017 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Kniha, která by měla byt povinná pro život. Nezáleží, jestli jste ve věku hrdinů nebo starší. Nemusíte mít ani diagnózu, aby Vás víc oslovila. Kéž bych ji četla před mnoha lety.
Mám obrovskou chuť podniknout "krásy Indiany"
Každý z nás má v sobě kousek Finche.

"Není důležité to, co si vezmete, ale to, co zanecháte."

28.02.2017 5 z 5