petrica

Lovec drakůLovec drakůKhaled Hosseini

Naprosto dechberoucí kniha, pro mě asi jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. Nejde se od ní odtrhnout. K tomu všemu rozhodně vede k zamyšlení se nad situací v Afgánistánu a co k ní vlastně vedlo.

19.02.2018

Šumava domovemŠumava domovemIvo Stehlík

Moc milá knížka plná inspirativních lidí a zajímavých příběhů. Probudí ve vás potřebu zajet se na ten jejich ráj podívat a zároveň nenásilně vysvětlí, proč má cenu dát přírodě prostor. To vše z úst "běžných" lidí, neodborníků, kteří si názory utvořili dlouhodobým pozorováním přírody, ne jen od tolik odmítaných "ekoteroristů". Skvělý nápad a díky :)!

30.08.2018

Vyměřování světaVyměřování světaDaniel Kehlmann

Tato kniha mě bohužel zklamala a nedoporučila bych ji lidem, kterým se líbil za mě úžasný životopis Humboldta od Andrei Wulf. Přijde mi, že se spíše soustředí na podivínství Humboldta a Gausse, než na jejich obrovský přínos vědě, a jen po povrchu chaoticky probíhá jejich životem. Přestože je v ní určitě zachycena spousta hlubokých myšlenek, styl mi nesedl.

07.02.2018

Napříč Jižní AmerikouNapříč Jižní AmerikouPavel Svoboda

Moc se mi líbí tahle forma fotek se stručným textem. Ale Pavel píše natolik pro mě zajímavě, že bych uvítala v příští knize i textu více. Dokáže vybrat opravdové geografické zajímavosti a zároveň předat náladu a nadšení tulácké cesty. A ty fotky! Takové cestopisy jsou přesně ty, co by se mi líbily číst :)! Víc prosím!

03.01.2018

Ekologie půdyEkologie půdyHana Šantrůčková

Čtivá a komplexní učebnice pedologie propojující živou a neživou složku, která zde velmi chyběla.

24.09.2018

Tomáš Garrigue Masaryk: Myslitel a prezidentTomáš Garrigue Masaryk: Myslitel a prezidentFrantišek Emmert

Tohle by mohla být moc pěkná kniha plná dobových fotografií, které doplněné textem stručně a poutavě provádějí životem TGM. Poklidné čtení však bohužel dost narušuje neuvěřitelné množství překlepů a chyb. Četl tu knihu vůbec autor po sobě?

19.02.2018

Úvod do současné ekologieÚvod do současné ekologieStanislav Mihulka

Moc hezká stručná a čtivá knížka, vhodná jako základní učebnice nebo i jen pro zájemce jako polárně naučná. Čtenáře nezahltí, ale obohatí o ty nejdůležitější pojmy.

26.03.2018

Toulky s dětmi v báglu: Rakouské Alpy a okolíToulky s dětmi v báglu: Rakouské Alpy a okolíJana Červenková

Skvělý nápad jak namotivovat rodiče s dětmi na výlet do Alp. Pěkně uspořádané tipy na výlety od víc rodin, doplněné o překrásné obrázky, Vám nedovolí otálet a vyrazit. Na místě pak zjistíte, že rakouské Alpy jsou opravdu velmi kočárko- a baby- friendly destinací. Díky moc za ni :)!

03.09.2019