petrica petrica komentáře u knih

Mína a náhodní kolemjdoucí Mína a náhodní kolemjdoucí Kateřina Pantovič

Tak to je snad nejlepší dětská knížko, co jsem kdy četla - teda rozhodně pro rodiče. Tolik skrytých vtipů a přitom tak milá! Má to ale jeden háček, děti se mi s ní rozhodně uspat nepovedlo, protože se smáli, jak se směju :D! Už se těším na další knížku!

04.11.2023 5 z 5

Pouť k branám Orientu Pouť k branám Orientu Nicolette Havlová

Jak mě mrzí, že jsem knížku právě dočetla! Moc jsem si užívala putování s Nicolette - autorka vše podává s příjemnou lehkostí a humorem. Bavily mě její vnitřní rozpravy a komentáře a líbí se mi vyváženost osobních informací a těch místopisných. Hlavně ale velmi obdivuji jak zvládla svůj boj se strachy, je mi velkou inspirací a už teď se těším na její další cestu!

20.05.2023 5 z 5

Toulky s dětmi v báglu: Rakouské Alpy a okolí Toulky s dětmi v báglu: Rakouské Alpy a okolí Jana Červenková

Skvělý nápad jak namotivovat rodiče s dětmi na výlet do Alp. Pěkně uspořádané tipy na výlety od víc rodin, doplněné o překrásné obrázky, Vám nedovolí otálet a vyrazit. Na místě pak zjistíte, že rakouské Alpy jsou opravdu velmi kočárko- a baby- friendly destinací. Díky moc za ni :)!

03.09.2019 5 z 5

Ekologie půdy Ekologie půdy Hana Šantrůčková

Čtivá a komplexní učebnice pedologie propojující živou a neživou složku, která zde velmi chyběla.

24.09.2018 5 z 5

Šumava domovem Šumava domovem Ivo Stehlík

Moc milá knížka plná inspirativních lidí a zajímavých příběhů. Probudí ve vás potřebu zajet se na ten jejich ráj podívat a zároveň nenásilně vysvětlí, proč má cenu dát přírodě prostor. To vše z úst "běžných" lidí, neodborníků, kteří si názory utvořili dlouhodobým pozorováním přírody, ne jen od tolik odmítaných "ekoteroristů". Skvělý nápad a díky :)!

30.08.2018 5 z 5

Úvod do současné ekologie Úvod do současné ekologie Stanislav Mihulka

Moc hezká stručná a čtivá knížka, vhodná jako základní učebnice nebo i jen pro zájemce jako polárně naučná. Čtenáře nezahltí, ale obohatí o ty nejdůležitější pojmy.

26.03.2018 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Naprosto dechberoucí kniha, pro mě asi jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. Nejde se od ní odtrhnout. K tomu všemu rozhodně vede k zamyšlení se nad situací v Afgánistánu a co k ní vlastně vedlo.

19.02.2018 5 z 5

Tomáš Garrigue Masaryk: Myslitel a prezident Tomáš Garrigue Masaryk: Myslitel a prezident František Emmert

Tohle by mohla být moc pěkná kniha plná dobových fotografií, které doplněné textem stručně a poutavě provádějí životem TGM. Poklidné čtení však bohužel dost narušuje neuvěřitelné množství překlepů a chyb. Četl tu knihu vůbec autor po sobě?

19.02.2018 3 z 5

Vyměřování světa Vyměřování světa Daniel Kehlmann

Tato kniha mě bohužel zklamala a nedoporučila bych ji lidem, kterým se líbil za mě úžasný životopis Humboldta od Andrei Wulf. Přijde mi, že se spíše soustředí na podivínství Humboldta a Gausse, než na jejich obrovský přínos vědě, a jen po povrchu chaoticky probíhá jejich životem. Přestože je v ní určitě zachycena spousta hlubokých myšlenek, styl mi nesedl.

07.02.2018 3 z 5

Napříč Jižní Amerikou Napříč Jižní Amerikou Pavel Svoboda

Moc se mi líbí tahle forma fotek se stručným textem. Ale Pavel píše natolik pro mě zajímavě, že bych uvítala v příští knize i textu více. Dokáže vybrat opravdové geografické zajímavosti a zároveň předat náladu a nadšení tulácké cesty. A ty fotky! Takové cestopisy jsou přesně ty, co by se mi líbily číst :)! Víc prosím!

03.01.2018 5 z 5