petratoborikova petratoborikova komentáře u knih

Kniha by měla být povinnou četbou ve škole a poté znovu pro nastávající rodiče... je až neskutečné, kolik lidí dnes podléhá digitálním médiím bez jakékoli retrospektivy zdroje:(

19.07.2015 5 z 5

Čtyřúhelník - Příběh Péti z babyboxu Čtyřúhelník - Příběh Péti z babyboxu Ludvík Hess

Ačkoli téma a dějová linie (možná až na vyhrocený konec) byly rozhodně zajímavé, samotné zpracování mě příliš neuspokojilo. Z počátku jsem měla dojem, že čtu dílo napsané rukou náctiletého ... nerozvité věty, holost popisu, prostě mi tu chybí plné využití krásné češtiny. Nicméně jsem knihu dočetla a rozhodně toho nelituji, téma je zajímavé samo o sobě.

23.01.2015 3 z 5

Teď něco ze života: Kniha vzpomínek Teď něco ze života: Kniha vzpomínek Anna Blažíčková

V této knize, která není nijak závratně zajímavá, nenajdete ani zvraty ani napětí. Ale svým klidem a pomalým plynutím času, který se nádherně prolíná a doplňuje, mě samotnou kniha nadchla. Svou roli v tomto hodnocení hrál i popisovaný vztah autorky a jejího manžela, který jí nelze jinak než závidět.

21.01.2014 4 z 5

Létající koberec do Bagdádu Létající koberec do Bagdádu Hala Jaber

Čekala jsem knihu ještě více protkanou emocemi, nicméně i tak mě příběh zaujal... asi marně čekáme na dobu, kdy mír nebude jen obdobím čekání na válku:(

21.08.2013

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Kniha se mi četla hodně dobře, není příliš náročná a chtěla jsem ji číst dál a dál. Ale na druhou stranu se jednalo vlastně o červenou knihovnu, kdy konec nastane právě v těch růžových barvách, jaké si očekáváte. Nicméně zvědavost o vile Tugendhat ve mě vzbudila a přinutila mě si o této podivuhodné stavbě hledat další informace:)

20.05.2013 3 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

V případě takto dalekosáhlé katastrofy můžu jen doufat, že se ocitnu ve skupině lidí, takových charakterů, jací zůstali na Malevilu. Pěkná kniha, která mě jen utvrdila v mém přesvědčení, že být optimista je prostě nejlepší volba.

20.05.2013 4 z 5

Syn cirkusu Syn cirkusu John Irving

Přestože nejsem hltačem , a vlastně ani čtenářem, detektivek tak Syn cirkusu mě opravdu čtenářsky bavil. Rozpolcenost doktora Daruwala mě bavila a těšila jsem se na každou další kapitolu.

28.04.2013 4 z 5

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

Přestože mi literatura druhu "povznes svoji mysl" apod. nic neříká a mám k ní předsudky (možná zbytečné), tak takhle kniha mne opravdu oslovila. Dodává naději a mě osobně i odvahu chtít od života víc...

28.04.2013 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Moje první kniha od Mawera a jsem nadšená. Nejenže děj byl strhující, ale člověk si ještě "nenásilnou" a zábavnou formou rozšíří znalosti z oblasti genetiky. Kniha mě navnadila pro přečtení dalších děl od tohoto autora.

05.03.2013 5 z 5