petra_uk petra_uk komentáře u knih

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásný příběh pejska Gumpa. Audiokniha v podání pana Trojana byla velmi příjemná a dodala celému dílu neskutečnou jedinečnost.
Pejskaře tato kniha určitě potěší, i přes smutné "části" Gampovy cesty. Často jsem se při knize zasmála, velmi vtipně je ztvárněn pejskův ocásek a na konci audioknihy ukápla i slzička.
Příjemná kniha propojená se skvělým projektem.

02.06.2021 5 z 5

Dopisy ze Sachsenhausenu Dopisy ze Sachsenhausenu James Moloney

Pane jooo, tak tomu říkám silný příběh.
Naše generace si neumí ani představit, jaké muka a utrpení se za dob světových válek odehrávaly. Můj dědeček vzpomínal na válku se slzami v očích, často jsem ho při poslechu této audioknihy vzpomínala.
Děj je velmi napínavý. Už si myslíte, že víte, co bude následovat a najednou je vše úplně jinak.
Hlavní hrdinka Margot je žena s velkým zlatým srdcem a růžovými brýlemi na očích. Její naivita je velmi typická mladým lidem zmanipulovaných té doby.
Příběh, kdy pomáhá vězni Dieterovi je opravdu obdivuhodný. Udělá vše pro to, aby se měl lépe, dokonce vsadí svůj holý život za to, aby ho zachránila.
Místo rychlého přesunu do bezpečí při kapitulaci Německého svazu, Margot volí útěk za vězněm, o kterém ani neví zda žije.
Na konci je však vše úplně jinak než se zdá.
Při poslechu této knihy jsem uronila nejednu slzu, obzvlášť na konci.
Doporučuji :-)

12.05.2021 5 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Po 2 letech jsem si díky pracovní neschopnosti konečně sedla ke knize od mého oblíbeného spisovatele. Netušila jsem co od knihy čekat, ale už po pár stránkách jsem si Colina a Mariu zamilovala. Knihu jsem hltala a za krátko jsem ji přečetla. Opět krásný napínavý příběh, kdy odhadujete, jestli podezřelý je správný nebo ne. Kniha mě moc bavila a opět nezklamala ♡.

28.07.2019 5 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Opět nádherná kniha. Autor nezklamal :-)

02.08.2013 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Prekrasna kniha!!! Uz se tesim na dalsi knihu autorky. Precetla jsem ji jednim dechem. Doporucuji :-)

14.02.2014 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Zacatek nic moc, ale konec jsem cetla opet s kapesnickem. Pekna knizka

05.02.2014 4 z 5