petgona petgona komentáře u knih

Bolo to take...divne. Neviem, ci mi nieco uniklo, ale cely cas som mala pocit, ze som si zabudla precitat prvy diel.

17.04.2021 2 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Jedno z najlepsich sci-fi, ake som kedy citala. Bolo tam vela omacky, ale to sa da pri rozsiahlych sagach ocakavat, takze som bola na to pripravena.

27.02.2021 4 z 5

Slepý život Slepý život H. J. Bornemisza

Som velmi milo prekvapena. Velmi sa mi to pacilo. Uz sa neviem dockat druheho dielu a dufam, ze ma nesklame.

05.02.2021 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Ja som toho nazoru, ze trilogia je vzdy postacujuca. Cokolvek navyse moze celkovy dojem akurat skazit. Pocas celej knihy som trpela a ledva som ju docitala. Ale musim uznat, ze na konci sa to trosku rozbehlo a bol aj celkom fajn. Skoda, ze az na konci.

24.01.2021 2 z 5

Zimní čarodějnice Zimní čarodějnice Paula Brackston

Tak ja neviem. Ma to tu dost slabe hodnotenia, ale mne sa to velmi pacilo. V prvom rade, velmi ocenujem, ze to bolo ukoncene a nemusim cakat na dalsie diely. Obvykle som velmi kriticka, ked je v knihe malo dialogov, ale tu mi to vobec neprekazalo. Nevadili mi ani opisy prirody, ktore krasne doplnali dej a ladili s Morganinou divokostou a surovou magiou.
Toto bola prva kniha, ktoru som od autorky citala a urcite si od nej precitam nieco dalsie.

09.12.2020 5 z 5

Dievča vo vlaku Dievča vo vlaku Paula Hawkins

Nebola to uplna topka, ale pacilo sa mi to. Pacilo sa mi, ako sa autorke podarilo vykreslit Rachel, jej boj so sebou a alkoholom. Nedrzala ma sice v obrovskom napati a ocakavani, citalo sa to vsak lahko a priznam sa, ze ukoncenie bolo pre mna celkom necakane :D

30.11.2020 4 z 5

Frankenstein čiže Moderný Prometeus Frankenstein čiže Moderný Prometeus Mary Wollstonecraft Shelley

Uvedomujem si, ze to je klasika, ale podla mna to bolo strasne. Oblubujem scifi, fantasy, rozne mysteriozne zanre a thrillery, ale toto sa medzi moje oblubene knihy nedostane. Urcite to bolo v tej dobe senzaciou kvoli samotnemu napadu, ale to mnozstvo nelogickych prepojeni ma vyslovene iritovalo. Aj postavy boli nezaujimave a pre mna ploche. A ten pompezny styl vyjadrovania, ktory mi inac nevadi, bol viac nez otravny, lebo k tomuto zanru sa to proste nehodi.

30.11.2020 1 z 5

Prvorozený Prvorozený Filip Alexanderson

Malo to pomerne slaby rozbeh, ale v druhej polovici sa konecne zacali diat zaujimavejsie veci. Celkovo to bolo take priemerne, nedokazala som sa do toho velmi zacitat, ale zaroven mi to bolo luto odlozit nedocitane.

17.11.2020 3 z 5

Posol Posol Neal Shusterman

Koniec ma prekvapil a prisiel mi trocha uponahlany, kym celkovo bola kniha dost rozvlacna. Akoby zistil, ze uz mu nezostalo dost stran a musi to urychlit a zhustit. Ale nestazujem si, ako ukoncenie celej trilogie to bolo fajn a bola som uspokojena :D Len dufam, ze nebudu dalsie casti.

11.10.2020 4 z 5

Cyntoryn zvieratiek Cyntoryn zvieratiek Stephen King

No, bolo to znepokojive. Ale v podstate len koniec. Ten zaciatok bol prijemny, dobre sa to citalo, ale miestami som mala pocit, ze tam su casti, ktore tam byt nemuseli.

07.10.2020 3 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Ja som spokojna. Citalo sa to lahko, nebolo tam vela zbytocnej vaty a uvah o nesmrtelnosti chrusta. Ani tam nastastie nepribudli nove POV, co sa niekedy s prirastkom postav stava. A najlepsie je, ze to je len trilogia. Iba malo autorom sa podari udrzat uroven az do konca, ak to ma 7 dielov.

25.06.2020 5 z 5

Kráľovstvo z popola Kráľovstvo z popola Sarah J. Maas

Bolo to neuveritelne dlhe a plne vaty. Uprimne, som rada, ze to skoncilo. Uz to bolo zbytocne prekombimovane.

18.05.2020 3 z 5

Veža na úsvite Veža na úsvite Sarah J. Maas

Ja mam rada tuto seriu, ale tato kniha bolela. Chaol je moja najmenej oblubena postava, lebo som z neho mala vzdy pocit, ze je strasna drama queen, a venovat mu celu - a velmi hrubu - knihu bolo zbytocne. Tak strasne vela omacok, opisov, zbytocnych pocitov....mohlo to byt o polovicu tensie a stale by tam bolo dost vaty. Skutocne potrebne informacie pre nas citatelov boli az v poslednych kapitolach, kedy sa konecne zacalo nieco aj diat.

13.05.2020 3 z 5

Nikdekoľvek Nikdekoľvek Neil Gaiman

Gaiman vie ako na to. Jedine, co som tu lutovala bolo, ze som to necitala po anglicky.

22.04.2020 5 z 5

Zjevení Cthulhu Zjevení Cthulhu Howard Phillips Lovecraft

Ja som ako pubertiacka nieco od Lovecrafta citala. Nepamatam sa, co to presne bolo, pamatam sa len, ze som bola z toho nadsena a ocarena. Preto, ked som nasla tuto knihu v kniznici, bola som velmi rada a zobrala som si ju domov. Tu vsak prislo sklamanie. Je to naozaj velmi zdlhave a plne opisov (hlavne poviedka na Antarktide), neustale sa tam opakuju informacie a myslienky od rozpravacov. V ziadnom pripade som neocakavala moderny jazyk ci styl, predsa len, bola som si vedoma toho, kedy to bolo napisane, ale toto bolo tak nudne, ze to zabilo akekolvek nadsenie, strach ci vzrusenie, ktore som mohla citit. Mala som pocit, ze citam literaturu faktu a nie scifi horor.

20.04.2020 1 z 5

Villette Villette Charlotte Brontë

Uporne bojujem, aby som to docitala. Je to neuveritelne nudne, plne zdlhavych nepodstatnych pasazi, ktore vobec neriesia dej. Hlavna postava nema ani stipku charizmy, je nevyrazna a nezaujimava.
S Jane Eyre sa toto neda ani len porovnat, to mali stale ten krasny stary jazyk a vyjadrovacie prostriedky a nebolo to nemastne-neslane. Velmi som sklamana, lebo citala som aj ine dielka od sestier Bronteovych a toto je jednoznacne najhorsie.

22.03.2020

Kniha Ohňa Kniha Ohňa Anna Em

Ked som mala precitanych nejakych 40-50 stran, zacala som uvazovat, ze ju odlozim. Nesympaticke postavy bez charizmy, aj samotna Lili ma neuveritelne iritovala. No najhorsie su tu dialogy...velmi slabe a velmi umele. Ale nakoniec si to moju pozornost udrzalo a nelutujem cas straveny s touto knihou. Dufam, ze autorkin styl sa bude zlepsovat.
Uff a sklonovat meno Zeus ako dzus...Zeus, Zeusa, Zeusovi....az ma zamrazilo.

11.03.2020 3 z 5

Piková sedma Piková sedma Alica Bartková

Taka prijemna oddychova jednohubka.

04.03.2020 4 z 5

Šedé eminence evropských dějin Šedé eminence evropských dějin Vladimír Liška

Pre mna dostatocne zaujimave a informativne. Samozrejme, nie je to hutna monografia plna faktov, ale je tu pekny prehlad historickych osobnosti, znamych, ale aj takych o ktorych sa na dejepise neuci.

03.03.2020 4 z 5

Klub samovrahov Klub samovrahov Rachel Heng

Tak nejak som mala podstatne vyssie ocakavania. Ten napad bol dobry, paci sa mi takato "uvaha" nad dlhovekostou/nesmrtelnostou ci nad porazenim starnutia, chorob a zomierania, ale toto celkom nevyslo. Vacsinu casu sme stravili s nevyrovnanou, hysterickou az priam psychopatickou Leou, ktora pre mna nebola symaptickou postavou, tak trochu som cely cas dufala, ze sa jej stane nieco velmi zle. Celkovo mam pocit, ze potencial, ktory tema ma, nebol poriadne vyuzity, cele to bolo akokeby len skrabnute po povrchu.

24.02.2020 2 z 5