Péťa1950 Péťa1950 komentáře u knih

Šumavský triptych Šumavský triptych Ivan Nový

Zatím mě kniha příliš nezaujala, připomíná mi slohové práce, které jsem nerada psala.

27.06.2018 2 z 5

Šípek u haldy Šípek u haldy Josef Spilka

Kniha má význam pro lidi, kteří na Kladně žili v době, kdy to bylo"černé Kladno".Vím, co hrobů mladých horníků je například ve Švermově.(nyní opět Hnidousy a Motyčín). Místní lidé se v knize najdou, nyní už spíše další pokolení najde své předky. Autorku jsem jako malé dítě poznala, znala se s mojí babičkou.

18.06.2018 5 z 5

Vitruvius Moravicus - Neoklasicistní aristokratická architektura na Moravě a ve Slezsku po roce 1800 Vitruvius Moravicus - Neoklasicistní aristokratická architektura na Moravě a ve Slezsku po roce 1800 Eva Kolářová

Kniha je krásně graficky zpracovaná, zaujme řada barevných fotografií, obrazů, plány staveb. Text je pro čtenáře náročný.Řada odborných termínů ze stavebnictví a umění, jména architektů, stavitelů, řemeslníků, umělců.Šlechtici, kteří byli zadavateli staveb a financovali je. Zajímavé je např. vyčíslení cen za jednotlivé práce při realizaci staveb všem, kteří se na stavbách podíleli. V knize je zmíněna řada historických událostí,které měly vliv na rozšíření stavebních slohů z Francie, Anglie a dalších zemí na Moravu.

01.03.2019 4 z 5

Luděk Marold Luděk Marold Jana Brabcová

Přehledný životopis zaměřený na umělecký vývoj malíře, doplněno reprodukcemi jeho nejznámějších děl až k Bitvě u Lipan.

20.10.2018 5 z 5

Šumava od A do Z Šumava od A do Z Josef Erhart

Dopravní informace už nemusí být aktuální.

08.08.2018

Olympijské paměti Olympijské paměti Pierre de Coubertin

Historie olympijského hnutí od Antiky až po VIII. novodobé olympijské hry. 1892-první kongres, ve kterém se řešilo založení novověkých her. V knize je řada autentických dokumentů z řady jednání, která vedla ke vzkříšení olympijské myšlenky. Atény 1896-první novodobé OH. Dnes OH pohltila komerce, bohužel.

25.07.2018 5 z 5

Rostliny Rostliny Frits W. Went

I když starší publikace, může sloužit jako rozsáhlá populární učebnice světa rostlin od nejjednodušších forem. Život rostlin z různých pohledů.

23.07.2018 5 z 5

Šumaváci Šumaváci Přemysl Čech

Srdeční záležitost autora.

27.06.2018 3 z 5

Košíková Košíková Emil Velenský

Kniha mi pomohla při trenérské práci.

25.06.2018 5 z 5

Pršeli ptáci Pršeli ptáci Jocelyne Saucier

Je tady řada výstižných komentářů, vybrala jsem petrarku 72,Babokinga, Makropulose, Eremites, ale i další vždy trochu jinak myšlenky knihy vyjadřují. Nebudu se pokoušet o nic dalšího, jenom bych opisovala.

24.04.2019 3 z 5

Ušlechtilá posedlost: Dalbergové a jejich vědecké zájmy Ušlechtilá posedlost: Dalbergové a jejich vědecké zájmy Peter Demeter

Zajímavá publikace , seznamuje s různými oblastmi vzdělání v 19. a začátkem dvacátého století.Podíl šlechty na rozšiřování poznatků v různých oblastech vzdělání,bádání na poli přírodovědy,techniky,etnografie, umění a další. V obrazovém katalogu je řada exponátů, které můžete vidět na zámku v Dačicích, Jindřichově Hradci a dalších.

21.02.2019 5 z 5

Marcel Marcel Erwin Mortier

Gothard podrobně vyjádřil i můj pohled na knihu.

27.12.2018 4 z 5

Dozvuky mých lásek Dozvuky mých lásek Graeme Simsion

Nevím, co ke knize napsat.Asi jen to, že by na příběh stačila polovina textu. Takový románek o vztazích, dost jednoduchý. Řada písní se mi vybavovala, to mě asi zaujalo nejvíc.

21.12.2018 1 z 5

Na cestách s anděly Na cestách s anděly Josef Fousek

Kniha byla dárek, ale styl mi neseděl. I když zajímavá cesta životem.

09.11.2018 4 z 5

Uhnutiny uhnutý Uhnutiny uhnutý Helena Rytířová

Z knížky mám pocit děsu , že se postavy vrací.

04.08.2018 2 z 5

Zvláštní problém Františka S. Zvláštní problém Františka S. Petr Šabach

Můj komentář by byl stejný, jako napsal Karel 0684.

04.08.2018 5 z 5

Křižovatky české aristokracie Křižovatky české aristokracie Vladimír Votýpka

Komentář by byl obdobný, jako jsem napsala k "paradoxům......"

04.08.2018 5 z 5

Výhra / Černý baron / Místo ženy / Pistolník a řeholnice Výhra / Černý baron / Místo ženy / Pistolník a řeholnice Barbara Delinsky

Velice mě zaujala kniha "Černý baron". Čtivý válečný příběh z pohledu dvou vynikajících letců, bratrů--dvojčat. Bojují na opačných stranách. Oba se dostanou do ohrožení života ze strany Němců. Rodinná soudržnost ,láska synů k matce, hrdinství, nečekané rozuzlení. Další tři knihy mě moc neoslovily.

26.07.2018 4 z 5

Metodika lehké atletiky Metodika lehké atletiky Klement Kerssenbrock

Dnes už lze brát jako historickou knihu. Část knihy je stále aktuální, protože základ nácviku jednotlivých disciplin zůstává. Výrazně se změnilo náčiní a nářadí a celkově podmínky. Zcela nový je styl skoku do výšky, skoku o tyči, vrhačských disciplin. Nejméně se mění běhy. Tenkrát se skákala výška i tyč do písku. Styl se mění vznikem nových materiálů, bezpečnostních prvků atd. Kniha je doplněna fotografiemi výuky. Dnešní tělocvikáři by si mohli z knihy odnést hlavně organizaci a bezpečnost při hromadné výuce.

25.07.2018 5 z 5

1000 československých rekordů 1000 československých rekordů Ladislav Kochánek

Dneska už historie, kdo se zajímá o osmdesátá léta minulého století, najde zde zajímavosti z různých oblastí jak života,tak přírody, podnebí atd.

24.07.2018 5 z 5