Péťa Z. Péťa Z. komentáře u knih

V ZOO V ZOO neznámý - neuveden

Jde o takové obyčejné leporelko s jednoduchými ilustracemi.

06.12.2023 3 z 5

Zvířátka na statku - knížka s puzzle Zvířátka na statku - knížka s puzzle neznámý - neuveden

Fascinují vaše dítě všichni živí tvorové? Nejlepší jsou taková zvířátka, na která si může sáhnout, která může potkat v blízkosti svého bydliště. Třeba na takové farmě. A aby se mu po jeho užitečných přátelích ze statku nestýskalo, může si o nich číst v tomto jednoduše ilustrovaném leporelu. Copak číst, může si je ze stránek i vytlačit a poskládat za sebou jako takové řetězové puzzle. Bude je tak mít všechny pohromadě, a ještě se o nich něco zajímavého dozví.
Hezké leporelo pro nejmenší!

Písmenka s říkadly Písmenka s říkadly neznámý - neuveden

Hezké říkanky! Knížka stojí za koupi.

Ptactvo na statku Ptactvo na statku Robert Frederick

Jednoduché a odolné leporelo zaměřené na ptactvo.

Sladké sny! Sladké sny! Ag Jatkowska

Okouzlující nápad! Knížku určitě pořídím nejen k nám domů, ale i pro děti kamarádů. Jsem nadšená.

Kocour muzikantem Kocour muzikantem Jaroslav Čejka

Vyvedená a vtipná knížečka o kocourkovi, který chtěl zpívat do mikrofonu... :-)

Běží k sově o radu:
- Ty víš všechno, to my víme!
Zkus nám spravit náladu,
jinak z toho zešílíme.

Za chvíli už kocourovi
vyřizují s nadějí
prostou radu moudré sovy:
- Což takhle hrát raději?

Medvídek na zahradě Medvídek na zahradě Katarína Macurová

Četla jsem dcerce u kamarádky. Knížka je milá, ale okénka od malé sousedky teda vůbec nevydržela její zřejmě nešetrné zacházení. U nás doma takhle knížky nikdy netrpěly. :-) A to máme dokonce jiný díl, který má stejný systém posuvných okének... Nicméně bych knížku doporučila živějším dětem tak od tří/čtyř let.

Básničky o zvířátkách Básničky o zvířátkách Ivona Ďuričová

Krásně ilustrovaná knížka nabízí básničky i o zajímavějších zvířatech, která se běžně v dětských knihách tohoto typu neobjevují (například ibis).
Jako plus na konci naleznete i hádanky.
Vydařené dílo. :-)

06.12.2023 5 z 5

Búú! Chro-chro! Poslechněte si zvířata z farmy! Búú! Chro-chro! Poslechněte si zvířata z farmy! neznámý - neuveden

Zvuková knížka nabízí dětem možnost poznat zvířata z farmy za pomoci zvuků. Po stisknutí tlačítka si dítě poslechne, jaké různé zvuky zvířata vydávají, a zvuk si spojí s konkrétním zvířetem. Díky tomu si zvíře lépe zapamatuje a snadno rozezná mezi ostatními. Kniha se tak stává skvělou pomůckou pro rozšiřování základní slovní zásoby a poznávání světa kolem sebe.
Leporelo je přehledné a zvuky věrné zvířátkům z farmy.

06.12.2023 4 z 5

Hraj si s Krtkem - Pěnové puzzle Hraj si s Krtkem - Pěnové puzzle neznámý - neuveden

Děti mohou hledat, kam který dílek patří, vkládat jej do knížky, ale také si s "výřezy" kamarádů hrát. Jsou z pěnové hmoty a obrázky jsou dost odolné i vůči ožužlávání. :-)
Každá stránka obsahuje tematicky zaměřenou básničku a jednoduchý úkol ke splnění.

Doteky Doteky Jan Skácel

Za okny sníh jako z dob mého dětství. Ta správná nálada přichází. A já z písmen a slov seskládám barevné obrazy... Pohlazení.

Příroda, láska, smrt, dětství, roční doby, čas...

Úryvky z básní:

VESNICKÁ PIETA
... že lidé z polí pospíchali domů
a na trakařích nasečené trávy
uťaté slunce vezli.
(A na motyčkách nesli přes rameno tmu.)

SONET O ČERVENCOVÉ NOCI NA VYSOČINĚ
... Večer si lehá tiše do polí
Na kamenech se leskne zlatá slída
Měsíc jak chromý pastýř o holi
jedinou hvězdu nad dědinou hlídá

SONET JAKO TALISMAN
... do stříbra jsem vyryl
SINE AMORE NIHIL
bez lásky není nic

MOST
Přeletěl pták a křivka letu
utkvěla pevně nad vodou
tak jako most a jako úžas
a smutní lidé po něm jdou

Po mostě který nad bolestí
jak krásné paví oko tkví
na druhou stranu přecházejí
kde smutek smutné netrápí

MALÁ NÁDRAŽÍ
Jsou krajiny, kde děti ještě vlakům mávají.

Vždycky jsme malinko smutní
na malých nádražích,
kde nikdo nečeká.

Najednou máme bílou duši z bezu,
najednou je v nás příliš z člověka.

VEČER

Bez hnutí vrůstá
kaštan do noci.
V kamenech šplíchá tma.

POUTA
Dětství je to co dávno kdysi
bývalo a dnes ze sna visí
jak provázek a zbytek pout
jež lze i nelze rozetnout

Třeba nám život jinak káže
kdo moudrý je ten nerozváže
motouzek co nás s dětstvím spíná
a krásná pouta neroztíná

04.12.2023 5 z 5

Čertoviny Čertoviny František Novotný

Moc hezká kniha plná básniček a vyvedených obrázků, kterou si určitě ještě někdy vypůjčíme. Hodila by se i tématicky učitelkám mateřinek.

08.11.2023 5 z 5

Podívej, jak je krásně ve školce Podívej, jak je krásně ve školce neznámý - neuveden

Pěkné leporelo velkého formátu nabízí zábavu při hledání obrázků. Objevují se i zajímavé pojmy jako třeba domovní číslo, lucerna, přívěsek na klíče, odtok a další.

08.11.2023 4 z 5

Pavoučí prázdniny s Luckou, Jendou a Martínkem Pavoučí prázdniny s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Moc pěkná kniha s nádhernými ilustracemi. Nabízí spoustu aktivit. Vhodná pro předškolní děti. Využila bych ji i ve školce, ty obrázky k různým tématům jsou opravdu hezké.

08.11.2023 5 z 5

Zvířata z celého světa Zvířata z celého světa neznámý - neuveden

Průměrná kniha z odolného materiálu. Obrázky jsou velké, popisky přehledné. Ale bez jakéhokoliv smysluplného rozdělení, takže na jedné straně objevíte například lva, mravence a veverku...

08.11.2023 3 z 5

O rackovi a kočce, která ho naučila létat O rackovi a kočce, která ho naučila létat Luis Sepúlveda

Další z náhodného výběru v knihovně. Adélka po knížce sáhla zřejmě kvůli obrázku na obálce, vyhledává kočičky...
Na tříletou dceru je kniha zatím složitě psaná. Půjčíme si ji za pár let. :-)

08.11.2023

Jak Peřinka hledala domov Jak Peřinka hledala domov Holly Webb

Tříletá dcerka si knížku sama vybrala v knihovně. Bohužel jsme ji nedočetly. Je na ni ještě malá, neoslovila ji. Třeba se k Peřince vrátíme později. :-)

08.11.2023

Divoká symfonie Divoká symfonie Dan Brown

V rámci Bookstartu nám knížku představila paní knihovnice a dětem k převyprávěnému příběhu pouštěla audionahrávky. Taky jsme využili boomwhackers. Bylo to zábavné dopoledne. S Adélkou si knížku půjčíme i domů. :-)

12.10.2023 5 z 5

Kde je moje kuřátko? Kde je moje kuřátko? Sylvie Doláková

Knížka nás s dcerkou zaujala v knihovně pro svoje ilustrace. Text je jednoduchý. A protože se pořád opakuje dokola, malého čtenáře pohání zvědavost, jak to celé dopadne. Nám se knížka líbí moc. A pokyny pro dospěláky na konci jsou velkým plusem.

12.10.2023 5 z 5

Dětské písničky pro předškoláky a malé školáky Dětské písničky pro předškoláky a malé školáky Jimmy Tanaka

Perfektní knížka třeba do auta. :-)

09.10.2023 5 z 5